Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jeździłem na castrol 0w30 a teraz na Castrola EDGE 5W40 i nie widzę żadnej różnicy i co wy na to?

mi mój avf castrola sporo brał. zalałem motula i tyle co nic połyka :gwizdanie:

Moj AVF bral castrola ok 3-5 setek. Z tego co widze Motulka wezmie gdzies o polowe mniej niz castrola (do wymiany zostalo mi ok 3tys)[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 15:51_________________________________________________

Ja jeździłem na castrol 0w30 a teraz na Castrola EDGE 5W40 i nie widzę żadnej różnicy i co wy na to?

Jezdzilem 3 wymiany na edge 5-40 i roznice z motulem widze takie, ze mniej bierze motula i popychacze tak nie "klepią" gdy zimny jak na castrolu. Zostaje z motulem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie jaki olej mam wlac na wymianie , przebieg ok 300 tys silnik 1.9 tdi 66kw, mialem predzej półsyntetyk

Motul 8100 X-Cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić od kogoś z forum. Allegro to zagłębie podróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz ale mozesz tez u Dzika http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

cena ta sama, a masz pewność oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zmianę oleju w swojej B6.

Silnik - 1.9 TDI, oznaczenie - AWX.

Mam do wyboru dwa oleje silnikowe, zarówno jeden i drugi spełnia normy: 505.01 lub 506.01 lub 507.00.

Mianowicie:

1) Castrol EDGE norma 507.00, 5W-30 cena za 4L- 188zł

2) Mobil Super 3000 norma 505.01 cena za 4L- 208zł

Jest reż również Castrol SLX Professional, ale cena za 1L to 100zł.

Który z tych dwóch olejów wybrać?

Czy one też są w miarę dobre i mogę spokojnie na jeden z ich wymienić swój dotychczasowy olej?

Zbiornik oleju wynosi w A4 B6 3.6L?

Obecny przebieg to 219 000 nie wiem jak był poprzedni olej bo auto świeżo kupione (sprowadzone) na FISIE pokazuje, że SERVICE dopiero za 14 000km ale wole zmienić, żeby wiedzieć co mam. FIS pokazuje aby zmieniać olej co 15 000? Jeśli nie wymienimy na czas to włączy silnik?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Co do ilosci oleju w B6 to poczytaj sobie tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=97242.0

A co do samego oleju to bierz motul specific vw 505 01 5w 40

bo mobile i castrole sa bardzo często podrabiana i są rozlewane w polsce.

Ja i wiele innych osób przeskoczyłem z castrola na motula i autko ciszej chodzi i mniej bierze oleju.

pozdr :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też słyszałem dzięki wielkie, gdzie taki olej (Motul)? Mogę kupić chodzi mi o pewne źródło.

Tak wygląda ten olej MOTULA?

FIS pokazuje aby zmieniać olej co 15 000? Jeśli nie wymienimy na czas to włączy silnik?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też słyszałem dzięki wielkie, gdzie taki olej (Motul)? Mogę kupić chodzi mi o pewne źródło.

Tak wygląda ten olej MOTULA?

FIS pokazuje aby zmieniać olej co 15 000? Jeśli nie wymienimy na czas to włączy silnik?

Pozdrawiam!

Tu kupisz olej motula http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie przeczytalem setki wypowiedzi na temat oleji ale nadal nie uzyskalem konkretnej informacji,chodzi mi m in oto czy moge zalac olej Castrol EDGE 5w30 ktory spelnia norme 503.00 lub504.00 bo nie pamietam i norme 507.00 long life do audi A4 2.0 tdi z DPF.W wielu wypowiedziach przeczytalem ze musio spelniac tylko 507.00 tylko niewiem co to za roznica jezeli spelnia norme np.503.00 i 507.00 a tylko 507.00.Prosze o pomoc bo mam taki olej i niewiem czy moge go zalac.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie przeczytalem setki wypowiedzi na temat oleji ale nadal nie uzyskalem konkretnej informacji,chodzi mi m in oto czy moge zalac olej Castrol EDGE 5w30 ktory spelnia norme 503.00 lub504.00 bo nie pamietam i norme 507.00 long life do audi A4 2.0 tdi z DPF.W wielu wypowiedziach przeczytalem ze musio spelniac tylko 507.00 tylko niewiem co to za roznica jezeli spelnia norme np.503.00 i 507.00 a tylko 507.00.Prosze o pomoc bo mam taki olej i niewiem czy moge go zalac.dzieki

jesli olej spelnia normę 507.00 to spełnia też wszystkie poniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie VW w Rzeszowie Król & Knapik i tam wymieniają olej na oryginalny lub na Mobil lub na Castrol lub na Shell, tych trzech producentów ma podpisany z nimi jakiś kontrakt. Gość również powiedział że ten z Shella spełnia normę 507.00 i jest najlepszy z nuch bo ta norma (507.00) określa, że jest to najwyższa klasa oleju i do tego jest jeszcze tańszy od Castrola i pozostałych, sama usługa wymiany oleju kosztuje u nich około 90zł + koszty oleju.

Witam!Panowie przeczytalem setki wypowiedzi na temat oleji ale nadal nie uzyskalem konkretnej informacji,chodzi mi m in oto czy moge zalac olej Castrol EDGE 5w30 ktory spelnia norme 503.00 lub504.00 bo nie pamietam i norme 507.00 long life do audi A4 2.0 tdi z DPF.W wielu wypowiedziach przeczytalem ze musio spelniac tylko 507.00 tylko niewiem co to za roznica jezeli spelnia norme np.503.00 i 507.00 a tylko 507.00.Prosze o pomoc bo mam taki olej i niewiem czy moge go zalac.dzieki

Pytałem o to kilka postów wyżej i dostałem odpowiedź, aby zalać jendak Motula.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki,

Mam pewną zagwozdkę. W FAQ jest mowa o silnikach R4 i AFN ale są one rozdzielone, tak samo jak oleje do nich. Wierząc informacją uzyskanym z VINu silnik jest R4 a dodatkowo jego kod to AFN. Pojawia się problem wyboru oleju, jaka norma ?

Może po prostu czegoś nie rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...