Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ja zamówiłem środek motula i z tego co wyczytałem na forum większość ludzi go poleca i podobno czyszczenie tym środkiem nie zaszkodzi... ale teraz po tym poscie kolegi mam wątpliwości :confused4: ponieważ niestety nie wiem na jakim oleju samochód jeździł wcześniej gdyż dopiero go kupiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno nie zaszkodzi. Mechanicy gówno wiedzą - 80% z nich radzi do TDI lać półsynt lub - o zgrozo - minerał.

Motul to lider w prod. śrdków tego typu. Ma wszystkie certyfikaty - TUV itp. Nie mylcie z ceramizerami i innymi motodoktorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieno generalnie do tych swiezszych silnikow to mozna lac wtedy ladnie wypłucze no i jak ktos wie ze lany byl dobry olej a nie jakies wynalazki ^^ inaczej sprawa sie tyczy starych silnikow gdzie olej nie byl wymieniany np. pare lat a znam i takie przypadki to tam juz nie bardzo zalecane jest stosowanie takich srodkow o istnieje ryzyko ze sie cos moze i rozszczelnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a wcześniej na czym śmigaliście?

Ja na 10w40 mobila i 10w40 motula

Ja zawsze na full syntetykach nawet w audi 80 1Z...

Od mobila 0-40 poprzez castrola 5-40 az po motul 5-40 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy, i zaczynam od tematu olejowego, bo szczerze mówiąc oleje (jak widać po nicku :D to moje hobby. Cieszę, się, że trafiłem na forum, gdzie ludzie wiedzą, że olej syntetyczny można wlewać cały czas, i obalają mit, że po półsyntetyku nie można wlać pełnego syntetyka, itd. :D Widzę , że na forum króluje Motul - i dobrze, bo to znaczy, że ktoś potrafi wśród "reklamowego cyrku w tv" wyłowić wartościowy produkt. Do czego zmierzam? W poprzednim A4 jeździłem też na Motulu 505.01, a na ostatnią wymianę przed sprzedażą wlałem Millers Oils XFE-PD 5w40 505.01, i byłem zachwycony kulturą pracy. Teraz w B8 leję Millers Oils XF Longlife 5w30 504.00/507.00 - na początku w serwisie patrzyli na mnie jak na czubka, ale już się przyzwyczaili :) Czy ktoś oprócz mnie tego używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w planach zalanie Millers'a (zwłaszcza, że warsztat w którym serwisuje auto zalewa tylko oleje tej marki), ale wstrzymałem się chwilowo bo niby tutaj ten Millers Oils XFE-PD 5w40 505.01 to półsyntetyk... a 5w40 to chyba syntetyk? Można go spokojnie zalewać bez obaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co wiem to każdy olej 505.01 to coś pomiędzy półsyntetykiem a syntetykiem i teraz zależy jak go nazwie producent. Np. oleje Lotos mają nazwę Synthetic, co oznacza że są to oleje w 90% mineralne, a w 10% syntetyczne. I ten Lotos ma lepkość 5w40. Olej jest syntetycznym tylko wtedy, gdy w nazwie jest 100% synthetic lub Full Synthetic. Samo synthetic, albo synthetic technology albo synthetic formula, albo HC (hydrokrakowany) synthetic oznacza olej gorszy nawet od semi-synthetica, który z "grubsza" ma w nazwie określoną zawartość syntetyczną. Teraz wszystko zależy od uczciwości producenta: zauważ że w Motulu masz albo 100% synthese, albo semi synthetic. Nie ma czegoś takiego jak "synthetic". Podobnie jak w Millersie - albo Full Synthetic, a jak coś jest choćby w 90% syntetykiem, a nie w 100%, to Semi Synthetic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmienilem olej z Castrola EDGE 5W40 na Liqui Moly 5W40 TOP TECH 4100 po malej konwersacji ze sprzedawczynia w hurtowni olejow :decayed: Pojechalem tam kupic olej bo maja taniej niz w supermarketach i gdy spytalem o zeczony