Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

podobno seryjnie jest predkosc zawyzona o 10km/h czyli by sie zgadzalo

Nie koniecznie, akurat u mnie licznik zaniżał a jeździłem na felgach 18-stkach i kapciach 245/18/40 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... przy 150km/h AutoMapa pokazywała 139km/h.

Z pewnością rozmiar opon i obręczy kół ma wpływ na rzeczywisą prędkość, a prędkośc pokazywana na liczniku pewno skalibrowana jest z fabrycznym rozmiarem kół. Zarazem myślę, że nawigacje nie są aż tak bardzo dokładne. Pewnego razu miałem jednocześnie AutoMapę i TomTom'a i oba urządzenia pokazywały inne pomiary prętkości. AutoMapa pokazywała średnio od 4 do 10 km/h mniej niż TomTom w zależnoći od prędkości. Pomiary TomTom były bardziej zbliżone do wskazań licznika. Być może ma tu jeszcze jakiś wpływ wersja aplikacji (mapy), urządzenie... :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno seryjnie jest predkosc zawyzona o 10km/h czyli by sie zgadzalo

Potwierdzam to i nie wiem czy to wina kół czy tak jest naprawdę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre ale mi chodzilo o tą wypowiedź nie o chwilowe spalanie :gwizdanie:

zgadza się, a mi chodziło o to, że mówiac "jezdząc po banie 190" to tak na prawdę jest to jazda 190km/h przez 100km oraz 110/130km/h przez kolejne 500.

Chodziło mi o to, że wskazując chwilowe spalanie podczas jazdy 190km/h pokaże, że jest to niemożliwe żeby spaliło auto poniżej 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, a mi chodziło o to, że mówiac "jezdząc po banie 190" to tak na prawdę jest to jazda 190km/h przez 100km oraz 110/130km/h przez kolejne 500.

Chodziło mi o to, że wskazując chwilowe spalanie podczas jazdy 190km/h pokaże, że jest to niemożliwe żeby spaliło auto poniżej 6.

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to: A6 3.0 TDI Q, przebieg 2 tkm, trasa spokojna do 130 (6,7 L, Poznań Kalisz Poznań) Miasto bez szczególnego butowania 7,7 L :) Więc wychodzi, że przy normalnej jeździe nie jest dużo bardziej kosztowny niż A4 2.0 TDI. Zatankowałem 30 L i trudno mi je było spalić, potem trochę jazdy na programie S i 20 km przy prędkości 180-240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to: A6 3.0 TDI Q, przebieg 2 tkm, trasa spokojna do 130 (6,7 L, Poznań Kalisz Poznań) Miasto bez szczególnego butowania 7,7 L :) Więc wychodzi, że przy normalnej jeździe nie jest dużo bardziej kosztowny niż A4 2.0 TDI. Zatankowałem 30 L i trudno mi je było spalić, potem trochę jazdy na programie S i 20 km przy prędkości 180-240.

A spróbuj ile pali w korkach. :naughty: Duuużych korkach :evil:

Moja podczas spokojnej jazdy pozamiejskiej ledwie muska wskaźnik paliwa. Demon budzi się podczas jazdy po mieście w korkach ..... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy ile zrobiłeś min i max na baku?

Nie potrafię powiedzieć. "Jeden bak" to zbyt duży interwał czasowy by udała się jazda przez cały czas jednym stylem

Jak na razie rekord dzierży moja żona: 745 km na 53 l - pisałem już o tym w tym wątku.

Max spalanie -> nie mam woli by sprawdzić .... Urządzanie mieszkania kosztuje :wink4: Inne wydatki biorą górę nad tą pokusą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy maksie do 110-120 jestem w stanie zrobic 800 :)

Min. zrobilem chyba 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nieodparte wrazenie,iz posiadacze 2,5 TDI maja gleboko w dvpie spalanie :gwizdanie:,

ten silnik tak prowokuje do deptania ze ciezko sie powstrzymac :kox:

ostatnio dalem bratu na dwa dni moja audice (sam ma passata 1,9 AWX) i gdy mi ja oddawal,

stwierdzil ze nie da sie tego silnika nie wkrecac na wysokie obroty,a ten dzwiek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to chyba pisałem

Można wykręcić na trasie/w jeździe pozamiejskiej spalanie rzędu 6l/100km ale to jest męczarnia. Pedał gazu musi wtedy parzyć.

A wystarczą 2-3 dynamiczne wyprzedzania :evil: i rekord jazdy "na kropelce" idzie się pieścić :punk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800km to 7,5/100, wiec zupelnie normalna jazda w trasie, bez zamulania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800km to 7,5/100, wiec zupelnie normalna jazda w trasie, bez zamulania :)

eeeee :co:

7,5 x 8 = 60 l

Jeździcie do wysuszenia baku :wtf:

A podobno tak nie można, nie wiedzieliście? :mysli::polew::evil2: :laghing2: (te nowe emotikony są zayebiste :decayed: )

===

A sorry, w Q 6 l zostaje. W sam raz by zagotować vp44 :nabijasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jezdze na rezerwie. (raz, czy dwa mi sie do tej pory zdarzylo)

Jak ktos mowi, ze robi XXX na baku, to ja mowie ile ja jestem w stanie przejechac km na pelnym baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...