Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Doczytałem tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/

Pytanie: który z nich najlepszy?

Widze że występuje również w wersji LL, czy one są tylko jako LL?

Pozdrawiam

Rum

Edytowane przez RumJanek

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

LL ale zmieniaj olej co 12 tys max

wysłane z prodiża

Opublikowano

Witam , na nowym oleju silnik pracuje niewyobrazalnie cicho . Az nie wierze ! Jakby nie diesel ! Przejechalem 30 km .

Zawsze jak zmienisz stary olej na nowy to silnik ciszej chodzi obojętnie co byś nie wlał.

Opublikowano

LL ale zmieniaj olej co 12 tys max

wysłane z prodiża

Więc pytanie: lać teraz olej z LL czy bez?

Przebieg prawie 130k mil

Pozdrawiam

Rum

Opublikowano

Do 1.8T czy 2.7BiT żadnego LL

Opublikowano

kolega pyta o 2.0 tdi z dpf. tak lej olej c3 ale zmieniaj go max co 12 tys

wysłane z prodiża

Opublikowano

Dev, ja już mam dwa wozidla, 1.8t i 2.0tdi

Pytam o olej do tego tdi.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/366806-A4-2.0TDI-[CAH-170]-Kolejny-RumJankowóz

Dzięki Jędrek :)

Pytam o taki:

MOTUL

MILLERS

MANNOL

MANNOL2

LIQUI MOLY

QUANTUM

FUCHS

To tyle z listy którą jestem zainteresowany, teraz pytanie: jaki już wiem, ale który z wymienionych będzie najlepszy?

Pytanie poza konkursem:

chce ktoś taki olej? Mogę kupić beczkę i rozlac jeśli byli by chętni :D

Pozdro

Rum

Edytowane przez RumJanek

Opublikowano

Motul xclean 5w40

Motul xclean 5w40

Opublikowano

Masz na myśli ten?

Jeśli wierzyć temu co Hugo napisał na pierwszej stronie, to nie spełnia on wymagań dla DPF, jedynie znalazłem x-clean+ 5w30 który ma SAE 507

Pozdrawiam

Rum

Opublikowano

Spelnia

Opublikowano

Nie będę się kłócić z Tobą o to co napisane na nalepce bo wiem że wiesz lepiej i wiesz co piszesz, inaczej też nie odbierzesz jak nast razem zadzwonię :D

Dzięki serdeczne :)

Pozdrawiam

Rum

Edytowane przez RumJanek

Opublikowano

Xclean ma normę C3

Opublikowano

Panowie wyrzuciłem dpf z mojego 2.0 tdi bmn 170ps to jest Audi A3, tam jest na forum A3 trochę bałagan w tematach o oleju dlatego pytam tutaj.

Teraz mam Valvoline XL-III 5w/30 z normą 507.00

Teraz po wyrzuceniu dpf chciałbym zalać nowy olej.

Co mam wlać?

Nadal coś z normą 507.00 czy wystarczy 5w/40 505.01?

Jakieś konkretne oleje polecicie?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Z Motula np. ten :

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=34

A inne oliwy oczywiście 5W40 z normą VW 505.01

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Super, zamówiony i otrzymany od Dzika

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Witam, przyszedł i czas u mnie na wymiane oleju. Wiem że co nie którzy z was polecają "Motul Specific" no i fajnie ;) ale co myślicie o tym:
Quantum LongLife III 5W30 Fully Synthetic Engine Oil. Z tego co mi wiadomo to dealer VW-Audi-Skoda zalewa go w niektórych serwisach.

Czy zalewał ktoś lub słyszał coś o tym oleju? Jakieś opinie?

Poprzedni właściciel lał właśnie ten olej wiec teraz nie wiem czy zostać przy tym samym czy może zmienić na "Motul"

Opublikowano

Witam,

Mam do wyboru Fuchs Titan GT1 5W30 lub Mannol 5W30 Vw OEM. Obydwa spełniają normy do 1.9 Tdi PD. Lać któryś znich czy szukać Motula?

Pozdrawiam

Opublikowano

lać choc lepszym olejem bylby 5w40 505.01 do ciebie

wysłane z prodiża

Opublikowano

Teraz już nie pamiętam czy przypadkiem Fuchs nie jest 5W40... Jeździłem dzisiaj po sklepach i już mi się wszystko pomieszało.

Znalazłem jeszcze Lucas Oil 5W40 505.01

Opublikowano

Ja zalałem Shell 5w30 hx7 professional


Teraz już nie pamiętam czy przypadkiem Fuchs nie jest 5W40... Jeździłem dzisiaj po sklepach i już mi się wszystko pomieszało.
Znalazłem jeszcze Lucas Oil 5W40 505.01

Jeśli chodzi o Fuchs to masz pewnie na myśli Titan gt1 pro flex 5w30.On spełnia normy VW 505.01

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.