Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

blb nie mialy seryjnego dpfa ale 50700 mozesz lac ja mma bdg i taki olej lali caly czas i taki ja leje i nie bierze nic no moze z 100ml na 15tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jestem przed wymiana oleju w mom audi a4 1.9TDi 130KM AWX. na dzien dzisiejszy mam zalany Castrol EDGE 5W30 i moje pytanie czy zalac ten sam olej czy zmienic na 5W40? i np jakiegos Motula :)c myslicie o ttej aulcji http://allegro.pl/motul-specific-504-00-507-00-5w30-5l-hurt-favat-i1840530691.html

:hi:

Olej to kup od jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy najlepiej z forum. NA alledrogo dość niepewnie, jest cały post o podróbkach. A jeśli chodzi o przejście 5W30-5w40 to daj spokój z tym cackaniem sie. to naprawde nie zrobi żadnej różnicy. moje auto jeździło na 0w30 przez 7 lat bo tak lali w serwisie poprzedniemu właścicielowi. Ja zalewam raz 5w30, potem mobil zmienił na 5w40 olej jaki kupowałem wiec zalałem taki. olej jest ważny ale nie dajmy sie zwariować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalałem autko MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 Weszło 5.4 litra . Oliwe kupiłem w JaroOil . Za 5l plu 1l zapłaciłem 210zeta.

Olej Ori , porównywałem ze zdjęciami z wątku o motulu.

Zastanawiam sie tylko czy nie trzeba bylo kupic jakiegos Mobila , pojezdzic z kilka dni i dopiero wymienic na motul .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zalałem autko MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 Weszło 5.4 litra . Oliwe kupiłem w JaroOil . Za 5l plu 1l zapłaciłem 210zeta.

Olej Ori , porównywałem ze zdjęciami z wątku o motulu.

Zastanawiam sie tylko czy nie trzeba bylo kupic jakiegos Mobila , pojezdzic z kilka dni i dopiero wymienic na motul .

mogłes zastosować płukankę przed zlaniem po prostu. teraz nie ma co włosów rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka sprawa, za tydzień klepnie mi 10 kkm więc trzeba zalać nowy olej.

Teraz pytanie jaki kupić?? Teraz mam zalany Motul ale w UK w sklepach ciężko go dostać więc jaki polecacie zamiast Motula??

No chyba, ze ktoś ma pewne źródło w UK gdzie mogę kupić ten olej przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka sprawa, za tydzień klepnie mi 10 kkm więc trzeba zalać nowy olej.

Teraz pytanie jaki kupić?? Teraz mam zalany Motul ale w UK w sklepach ciężko go dostać więc jaki polecacie zamiast Motula??

No chyba, ze ktoś ma pewne źródło w UK gdzie mogę kupić ten olej przez internet?

Motul:

http://www.powerenhancer.co.uk/

Bralem z tamtad juz z 5 razy dla siebie i znajomej, olej ori made in france,

autko chodzi luxus na nim i nie bierze go. Polecam x-clean C3 5-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Motul Specific i taki chyba zakupie jeszcze raz bo od ostatniego razu został mi 1,5 litra więc dokupię resztę i będzie git.

Chyba, że polecacie coś innego tzn. jakiś inny Motul. Ten ostatni mam od Dzik-a taki mi polecił.

Czekam na podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zakupie mojej Audi z nie wiedzy jaki jest olej wlany wymieniłem go na Castrola Magnatec 10w-40 czyli półsyntetyk i mam nalatane już na nim prawie 20tys km 2 razy wymieniany teraz dopiero się dowiedziałem ze do silników z pompo-wtryskiwaczami trzeba lać olej o odpowiedniej gęstości czy jak teraz wymienię go na MOTUL SPECIFIC VW 505.01 to z silnikiem nic nie będzie się działo dodam ze silnik nie bierze oleju na tym magnatecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej tego co polecił ci macieek. to nastepca specifica

Chodzi o ten?? http://www.powerenhancer.co.uk/search.php?jssCart=ae553939b2e274ec53fd3312a29c5e54&xSearch=x-clean&x=26&y=17

Cena chyba ok?

Jak to ten olej to jutro zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej tego co polecił ci macieek. to nastepca specifica

Chodzi o ten?? http://www.powerenhancer.co.uk/search.php?jssCart=ae553939b2e274ec53fd3312a29c5e54&xSearch=x-clean&x=26&y=17

Cena chyba ok?

Jak to ten olej to jutro zamawiam :)

ten

Panowie po zakupie mojej Audi z nie wiedzy jaki jest olej wlany wymieniłem go na Castrola Magnatec 10w-40 czyli półsyntetyk i mam nalatane już na nim prawie 20tys km 2 razy wymieniany teraz dopiero się dowiedziałem ze do silników z pompo-wtryskiwaczami trzeba lać olej o odpowiedniej gęstości czy jak teraz wymienię go na MOTUL SPECIFIC VW 505.01 to z silnikiem nic nie będzie się działo dodam ze silnik nie bierze oleju na tym magnatecu

wymien go szybko na ten sam ktory zalewa Pawlo 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki już go zamawiam

chyba ten magnatec nie narobił spustoszenia w silniku co ? troszkie sie wystraszyłem jak zacząłem czytać posty o tym oleju :shocked:

jesli byl wymieniany co 10 tys nic nie narobil on wlasnosci smarujace ma wiec nie ma problemu chyba ze smigasz na nim juz 20tys to wtedy moglo zapchac szklanki zaworow czyli samoregulatory hydropopychaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanko. czy jak teraz jeżdzę na specificu 505.01 i chcę zmienić na x-cess'a to robić płukankę silnika czy nie potrzeba?

nie ma potrzeby, ponieważ poprzednia jakość była jak najbardziej pożądana, zalewaj i ogień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...