wyzej olej usłyszalem zapytanie dlaczego leje taki badziewny olej do auta :blink: zdziwilem sie troche bo to raczej z tego co slyszalem dobra marka wiec pytam dlaczego Pani tak uwaza i skad takie info to Pani sprzedawczyni odpowiedziala mi ze oleje te typu castrol mobil i jeszcze tam jakas mark wymienila sa rozlewane juz u nas w polsce i tak naprawde nie wiadomo jaki olej jest tam lany i ze nasluchala sie od mechanikow ze po uzywaniu tych olejow silniki sie troche psuja po paru latach stosowania i dlatego skierowala do mnei to pytanie oczywiscie powiedziala ze jak chcem to niema problemu moze mi ten olej sprzedac bo ma go na stanie ale jezeli kocham swoje auto to poleca mi wybrac cos innego :) z tych co tam miala to polecala oleje firmy TEXACO Havoline jeszcze tam jakis polecila i wlasnie Liqui Moly ten niby z najwyzszej pułki ceny u nich sa calkiem ciekawe za 5L banke zapłacilem 160zł i akurat byla promocja pianka do czyszczenia tapicerki gratis :naughty: po zakupie Pani do mnie ze dokonalem dobrego wyboru i ze napewno nie pozaluje takze zobaczymy jak cos to sie zgłaszam do Pani o zwrot ewentualnych napraw hehe taka była moja przygoda z olejami ostatnio :kox: aha i jeszcze jak spyta;lem o motula ktorego tak tu wszyscy reklamuja to odpowiedziala ze ten olej to raczej do motorow sie nadaje :wink4: Ja tam nie wiem ekspertem nie jestem no ale i tak go akurat nie mieli :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmienilem olej z Castrola EDGE 5W40 na Liqui Moly 5W40 TOP TECH 4100 po malej konwersacji ze sprzedawczynia w hurtowni olejow :decayed: Pojechalem tam kupic olej bo maja taniej niz w supermarketach i gdy spytalem o zeczony wyzej olej usłyszalem zapytanie dlaczego leje taki badziewny olej do auta :blink: zdziwilem sie troche bo to raczej z tego co slyszalem dobra marka wiec pytam dlaczego Pani tak uwaza i skad takie info to Pani sprzedawczyni odpowiedziala mi ze oleje te typu castrol mobil i jeszcze tam jakas mark wymienila sa rozlewane juz u nas w polsce i tak naprawde nie wiadomo jaki olej jest tam lany i ze nasluchala sie od mechanikow ze po uzywaniu tych olejow silniki sie troche psuja po paru latach stosowania i dlatego skierowala do mnei to pytanie oczywiscie powiedziala ze jak chcem to niema problemu moze mi ten olej sprzedac bo ma go na stanie ale jezeli kocham swoje auto to poleca mi wybrac cos innego :) z tych co tam miala to polecala oleje firmy TEXACO Havoline jeszcze tam jakis polecila i wlasnie Liqui Moly ten niby z najwyzszej pułki ceny u nich sa calkiem ciekawe za 5L banke zapłacilem 160zł i akurat byla promocja pianka do czyszczenia tapicerki gratis :naughty: po zakupie Pani do mnie ze dokonalem dobrego wyboru i ze napewno nie pozaluje takze zobaczymy jak cos to sie zgłaszam do Pani o zwrot ewentualnych napraw hehe taka była moja przygoda z olejami ostatnio :kox: aha i jeszcze jak spyta;lem o motula ktorego tak tu wszyscy reklamuja to odpowiedziala ze ten olej to raczej do motorow sie nadaje :wink4: Ja tam nie wiem ekspertem nie jestem no ale i tak go akurat nie mieli :tongue4:

to ta pani ma takie pojecie o technice jak kazda baba czyli 0

liqui molly jest olejem wykonywanym w syntezie a nie syntetykiem !!! i castrol i mobil to samo synthese technology zreszta na opakowaniu od liqui masz wyraznie napisane jak ten olej jest robiony a motul jest syntetyczny w 100%

zreszta baby sluchsz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 jest w pełni syntetyczny

np. 5W-50

Na mobil 1 0-40 TD 505 00 chyba tez pisze fully syntetic z tego co pamietam...

