Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

mnie to nie męczy, taki czy inny olej wymieniam po 7.5tkm

za mocno turbo dostaje w d.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam moje audi posiadam od 5miesiecy oczywiscie odrazu jak kupilem pojechalem na wymiane oleju.

Sprzedawca odrazu mi doradzil olej petronas 10w40 i niedlugo zbliza mi sie kolejna wymiana i nie wiem czy zostac przy tym oleju czy zalac cos innego??auto ma przejechane 215tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje audi posiadam od 5miesiecy oczywiscie odrazu jak kupilem pojechalem na wymiane oleju.

Sprzedawca odrazu mi doradzil olej petronas 10w40 i niedlugo zbliza mi sie kolejna wymiana i nie wiem czy zostac przy tym oleju czy zalac cos innego??auto ma przejechane 215tys

Kolego, odpowiedz na Twoje pytanie jest na samej górze tej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje audi posiadam od 5miesiecy oczywiscie odrazu jak kupilem pojechalem na wymiane oleju.

Sprzedawca odrazu mi doradzil olej petronas 10w40 i niedlugo zbliza mi sie kolejna wymiana i nie wiem czy zostac przy tym oleju czy zalac cos innego??auto ma przejechane 215tys

proponuje żebyś przeczytał kilka stron ,przed zadaniem takiego pytania :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto ma przejechane 215tys

Super autko i silnik ma tak malo kilometrow przejechane. Pogratulowac, rzadko spotykany przebieg w AFN... :cool1:

A jaki kolor oleju wlejesz do silnika to nie ma wiekszego znaczenia, oby norma byla 505.00

Pozdrawiam :)

ps. Domyslam sie ze po zakupie autka oprócz oleju wymieniles tez pasek rozrzadu, bo juz moze byc czas. Po kilometrach wnioskujac...

ps. Acha i jeszcze jedno, zmien na wszelki wypadek sprzedawce oleju. I szkoda ze nie napisales do nas, o olej jak kupiles auto. Oczywiscie wiesz co to za firma Petronas ? Gdyby nie...

Petronas, skrótowa nazwa Petroliam Nasional Berhad, to narodowe malezyjskie przedsiębiorstwo naftowe.

Twoj olej spelnia normy, jak chcesz to mozesz go dalej uzytkowac...

http://www.jakiolej.pl/dzial/firma/Petronas-Lubricants/produkt/186/10W40-Syntium-1000-/polsyntetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czytałem,tylko chodzi mi o to,że jeżeli miałem zalany petronas 10w40 czy moge zalac inny olej np 5w40??poniewaz petronas spelnia norme 505.01

a z tego co wyczytalem powinienem zalac olej spelniajacy norme 505.00.

Zdaje sie tylko na wasze wypowiedzi poniewaz mechanikom, sprzedawcom nie ufam do konca:)

Oczywiscie wszystko bylo po wymieniane,i chcialem podkreslic ze samochod byl sprowadzany z niemiec i nie wiem jaki byl wczesniej zalany olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czytałem,tylko chodzi mi o to,że jeżeli miałem zalany petronas 10w40 czy moge zalac inny olej np 5w40??poniewaz petronas spelnia norme 505.01

a z tego co wyczytalem powinienem zalac olej spelniajacy norme 505.00.

Zdaje sie tylko na wasze wypowiedzi poniewaz mechanikom, sprzedawcom nie ufam do konca:)

Oczywiscie wszystko bylo po wymieniane,i chcialem podkreslic ze samochod byl sprowadzany z niemiec i nie wiem jaki byl wczesniej zalany olej

Odpowiedź brzmi MOŻESZ :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz petronas spelnia norme 505.01

Twoj olej to...

Petronas 10W40 Syntium 1000

SAE API ACEA VW MB-Approval

10W-40 SM/CF A3/B3 505.00 229.1

niech ktos cos napisze, ja juz nie moge :wallbash:

PS. Do moderatora... ja bym napisala, ale tooo... dopiero bylo by OT.... :hi::wink4::polew:

Sorry, to wszystko przez te mrozy...

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek, niestety, musi byc otwarty, ze wzgledu na to ze zdarzaja sie sensowne posty nt wlasnych doswiadczen a takze nowych olejow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie może to nie ten watek ,ale ciekawi mnie jedna rzecz czy ktoś spotkał się z celowy postarzaniem produktu, ostatnio czytałem na ten temat np. drukarki mają zakodowane max. ilość wydrukowanych stron po przekroczeniu tej ilości przestają działać, czy ma to miejsce również do samochodów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ten dzial. kazdy producent ma bardzo skutczny dzial, projektowania trwalosci.... auto ma bezawaryjnie sluzyc przez okres gwarancji. w celu kontynuowania prosze zalozyc watek w odpowiednim dziale. albo konkretnych silnikow diesel benzyna, albo na kazdy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje audi posiadam od 5miesiecy oczywiscie odrazu jak kupilem pojechalem na wymiane oleju.

