Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz papier wszystko przyjmie. generalnie w 1.9 tdi z dpf lepiej sprawdza sie 5w40 midsaps niz 5w30. mniej zapycha dpf. to z opinii ludzi ktorzy maja te silniki z dpfem. i jezdza u nas przewaznie na xcleanie c3

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz ja nie mam żadnego doświadczenia z użytkowania 5w40 przy DPF a do tego jeszcze kogoś kto to użytkuje ;) Dobrze, że jest forum i można się powymieniać doświadczeniami :hi: Czyli valvo synpower xtreme mst c3 5w40 albo motul specyfic 505.01 5w40. Za tydzień mam zamiar zmieniać więc pomyślę co wybrać :decayed:

Dzięki za podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy orientuje się ktoś na jakiej bazie olejowej produkowany jest Motul 5W40 Specific 505.01 ? Na opakowaniu napisane jest 100% Syntetic, a czytałem ostatnio na innym forum że jest produkowany na bazie HC, a podobno pełne syntetyki sa na bazach PAO albo Estrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio bańke oleju Fuchs 5W40 Race... (dalej nazwy nie pamiętam) i na odwrocie była informacja że olej jest na bazie Estrów. Przeglądając katalog olejów firmy ROWE (o której wcześniej wspominałem) przy każdym oleju była informacja czy jest na bazie HC czy jest pełnym syntetykiem. Zastanawia mnie dlaczego inne firmy nie podają takich informacji ? Czytałem tez że oleje sprzedawane w Niemczech muszą posiadać na opakowaniu informacje o bazie olejowej, ktoś nawet dla przykładu (nie pamiętam na jakim forum) pokazał zdjęcie dwóch baniek tego samego oleju (chyba Mobil 5W30), jedna kupioniona w niemczech na której było oznaczenie HC, a druga kupiona w polsce na której był napis Fully Syntetic.


A tu przykład znaleziony przezemnie :

http://selgros24.pl/Motoryzacja/Uklad-smarowania-i-oleje/Oleje-silnikowe/Mobil/MOBIL-SUPER-3000-XE-5W30-pp33442.html

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1138-Mobil-Super-3000-XE-5W30-5L-niemiecki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strone sklepu "kolegaberlin" jak na dłoni widać różnice w oznaczeniu olejów na niemcy a olejów sprzedawanych w polsce . Większość olejów oznaczanych w polsce jako Fully syntetic, w niemczech mają oznaczenia HC Syntesie albo Syntetic Technology (czyli tez HC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem olej Motul 8100 X-clean C3 norma 505.01 i zastanawiam sie czy go zalac. Silnik 1.9 tdi BRB - orginalnie z DPF, a w chwili obecnej juz na katalizatorze. po wymianie na kata wciąga troche oleju ok 1,5 L na 10 k. Czy jest szansa ze zmniejszy sie ilosc dolewki i czy wogole moge go zastosowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze bedziesz mniej dolewac. to jeden z lepszych olejow do pompowtryskow

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ze bedziesz mniej dolewac. to jeden z lepszych olejow do pompowtryskow

wysłane z prodiża

w swoim byłym AFN i AHH lałem tylko motula ew/ LM bylem bardzo zadowolony. problem w tym ze kupiłem juz 5 l z tego 1 litr przeznaczam na dolweke, obecnie Castrol 5W30 longlife z niemiec zalewany juz2 razy (20k) i tu pytanie czy one mogą sie łączyc czy wymienić odrazu caly na 5w40 8100x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Motul 10W-40 6100. Czy jest prawdą, że gdy zmienie na Valvo o podobnych parametrach silnik będzie ciszej pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Motul 10W-40 6100. Czy jest prawdą, że gdy zmienie na Valvo o podobnych parametrach silnik będzie ciszej pracował?

Prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...