Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi


A co Ci się dzieje z silnikiem na Durablendzie, że go zmieniasz?

Nic mi się nie dzieje, tylko po prostu jak będę wymieniał to zastanawiam się jaki olej byłby po prostu najlepszy do mnie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale może jest jeszcze lepsze. Chcę dobrać jak najlepszy olej, i całkiem możliwe, że pozostanę dalej przy Valvoline. Chciałem zasięgnąć opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze millersa z nanodrivem. swietne oleje ale cena tez odpowiednia

http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w40-5l-p-945.html

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to będzie najlepszy olej dla mnie ?, chodzi mi o to żeby silnikowi zalać możliwie najlepszy olej, nie ważne, że droższy ale dbam o silnik i chcę mu dogodzić ;)

Pro Choice to sklep powiązany z dzikiem ?, bo jak kupować to tylko z sprawdzonego forumowego źródła.

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Pro Choice to mówili, że nie radzą zmieniać z Motula na Valvoline nawet te najnowsze gdyż to Motul jest lepszym olejem... ja już 2 lata jezdze na Motul Specific 5W30 więc chyba zostanę na tym oleju

W garażu mam jeszcze tego oleju z 2L czy tym olejem po roku czasu mogę dolać po wymianie na ten sam nowy olej?

Edytowane przez DiAMOND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wysłane z prodiża
Edit
Nie spojrzalem dek ze.masz 3.0 na pompowtryskach.tu musisz lac olej z norma 505.01.najlepszym wyborem wiec bedzie Motul Specific 5w40 505.01

wysłane z prodiża

endriuu od kiedy 3.0 TDI ASB taki jak ma kolega DeK jest na pompowtryskach ? Pokaż mi w ogóle jakiś 3.0 TDI na pompowtryskach... jestem ciekaw skąd czerpiesz taką wiedzę....

Następnym razem sprawdź dokładnie i nie wprowadzaj kolegów w błąd. Tam nie jest wcale potrzebny olej z normą 505.01 :wink: Oczywiście można i taki olej zalać ,nic złego się nie stanie , tylko po co jak jest dużo lepszych propozycji.

@ DeK- kolego jeśli do obecnego oleju którego używasz nie masz zastrzeżeń to po co zmieniać , lecz jeżeli na prawdę chcesz zmienić coś na siłę i cena nie gra roli oraz brak norm nie jest Ci straszny( ja w ogóle na to nie patrzę) to z czystym sumieniem polecam Ci olej Amsoil DEO - jest dostępny u dystrybutorów w PL.

Jeżdżę na nim już bardzo długo i na nic innego nie zamienię. Leję go do wszystkich swoich aut z silnikiem diesla, nawet do tych najnowszych z normą emisji spalin euro 6.

Niektóre auta jeżdżą na prawdę dużo - około 100 kkm rocznie.

Sprawdź przetestuj, zdaj relację.

zerknij ja jego parametry:

TBN -10

HTHS - 4

http://www.amsoil.com/lit/databulletins/g2245.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Pro Choice to mówili, że nie radzą zmieniać z Motula na Valvoline nawet te najnowsze gdyż to Motul jest lepszym olejem... ja już 2 lata jezdze na Motul Specific 5W30 więc chyba zostanę na tym oleju

W garażu mam jeszcze tego oleju z 2L czy tym olejem po roku czasu mogę dolać po wymianie na ten sam nowy olej?

Każdy sprzedawca poleca to, co mu schodzi i na co jest parcie na forum. Czasami lepsze jest wrogiem dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rzeczywiscie asb nie jest na pd - choc bylem przekonany ze 3.0 tdi z pierwszych lat produkcji sa na pd - wracam do pierwszej rekomendacji, ktora podalem dek:

Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40. bardzo dobry olej.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się jakieś porównanie Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 do mojego Valvoline Durablend 5w40, jakby ktoś jeździł na tym i na tym czy faktycznie jest sens zmieniać, choć przeważnie słyszałem, że właśnie LM ma jedne z najlepszy olejów. Oczywiście nie twierdząc, że Valvoline czy Motul są złe.

Ciekawa propozycja kolegi Carlosa olej Amsoil, miał ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z tym olejem ?

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durablend to olej polsyntetyczny. sam producent tak go klasyfikowal. mowie w czasie przeszlym gdyz teraz zastapili go seria allclimate. i naraz stal sie pelnym syntetykiem

LM Synthoil to olej od lat na stalej bazie w pelni syntetycznej PAO. wzor olejow FullSAPS

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybym faktycznie zmienił na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 norma 505.01, to zastanawiam się czy nie zrobić płukanki jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel synthoil nie ma normy 505.01. ma norme 505.00 do diesli bez dpf na CR i starej pompie VP.

plukanka jak najbardziej nie zaszkodzi. tania i dobra jest millers engine flush lub liqui moly

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt 505.00 ;)

Olej od dzika

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

i płukanaka

http://pro-choice.pl/engine-flush-lm2640-p-394.html

Edytowane przez @DeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a plukanka do wtryskow jak najbardziej nie zaszkodzi. ale do silnika masz tu http://pro-choice.pl/engine-flush-lm2640-p-394.html

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...