Sprzedawca odrazu mi doradzil olej petronas 10w40 i niedlugo zbliza mi sie kolejna wymiana i nie wiem czy zostac przy tym oleju czy zalac cos innego??auto ma przejechane 215tys

jestes pewny ze ma 215? bo ja pisalem tutaj ze 3 strony wczeniej jak kolesiowi sprawdzilem przebieg na liczniku 204tys a na ecu 395tys malenka roznica w sumie jest :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

Skoro masz autko w takim dobrym stanie polecam ci Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40, jest drogi [35,50 euro], ale silnik chodzi na nim bosko.

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/de_3701.html?Opendocument&land=DE&voilalang=d&voiladb=web.nsf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

wnetrze auta mozna wymienic.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40, jest drogi [35,50 euro],

Witam :)

Czy te 35 euro to, za 1 litr czy za 5 litrow.

W Polsce banka 5L kosztuje okolo 170 zl, wiec jak na naprawde dobry i nie oszukany olej, nie jest to az tak duzo.

Jezeli ktos wymienia olej raz na rok, to koszt oleju za 1 miesiac jest 14 zlotych. Wiec chyba sie to oplaca.

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

Moje autko rowniez wyglada super wewnatrz i nazewnatrz. Ale te autka tak juz maja w standarcie.

Mam obecnie na liczniku 300 tysiecy kilometrow, i dobrowolnie godze sie z tym ze ktos kumaty cofna licznik o conajmiej 100 tys. Rozmawialam prywatnie z paroma osobami ktore handluja autami, i 100 tys. to jest standard.

Ale zycze Tobie kolego, aby Twoje auta mialo rzeczywiscie tyle ile wyswietla na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40, jest drogi [35,50 euro],

Witam :)

Czy te 35 euro to, za 1 litr czy za 5 litrow.

W Polsce banka 5L kosztuje okolo 170 zl, wiec jak na naprawde dobry i nie oszukany olej, nie jest to az tak duzo.

Jezeli ktos wymienia olej raz na rok, to koszt oleju za 1 miesiac jest 14 zlotych. Wiec chyba sie to oplaca.

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

Moje autko rowniez wyglada super wewnatrz i nazewnatrz. Ale te autka tak juz maja w standarcie.

Mam obecnie na liczniku 300 tysiecy kilometrow, i dobrowolnie godze sie z tym ze ktos kumaty cofna licznik o conajmiej 100 tys. Rozmawialam prywatnie z paroma osobami ktore handluja autami, i 100 tys. to jest standart.

Ale zycze Tobie kolego, aby Twoje auta mialo rzeczywiscie tyle ile wyswietla na liczniku.

To za 5 litrów:

http://www.ebay.de/itm/Liqui-Moly-TOP-TEC-4100-5W-40-5-Ltr-5W40-Motorol-/190473493269?pt=Autopflege_Wartung&hash=item2c591adb15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze po wymianie srodka to by dopiero wszystkie plastiki chodzily:)

ok niech bedzie dajmy na to ze ma 450tyś ale chodzi tak jak ma na blacie czyli 215tyś i jestem z tego bardzo zadowolony. :)

a co do oleju zdam sie na forumowiczów i zaleje motul 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40, jest drogi [35,50 euro],

Witam :)

Czy te 35 euro to, za 1 litr czy za 5 litrow.

W Polsce banka 5L kosztuje okolo 170 zl, wiec jak na naprawde dobry i nie oszukany olej, nie jest to az tak duzo.

Jezeli ktos wymienia olej raz na rok, to koszt oleju za 1 miesiac jest 14 zlotych. Wiec chyba sie to oplaca.

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem a na dodatek wnetrze auta jest jak nowe,nic nie kopci,zero stuków puków itp :przebiegly:

Moje autko rowniez wyglada super wewnatrz i nazewnatrz. Ale te autka tak juz maja w standarcie.

Mam obecnie na liczniku 300 tysiecy kilometrow, i dobrowolnie godze sie z tym ze ktos kumaty cofna licznik o conajmiej 100 tys. Rozmawialam prywatnie z paroma osobami ktore handluja autami, i 100 tys. to jest standart.

Ale zycze Tobie kolego, aby Twoje auta mialo rzeczywiscie tyle ile wyswietla na liczniku.

wszystko zalezy skąd jest auto i w jakim stanie

ostatnio sprawdzałem VCDS-em passata B5L 1.9Tdi ze Szwecji

w środku czyściutki pachnacy, nic nie powycierane, na blacie 224 tkm, w Ecu 454 tkm :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...