Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj chce zamówić bańkę 4L Valvoline Synpower XLIII 5W30 norma 507.00 do mojego A4 B6 1.9TDI AVF przebieg 212tys km

http://www.valvolinepolska.pl/pr,1,synpower_xl-iii_5w-30.html

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że dokonałem słusznego wyboru?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Czyli prawie tyle co w Polsce. Jesli doliczymy transport to wyjdzie na te same pieniadze.

Mysle ze mozna sie na tym olejem zastanowic. Przyszlosciowo.

wszystko zalezy skąd jest auto i w jakim stanie

ostatnio sprawdzałem VCDS-em passata B5L 1.9Tdi ze Szwecji

w środku czyściutki pachnacy, nic nie powycierane, na blacie 224 tkm, w Ecu 454 tkm :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Uuuu... a to super. Bez dalszego komentarza.

Dzisiaj chce zamówić bańkę 4L Valvoline Synpower XLIII 5W30 norma 507.00 do mojego A4 B6 1.9TDI AVF przebieg 212tys km

http://www.valvolinepolska.pl/pr,1,synpower_xl-iii_5w-30.html

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że dokonałem słusznego wyboru?

W tym tescie ktory jest w dziale... "Prawda i fałsz, oleje Motul", Valvoline nie wypada najgorzej.

Mysle ze to jest dobry wybor... :good:

Opublikowano

Ten test jest juz od wczoraj w dziale "Prawda i fałsz - olej MOTUL"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.330

Niektorzy koledzy uwazaja ze jest to malo wiarygodny test.

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Dla mnie też, jest ten test mało wiarygodny

Opublikowano

podejrzewam ze po wymianie srodka to by dopiero wszystkie plastiki chodzily:)

ok niech bedzie dajmy na to ze ma 450tyś ale chodzi tak jak ma na blacie czyli 215tyś i jestem z tego bardzo zadowolony. :)

a co do oleju zdam sie na forumowiczów i zaleje motul 5w40

tak, tak, a świstak siedzi bo kradł sreberka,

przecież montaż tapicerki nie jest wykonywany na tajemny klej dodatkowo zaczarowany tajemnym zaklęciem.

jeżeli wymiana jest wykonana starannie z użyciem wszystkich spinek, zatrzasków oraz wkrętów nic nie skrzypi. a co więcej jeżeli coś skrzypiało, przez poluzowane połączenie, przestaje.

diesel w DE to min 30.000 km/ rok sobie przemnóż, w przeciwnym przypadku nikt nie decyduje się na zakup droższego auta.[br]Dopisany: 04 Luty 2012, 09:26_________________________________________________

Ten test jest juz od wczoraj w dziale "Prawda i fałsz - olej MOTUL"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.330

Niektorzy koledzy uwazaja ze jest to malo wiarygodny test.

tego typu testy sa bardzo uproszczone i nie oddaja rzeczywistych warunków pracy oleju w sikniku.

Opublikowano

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem

Jesli moge spytac to jak kolega to sprawdzal, bo ja tez chetnie bym to zrobila. Dziekuje.

Pozdrawiam :)

ps. zeby nie otwierac nowego, dopisuje tu do mojego nastepcy w postach...

Ja tez jestem ciekawa... :gwizdanie:

Opublikowano

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem

Jesli moge spytac to jak kolega to sprawdzal, bo ja tez chetnie bym to zrobila. Dziekuje.

Pozdrawiam :)

Jestem ciekaw co Ci odpisze.

Pozdrawiam

Opublikowano

w tej kwestii jestem pewien poniewaz sprawdzalem

Jesli moge spytac to jak kolega to sprawdzal, bo ja tez chetnie bym to zrobila. Dziekuje.

Pozdrawiam :)

Jestem ciekaw co Ci odpisze.

Pozdrawiam

zamknie się w sobie :cool1:

Opublikowano

Ten test jest juz od wczoraj w dziale "Prawda i fałsz - olej MOTUL"

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=201045.330

Niektorzy koledzy uwazaja ze jest to malo wiarygodny test.

Pozdrawiam :)

MOWIC moga, bez testu na sobie sobie mozna pisac z palca. Na wlasnym aucie.

moj test byl na 2,5V6 4 lata, na waleczkach, w 3 podobnych autach na tym samym oleju motul z tym ze ja leje mod+ zawsze co sred 30tkm bez podwazalnie pozytyw golym okiem na krzywkach, a 2,5v6 jest na test najlepszy.

dla zbednych postow, ktorych tu nie brakuje polecam poczytanie co to nanotechnologia.

btw; ja osobiscie uwazam, ze valvoline jest zdecydowanie lepszym olejem od motula, to moje zdanie.

Opublikowano

jak bym sie na tym znal to oczywiscie opisal bym krok po kroku jak to przebiegalo a ze sie nie znam i oczywiscie przyznaje sie do tego(nie to co niektorzy)to jedynie moge napisac ze kolega po podpieciu do vaga zczytywal po nr ale ile w tym prawdy to nie wiem

pzdr dla przemądrzałych napuszeńców :good:

Opublikowano

jak bym sie na tym znal to oczywiscie opisal bym krok po kroku jak to przebiegalo a ze sie nie znam i oczywiscie przyznaje sie do tego(nie to co niektorzy)to jedynie moge napisac ze kolega po podpieciu do vaga zczytywal po nr ale ile w tym prawdy to nie wiem

pzdr dla przemądrzałych napuszeńców :good:

przeciez przebieg w kontrolerze silnika mozna ustawic dowolnie, tak samo jak i na zegarach.... :cool1:

Opublikowano

czy olehj powinno wymieniać wg licznika komp., czy są jakieś lepsze oleje na dłuższy czs? :mysli:

Opublikowano

czy olehj powinno wymieniać wg licznika komp., czy są jakieś lepsze oleje na dłuższy czs? :mysli:

mozesz przetlumaczyc?

Opublikowano

czy olehj powinno wymieniać wg licznika komp., czy są jakieś lepsze oleje na dłuższy czs? :mysli:

mozesz przetlumaczyc?

Może chodzi o wymianę oleju na podstawie inspekcji olejowej?

Opublikowano

witam, do tej pory używałem oleju mobil 2000 do diesla10w-30. znajomy z warsztatu w Belgii polecił mi olej CHAMPION SYNTOLUBE LL III 5W30 i powiedział że bzdurą jest przechodzienie z syntetyku na półsyntetyk jak auto ma większy przebieg? czy jak teraz wrócę na pełen syntetyk to nie rozszczelni mi silnika? czy w ogóle znacie ten olej i czy warto go stosować?pozdrawiam

Opublikowano

do silnik z PD stosowałeś 10W30??? :wallbash:

Opublikowano

zacznij stosować olej 5w40 i nie lej żadnego LL

Opublikowano

stosowałem taki jaki zalecił mi mechanik. czemu nie LL, podobno to oej zalecany do audi , vw, skody i seata

Opublikowano

Ale LL źle wpływa na turbo, zalecany do aut firmowych bo zmniejsza koszty przeglądów, a później niech sie martwi przyszły właściciel.

W naszych polskich warunkach najlepiej stosować wymiane przed 15tys. 12-13tys. , max 15tys.

To moje osobiste zdanie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.