Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

tia. specific to stara dobra formulacja do pd bez dpf. relikt. tak dobrych olejow juz sie nie robi.

wysłane z prodiża

OK dziękówa bo niepotrzebnie kupiłbym C3 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rafal wiadomo ze 5w40 (nawet c3) ma wiecej zwiazkoow dymiących w sobie. jak nie masz dpf to juz w ogole.

@dawid

Millers dla Ciebie to

http://pro-choice.pl/ee-longlife-5w40-5l-p-945.html

problem z millersem jest jednak taki ze w tych nowych formulacjach nie maja juz olejow A3/B3 5w40. ten powyzszy to tez olej C3 - czyli bardziej chroni dpf niz sam silnik.

ja na Twoim miejcu zalabym LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess

wysłane z prodiża

DPF-a nie mam od 2 lat i dymu do tej pory nie było. Silnik wydaje sie być zdrowy.. 230 kkm najechane.

A ten LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess to jest do silnika z DPF-em ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


DPF-a nie mam od 2 lat i dymu do tej pory nie było. Silnik wydaje sie być zdrowy.. 230 kkm najechane.
A ten LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess to jest do silnika z DPF-em ???

nie to pompa vp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie kupiłem b6 1.9 tdi AVF i poprzedni właściciel zalewał mobil 10w40 . I zastanawiam się co zalać? Może castrol Lub MOTULA?

i zmieniać olej w skrzyni biegów? czy odpuścić?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniac na motul. w skrzyni tez mozesz.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 5w40 specific 505.01

tu masz w zestawie od kolegi dzik z forum. pewnosc ze oryginal i do tego w dobrej cenie:

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość od ktorego kupiłem auto zrobil 80tys na 10w 40 i mówił zebym lał tylko 10w40. Czy na5w30 musze robić płukankę? nic zlego z silnikiem się nie stanie? powiem szczerze że ładnie klekocze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stanie sie nic. twoj silnik musi jezdzic na 5w40. 80 tys na 10w.... ręce opadają....

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby na mobil 10w40 super 2000 pisze ze spełnia norme 505 na pompowtryski itp. Czyli bez problemu moge zalać motula? nie rozszczelni nic? wiem ze to pytanie po raz 100000000 ale wolę żeby ktoś potwierdził. Robić płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie.

Pompki, turbina muszą jezdzić na syntetyku.

Płukanke wlej przez bagnet.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby na mobil 10w40 super 2000 pisze ze spełnia norme 505 na pompowtryski itp. Czyli bez problemu moge zalać motula? nie rozszczelni nic?

Norma na PDki to 505.01 i ten szajs który podałeś nie spełnia tej normy. I szybciej roszczelnia Ci się zwieracze a nie silnik.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość od ktorego kupiłem auto zrobil 80tys na 10w 40 i mówił zebym lał tylko 10w40. Czy na5w30 musze robić płukankę? nic zlego z silnikiem się nie stanie? powiem szczerze że ładnie klekocze:)

5W30 nie jest dla Ciebie... tę oliwę bym Ci polecił gdybyś miał nie wiem... 2.7TDI z DPF'em :)

Do Ciebie

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój silnik na oznaczenie AVF, w przyszłym miesiącu czeka mnie wymiana oleju i filtrów. Poprzedni olej jaki zalalem to CASTROL PLATINIUM FST 5W40 Full syntetyk i teraz pytania co o nim sądzicie ? Zalać to sami czy możecie polecić coś lepszego ?

I jakby ktoś mógł mi podrzucić na PW jakieś dobre filtry oleju powietrza paliwa to bym był wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Knecht albo Mann. Olej wlej lepiej Valvoline SynPower MST C3 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretny jakbys spojrzal kilka postow wyzej to zauwazylbys ze roberto mial ten sam problem i silnik co ty. albo zmień nicka na leniwy ktoś

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly, Millers. sa tanie i dobre

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego, pisałem z pracy, na szybko.

Panowie poczytalem trochę i mam pytanie MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy ten Valvoline SynPower MST C3 5W40, który polecił kolega nitro ?

Cena nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...