Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o odp:

"Nie lepiej zamiast motula zalać jej valvoline, millers, liqui moly?

Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00 Ten będzie najlepszy?"


Dobra, zamówiony ten millers, dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=88&t=174830 ciekawy opis, wychodzi na to że nie tylko mobil ale i także motul to HC. Znalazłem jeszcze takie coś. http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?thread=1271347

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te linki i inne pojawiaja sie co jakis czas na forum. ile w tym prawdy nikt nie wie. pamietaj, ze sprzedaz castrola i mobila spada. nie jest to jakis drastyczny spadek ale jednak odczuwają to. oni mają potezny budzet aby zdyskredytowac niejedną markę, ktora im zagraza. sponsorują testy jak i wynajmują ludzi aby zdusić daną markę w zarodku.

najlepszą wykładnią jest opinia uzytkowników jezdzacych na Motulu. ja sam jedze od 10 lat. auta w firmie jezdzą setki tys km bez problemow z turbinami i smarowaniem. grunt zeby lac olej z pewnego źródła i nie z masowej produkcji.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru uderzać w motula, lm także podobno to hc ostatnio dużo czytam i rozmawiam na ten temat z ludźmi co mają pojęcie. Hc także ma swoje zalety jak i Pao oraz estry.o millersie ktoś napisał że nie może być czystym Pao ponieważ temperaturę zamarzania ma mniejszą niż konkurencja.

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym szkopuł, że jeszcze troche i Motul może być takim produktem z masowej produkcji... :(

Kiedyś na nasz rynek była fabryka we Francji... teraz jest już też we Włoszech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszmy sie caban ze nie w Polsce i nie ty rozlewasz na taśmie.

jest popyt jest podaż. mała fabryczka we francji musiała ducha wyzionąć

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zmieniłem auto i chce zmienić olej. W historii serwisowania widzę, że poprzedni właściciel lał olej 507.00,

natomiast chce zalać MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40. Po spuszczeniu starego oleju normalnie wlać nowy czy jakieś płukanie muszę zrobić?

Wczesniej w AFNie jak zmieniałem z Castrola na Motula to nie robiłem płukania a gdzieś na forum w jednym wątku natknąłem się na wpis jak ktoś takrobił i stąd te pytanie :)

Silnik AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z płukanką są bardzo pozytywne.

Zalewam do swojegl afn, valvoline 5w40 synpower. Tym razem wlałem płukanke (LM czarna) przez bagnet i zalałem w/w olejem, teraz mam wrażenie że szklanki na zimnym silniku nieco ucichły oraz krócej klepią :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wskazać mi dobry środek do płukanki? Oraz podrzucić linka czy krótki opis zrobić jak ją dobrze wykonać?

Będę wdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzany silnik wlewasz płukanke przez bagnet i silnik ma pracować na jałowych obrotach przez 10-15 min.

Spuszczasz oleum, wymieniasz filtr oleju i zalewasz nowym olejem... żadna filozofia :D

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ok czyli poprostu do starego oleju wlewam np. ENGINE FLUSH LM2640 co endriuu zaproponował, zostawiam na ok 15 min. na włączonym silniku, potem spuszczam olej i standardowa procedura? Dzięki wielkie za pomoc :):thumbup1:

A wlać mogę na włączonym silniku przez bagnet?

Edytowane przez johnnythebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płukanka naprawdę coś daje? Bo spotkałem się też z negatywnymi opiniami tego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFNIE robilem to napewno nie zaszkodzila, ale taki kisiel zlecial ze masakra, nastepne wymiany juz olej olej byl normalny przepracowany. Po kijowym oleju warto robic plukanke, chyba moim AVF zrobie taka plukanke bo nie wiem co bylo zalazne i jak dlugo ktos jezdzil bez wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja B7 przelatała 176tys na castrolu 5w30 więc może sam bym się skusił na płukankę :) szkód chyba nie narobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu nie ma.takiej potrzeby jak w uturbionych benzynach

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to póki co odpuszczę sobie płukankę, zaleję Millers Oils XF Longlife 5w30 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...