Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem laikiem w sprawach motoryzacyjnych. Mam pytanie mam audi a4 98r 1,9 tdi AFN obecnie mam zalany mobil 10w 40 przebieg auta to 193 000 czy moge zmienic na syntetyk motul ? Jezeli tak to prosiłbym o porade jaki konkretnie :)

Tak. Możesz np. Motul 8100 X-cess 5W40.

Poza tym wystarczyło spojrzeć na 1 post albo na kilka poprzednich :wallbash:

rozmawiałem dziś ze znajomym i mówił by jezeli ktoś zalał już półsyntetyk to niech lepiej go kontynuuje bo jak wleje syntetyk to mu może wtedy zacząć silnik olej brać, to teraz już nie wiem. Doradźcie coś

_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam jestem laikiem w sprawach motoryzacyjnych. Mam pytanie mam audi a4 98r 1,9 tdi AFN obecnie mam zalany mobil 10w 40 przebieg auta to 193 000 czy moge zmienic na syntetyk motul ? Jezeli tak to prosiłbym o porade jaki konkretnie :)

Ziomal wstyd mi za Ciebie :embarrassed:

Poczytaj trochę zanim zapytasz ... takie pytania już tu padały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam AFN-a z 1998 roku 230 tys najechane. Osobiście lałem olej Mobil 1 super S diesel 10W40 i zastanawiam się czy dobrze robiłem ( wydaje mi się że autko straciło trochę mocy) ? Mam pytanie czy powinienem przy najbliższej wymianie ( a ta będzie w najbliższym czasie ) zmienić na inny olej ? Czy specyfikacja 10W40 jest odpowiednia czy powinienem zmienić na 5W40 ? Czy po zmianie specyfikacji nie powstaną jakieś rozszczelnienia ? Dodam że pierwszy właściciel w serwisie lał olej Shell Helix Plus 10W40 na co mam rachunki.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 POST - napisane jak byk

oleje 10W40 czy 15W40 są zabójcze dla turbiny.

Naprawdę tak ciężko spojrzeć na pierwszy post?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać kilka pierwszych stron żeby się dowiedzieć, że olej syntetyczny nie szkodzi i na pewno nie rozszczelnia silnika jak twierdzą mechanicy rodem z PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a teraz z innej beczki

mozna by zrobic taka zakladke gdzie i u kogo kupowac dobre sprawdzone oleje

jest tyle ofert na allegro ale kto wie czy to oryginalne oleje i czy nie zjade sobie silnika kupujac taki olej

to by ulatwilo szukanie sprzedawcy jak rowniez zmniejszylo liczbe pytan w tym watku

np: gdzie kupic z dobrego sprawdzonego zrodla liqui moly lub motul??

dodatkowo jestem za dawaniem ostrzezen tym ktorzy nie czytaja naglowka watku tylko bez zastanowienia laduja kolejne 10000000 pytanie typu czy lepiej 10w40 czy 5w40 bo to naprawde zasmiecanie watka choc u gory wsztyko jest perfekcyjnie wyjasnione!

-- no moze dodal bym specyfikacje dla wyjasnienia co oznaczaja te symbole olejow

15w40 - mineralny

10w-40 pol syntetyk

5w40 pelny syntetyk

0w40 pelny syntetyk+

0w30 - longlife 1 zalezne od specyfikacji

5w30 - longlife 2/3 zalezne od specyfikacji

te sa najbardziej znane co nie oznacza ze nie ma innych jak 10w50, 10w60, 20w50 - te oleje sa zadko stosowane i mysle ze w tym watku nie ma potrzeby aby to umieszczac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: Kolego zapraszam Cię do działu Rabaty, Promocje i tam znajdziesz sprawdzonych sprzedawców gdzie będziesz mógł zakupić olej czy filtry... :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są głupoty! np. "Im wyższa liczba za literą W, tym w wyższych temperaturach otoczenia może być olej stosowany. Np. SAE 40 w temperaturze do +40°C."

To nie do końca tak. Przecież temperatura pracy silnika jest raczej stała i oscyluje w okolicach 90 stopni. Liczba po W to po prostu lepkość w temperaturze pracy, a nie "klasa letnia".

I druga sprawa:

""15w40 - mineralny

10w-40 pol syntetyk

5w40 pelny syntetyk

0w40 pelny syntetyk+""

To zbytnie uproszczenie, bo np. 5W40 może być zarówno pełen syntetyk jak i np. olej hydrokrakowany. 10w-40 mogą też być mineralne, np. liqui moly ma taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na lepkość tylko na normę - to jest najważniejszy wskaźnik. olej 15W moze być syntetykiem: http://habi.pl/a2423-motul-300v-competition-15w-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro radzicie bym przeszedl na motul to czy musze robic plukanie silnika?

Nie musisz ten olej jest sam podaje producent jest mieszalny z innymi i wystarczy skrócić okres eksploatacji na motulu o 1/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Audi A4 B5; 1,9TDI; AHU; 1998r.

Przeczytałem pierwszy post i zgodnie z tym co tam napisano najlepszym olejem dla mojego silnika będzie:

Sprawdzone, godne polecenia oleje to:

MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00

I tutaj w związku z tym, że jestem zielony pojawia się problem - olej serii 8100 tylko który wybrać?

Według poniższej wyszukiwarki:

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=41&sector=9&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1940

najlepszym olejem będzie Motul 8100 X-cess 5W-40.

Czy podzielacie ten wybór czy macie inną opinię?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Audi A4 B5; 1,9TDI; AHU; 1998r.

Przeczytałem pierwszy post i zgodnie z tym co tam napisano najlepszym olejem dla mojego silnika będzie:

Sprawdzone, godne polecenia oleje to:

MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00

I tutaj w związku z tym, że jestem zielony pojawia się problem - olej serii 8100 tylko który wybrać?

Według poniższej wyszukiwarki:

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=41&sector=9&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1940

najlepszym olejem będzie Motul 8100 X-cess 5W-40.

Czy podzielacie ten wybór czy macie inną opinię?

Pozdrawiam

podzielamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 mam zalany castrol 10W40, chce przejsc na motula na jakiego najlepiej zeby wszystko bylo ok ?? 8100 X-cess 5W-40 czy moze

6100 Synergie+ 10W-40 ??

Ok juz wybralem

8100 X-cess 5W-40 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wymieniałem jeszcze oleju w moim audi, a już musze. Mam zawieszoną kartkę z ostatniej wymiany z oznaczeniem 5W30 LL, jaki olej najlepiej wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...