ale jak jest w rzeczywistosci to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmienilem olej z Castrola EDGE 5W40 na Liqui Moly 5W40 TOP TECH 4100 po malej konwersacji ze sprzedawczynia w hurtowni olejow :decayed: Pojechalem tam kupic olej bo maja taniej niz w supermarketach i gdy spytalem o zeczony wyzej olej usłyszalem zapytanie dlaczego leje taki badziewny olej do auta :blink: zdziwilem sie troche bo to raczej z tego co slyszalem dobra marka wiec pytam dlaczego Pani tak uwaza i skad takie info to Pani sprzedawczyni odpowiedziala mi ze oleje te typu castrol mobil i jeszcze tam jakas mark wymienila sa rozlewane juz u nas w polsce i tak naprawde nie wiadomo jaki olej jest tam lany i ze nasluchala sie od mechanikow ze po uzywaniu tych olejow silniki sie troche psuja po paru latach stosowania i dlatego skierowala do mnei to pytanie oczywiscie powiedziala ze jak chcem to niema problemu moze mi ten olej sprzedac bo ma go na stanie ale jezeli kocham swoje auto to poleca mi wybrac cos innego :) z tych co tam miala to polecala oleje firmy TEXACO Havoline jeszcze tam jakis polecila i wlasnie Liqui Moly ten niby z najwyzszej pułki ceny u nich sa calkiem ciekawe za 5L banke zapłacilem 160zł i akurat byla promocja pianka do czyszczenia tapicerki gratis :naughty: po zakupie Pani do mnie ze dokonalem dobrego wyboru i ze napewno nie pozaluje takze zobaczymy jak cos to sie zgłaszam do Pani o zwrot ewentualnych napraw hehe taka była moja przygoda z olejami ostatnio :kox: aha i jeszcze jak spyta;lem o motula ktorego tak tu wszyscy reklamuja to odpowiedziala ze ten olej to raczej do motorow sie nadaje :wink4: Ja tam nie wiem ekspertem nie jestem no ale i tak go akurat nie mieli :tongue4:

to ta pani ma takie pojecie o technice jak kazda baba czyli 0

liqui molly jest olejem wykonywanym w syntezie a nie syntetykiem !!! i castrol i mobil to samo synthese technology zreszta na opakowaniu od liqui masz wyraznie napisane jak ten olej jest robiony a motul jest syntetyczny w 100%

zreszta baby sluchsz???

w czym zrobiony?? http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-2034-Olej-silnikowy-Top-Tec-4100-SAE-5W-40-Liqui-Moly-3700-Opakowanie-1L-Dostepne-1L-5L-20L-60L-205L-.html tu jest opis oleju a co do castrola i mobila to chodzilo mi o to ze one sa u nas rozlewane w Polsce i leja tam niewiadomo co a ten olej spelnia normy 505.01 i sa oryginalnie rozlewane w Niemczech, no a baba tez czlowiek nie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta baba nie taka głupia, bo rzeczywiście Castrole i Mobile są rozlewane w Polsce w Gdańsku i Płocku. Zresztą zauważ co jesr napisane na butelce: Made in Eu :) Jak przyjmą Turcję do unii, to cena castrola pójdzie w dół :) Liqui Moly jest rozlewany w Niemczech, zresztą to, że leję Millers Oils też wynika m.in. z tego że jest produkowany i rozlewany w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x diesel

to chyba czytac nie umiesz!!!

wycinek z Twojego linka!

" * Nowoczesny olej silnikowy wykonany w technologii syntetycznej. Znakomicie chroni przed zużyciem trące się części(to nie jest jezyk polski), zapewnia mniejsze zużycie paliwa i oleju, oraz szybkie dotarcie oleju do wszystkich części podczas "zimnego startu".

Kod producenta: Liqui Moly 3700

i gdzie tutaj jest napisane ze to jest syntetyk???????

on jest wykonany w technologii syntetycznej co ma sie do syntetyka jak piesc do nosa czytaj uwaznie i potem wklejaj linki!

a czy mobil i castrol jest rozlewany w polsce chinach czy nie wiem gdzie nie ma wplywu na jakosc oleju olej przychodzi z rafinerii w bekach i trzeba go rozlac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do karty charakterystyki Liqui Moly. Nie masz jednak racji co do rozlewania w Polsce. Oleje Castrola i Mobila nie przychodzą do nas w beczkach, ani nawet w IBC (opakowania 1000l) tylko są produkowane w Polsce. Zapytaj każdego przedstwiciela Platinum co widział 3 miesiące temu na wycieczce po zakładzie :) Castrol to biuro handlowe - ogłaszają przetarg na wyprodukowanie iluś tam milionów litrów oleju o specyfikacji takiej i takiej i kto da najlepszą cenę - wygrywa i produkuje Castrola (w Polsce np. Magnatec 10w40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na castrol 0w30 a teraz na Castrola EDGE 5W40 i nie widzę żadnej różnicy i co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...