Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 'przed chwilą' kupiłem młodszą od mojej starej A4 (BRB bez DPF), czeka mnie wymiana oleju.

Jestem zdecydowany na Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III 5W-30 rekomendowany przez ASO, jednak mam prośbę - czy możecie mi polecić sprawdzone źródła sprzedaży takich olejów? W ASO litr kosztuje 95zł, natomiast na allegro można dostać 4 litry za mniej niż 150zł - czy to jest normalna cena? Podaję przykład:

http://allegro.pl/castrol-slx-longlife-iii-5w30-4l-5w-30-bytom-i2009282582.html

firma ma oddział w Bytomiu, nie ukrywam, że byłoby na rękę podjechać i wziąć go bez wysyłki. Czytałem na forum o podróbkach - jak to z nimi jest? Będe wdzięczny za pomoc :)

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie, 'przed chwilą' kupiłem młodszą od mojej starej A4 (BRB bez DPF), czeka mnie wymiana oleju.

Jestem zdecydowany na Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III 5W-30 rekomendowany przez ASO, jednak mam prośbę - czy możecie mi polecić sprawdzone źródła sprzedaży takich olejów? W ASO litr kosztuje 95zł, natomiast na allegro można dostać 4 litry za mniej niż 150zł - czy to jest normalna cena? Podaję przykład:

http://allegro.pl/castrol-slx-longlife-iii-5w30-4l-5w-30-bytom-i2009282582.html

firma ma oddział w Bytomiu, nie ukrywam, że byłoby na rękę podjechać i wziąć go bez wysyłki. Czytałem na forum o podróbkach - jak to z nimi jest? Będe wdzięczny za pomoc :)

nie kupuj na allegro,ja się przekonałem na własnej skórze :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat znaleziony na stronie sklepu z czesciami

"W starszych pojazdach, szczególnie gdy licznik przebiegu pokazuje więcej niż ok. 100.000 kilometrów, zaleca się używanie oleju mineralnego (np. 15W-50). "

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat znaleziony na stronie sklepu z czesciami

"W starszych pojazdach, szczególnie gdy licznik przebiegu pokazuje więcej niż ok. 100.000 kilometrów, zaleca się używanie oleju mineralnego (np. 15W-50). "

to ja juz musze chyba na roslinny przejsc :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat znaleziony na stronie sklepu z czesciami

"W starszych pojazdach, szczególnie gdy licznik przebiegu pokazuje więcej niż ok. 100.000 kilometrów, zaleca się używanie oleju mineralnego (np. 15W-50). "

:polew: :polew: :polew:

:polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat znaleziony na stronie sklepu z czesciami

"W starszych pojazdach, szczególnie gdy licznik przebiegu pokazuje więcej niż ok. 100.000 kilometrów, zaleca się używanie oleju mineralnego (np. 15W-50). "

:polew: :polew: :polew:

Czyli 2-3 letnie diesle w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jakie 2 - 3 letnie snisz chyba

widzialem a4 3.0 tdi z 02.2011 z przelotem 186tys km ten to tylko na minerale musial jezdzic :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że "Kujawski" bardzo dobrze nadaje sie do silnika :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

u większosci ludzi którzy pisza takie głupoty edukacja na ten temat zakonczyła sie w głębokim PRL-u

i dlatego powielają bezsensowne wypowiedzi, a jak sie człowiek zapyta dlaczego

to tylko szeroko otwierają gęby, wybauszaja ślepia i tyle... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panocku dobrze godocie

moj byly stary b5 2,6benzyna ma najechane juz ponad 280tys odkad pamietam na fullsynt i do dzis tak lata i nic mu sie nie dzieje ma sie dobrze i smiga jak nalezy nic nie cieknie 0 brania oleju ale kurde sa pajace co leja do auta olej od traktora bo tanszy sam takiego na serwisie spotkalem no masakra ludzie sa dziwni

opel mial przejechane jakies 200tys i serwisant mowi jak na mineralnym latal to trzeba tylko mineral bo sie rozszczelni nie gadalem z nimi wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel mial przejechane jakies 200tys i serwisant mowi jak na mineralnym latal to trzeba tylko mineral bo sie rozszczelni nie gadalem z nimi wiecej

serwis.... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze bylo ze koles przyniosl jakas banke minerala od jelcza czy stara fruxol czy jakos tak tuxol nie wiem ale masarka geste to bylo jak kurde miod i to przy 20+ a co mowic o zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze bylo ze koles przyniosl jakas banke minerala od jelcza czy stara fruxol czy jakos tak tuxol nie wiem ale masarka geste to bylo jak kurde miod i to przy 20+ a co mowic o zimie

aby współczuc jego autu jak on takie rzeczy wyczynia. Dobrze że nie dales sobie strzelić w głowe temu pajacowi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 szukam i szukam VW 504 00 - 507 00 czy to znaczy że spełnia również 505.01 ? szukam do AVF i musi być 5w30- ot taki wymysł...ale nie mój..

ok- znalazłem... http://www.motul.com/pl/pl/products/194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 szukam i szukam VW 504 00 - 507 00 czy to znaczy że spełnia również 505.01 ?

oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Odrazu spytam lepszy jest specific 505,01 czy MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30

na zimę do PD zalej Specyfica 506.01 0W-30 - porządny olej na estrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma chyba lepszego oleju od specifica 0W30 506.01 spełniającego normy PD , możesz śmiało latać na nim cały rok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...