Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

xtreme i durablend juz sa wycofywane. zastapią je odpowiednio synpower i all climate

wysłane z prodiża

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A co powiecie o zwykłym synpower, tylko nie widzę żeby spełniał normę 505.01 :http://allegro.pl/valvoline-synpower-5w40-4l-i6293453443.html

może już lepiej lać syntetyka durablend :http://allegro.pl/valvoline-durablend-5w40-diesel-5l-i6293316780.html

Opublikowano

505.01 spełnia Synpower MST

Opublikowano

przede wszystkim nie ryzykuj na allegro z olejami. po drugie durablend to polsyntetyk. po trzecie synpower mst spelni 505.01

wysłane z prodiża

Opublikowano

trzeba by sobie ściągnąć karty charakterystyki i porównać

nie problem http://www.oil-club.ru/forum/topic/19851-eurol-turbo-di-5w-40-svezhee/Tu robię badania olejowe. W ktorym miejsce ten olej est nie dobry?

Opublikowano

Walery ten Eurol to to prawie to samo co 5W40 Synpower MST C3, nie podoba mi się tylko, że wydają różne parametry na swoich kartach charakterystyki dla różnych krajów, ale ogólnie jest tak:

zvzrjz3a.png

Opublikowano

Panowie, obecnie do swego A4 B5 1.9 TDI 110KM mam zalany olej o następujących parametrach, mogę prosić o ocenę tego oleju?

Czy według Was to w miarę dobry olej?

Charakterystyka produktu:

Charakterystyka Metoda Jednostka Wartość Gęstość w 15 °C D 1298 kg/m³ 868 Lepkość w -25 °C D 5293 CP 6276 Lepkość w 100 °C D 445 CSt 14,07 Lepkość w 40 °C D 445 CSt 95,34 SAE-klasa 10W-40 TBN D 2896 gKOH/kg 9,2 Temperatura krzepnięcia D 97 °C -42 Temperatura zapłonu COC D 92 °C 224 Wskaźnik lepkości D 2270 151
Opublikowano

Do pełnej oceny brakuje jeszcze testów NASA :grin:

Dziwię się że aż tak przykładasz wagę do tych cyferek.

"Ałdi" to nie prom kosmiczny.

Zalej polecany do twojego silnika i po problemie.

Jak dla mnie to takie rozbijanie g..wna na atomy.

Poważnie.

Opublikowano

A co myślicie o tym nowym Valvoline all climate full synthetic 5w40 spełnia normę 505.01 może to będzie lepsza alternatywa niż Castrol Edge 5w40

http://allegro.pl/valvoline-all-climate-5w40-diesel-c3-5-litrow-i6492475590.html

Opublikowano

Na pewno lepsza

wysłane z prodiża

Opublikowano

A co myślicie o tym nowym Valvoline all climate full synthetic 5w40 spełnia normę 505.01 może to będzie lepsza alternatywa niż Castrol Edge 5w40

http://allegro.pl/valvoline-all-climate-5w40-diesel-c3-5-litrow-i6492475590.html

To przecież dawny DuraBlend.

Temat wałkowany co chwilę kolego.

Opublikowano

A co myślicie o tym nowym Valvoline all climate full synthetic 5w40 spełnia normę 505.01 może to będzie lepsza alternatywa niż Castrol Edge 5w40

http://allegro.pl/valvoline-all-climate-5w40-diesel-c3-5-litrow-i6492475590.html

To przecież dawny DuraBlend.

Temat wałkowany co chwilę kolego.

Dura Blend dobry olej, ja nalatalem na nem 70 000 km. Teraz juz go nie ma, wienc ostatnie 20 000 estem na All Climate.

Opublikowano

Koledzy a czy ktoś jeździ na RAVENOL VMO 5W40 CLEANSYNTO ?

Koledzy zbliża mi się wymiana i ponawiam pytanko ze względu że cenowo jest zbliżona ta oliwa z Motulem.

Opublikowano

Ja bym brał Valvo Synpower.

Opublikowano

Witam. Czym się różnią oleje Motula: 505.01 5w40 specyfic od 8100 x-cess 5w40? Pacjent to AVF. Który będzie LEPSZY? Poprzednio pracował na LL (tylko tyle wiadomo)...

X-clean jest do dpf, tak?

Edytowane przez gmla

Opublikowano

Specyfic posiada norme 505.01do pd a xcess nie posiada. Wiec dla ciebie tylko specyfic lub xclean.

wysłane z prodiża

Opublikowano

thx, a który będzie lepszy: specyfic czy xclean?

Jak się ma uzycie oleju przystosowanego do aut wyposażonych w filtr czastek stalych w autach które nie posiadają tego filtra?

Edytowane przez gmla

Opublikowano

Specyfic bierz. Tu masz dobre promo u kolegi dzik z forum

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

W silniku z dpfem oleju lubi przybywac a nie ubywac.

wysłane z prodiża

Opublikowano

thx, a który będzie lepszy: specyfic czy xclean?

Jak się ma uzycie oleju przystosowanego do aut wyposażonych w filtr czastek stalych w autach które nie posiadają tego filtra?

Tak jak kolego piszę powyżej.. w silnikach z DPFem lubi przybywać "oleju".

Więc nie patrz z zazdrością na gościa który ma DPF'a i mówi że nic nie dolewa od wymiany do wymiany :D

Pozdro :hi:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Panowie powiedzcie mi do Audi A4 b7 z 2005 roku kod silnika BKE co lać mam egde 5w40 wlanego aktualnie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.