Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Sorry, ale czy Ty powaznie sie pytasz czy to jest zart...? :cool1:

Bo jesli powaznie, no to... hmm :mysli:

Najlepsza odp. bedzie pkt 3 czyli cos lepszego...

Bo o innych olejach z pkt 1. i 2. jest juz na 300 stronach.

Serdecznie pozdrawiam :)

Ja uzylabym...

1. Fuchs TITAN Supersyn Plus

2. Texaco Havoline Ultra S

3. Shell Helix HX7 DIESEL AV

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km

A ja z kolei:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Kolejność przypadkowa

Opublikowano

Mówicie że lepiej będzie go zalać 0W-30 na cały rok?

W sumie jeszcze go nie próbowałem na żadnym aucie.

No nic spróbujemy zobaczymy.

Dzięki za pomoc.

Opublikowano

Spróbuj - szczegolnie, ze mrozy idą.

Opublikowano

polecam long life zerówkę lepszy start zimą i 35 tyś od wymiany do wymiany :)

Opublikowano

Ja raczej polecam wymianę co 10 tys. km... Long live = short live :wink4:

Opublikowano

polecam long life zerówkę lepszy start zimą i 35 tyś od wymiany do wymiany :)

:doh1: :doh1:
Opublikowano

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km

A ja z kolei:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Kolejność przypadkowa

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30 ale przecież te oleje nie mają normy 505.01 do PDeków i można je lać???

Opublikowano

witam Koledzy. posiadam audi a4 b6 z silnikiem AVF 1.9 131PS. mam teraz zalany silnik olejem Mobil Super 3000 5W-30 XE to jest pełny syntetyk tak?? no i mam pytanko co mam teraz wlać bo tak czytam i każdy sugeruje co innego i wpadłem w mętlik z tego wszystkiego. proszę o pomoc. dziękuje pozdrawiam.

Opublikowano

olej spełniający norme:505.01 - 506.01 - 507.00 jakiej firmy sam zdecyduj

Opublikowano

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km

A ja z kolei:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Kolejność przypadkowa

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30 ale przecież te oleje nie mają normy 505.01 do PDeków i można je lać???

cholera zasugerowalem sie twoim profilem, a nie tym ze szukasz do PD: jesli PD to 506.01 i 0W-30 - na mrozy jak znalazł a i na lato bedzie ok.

Opublikowano

w sumie kolego nie mam zamiaru zaoszczędzić pieniedzy czy coś, ale czy warto dalej lać olej ten co mam Mobil Super 3000 5W-30 XE dodam ze przebieg auta to 110 000 tys.

Opublikowano

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km

A ja z kolei:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Kolejność przypadkowa

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30 ale przecież te oleje nie mają normy 505.01 do PDeków i można je lać???

cholera zasugerowalem sie twoim profilem, a nie tym ze szukasz do PD: jesli PD to 506.01 i 0W-30 - na mrozy jak znalazł a i na lato bedzie ok.

No to do jetty na pd-kach będę lał.

Teraz tylko ma dylemat czy Motula czy LM :mysli:

Opublikowano

w sumie kolego nie mam zamiaru zaoszczędzić pieniedzy czy coś, ale czy warto dalej lać olej ten co mam Mobil Super 3000 5W-30 XE dodam ze przebieg auta to 110 000 tys.

mozesz lac ale w tym momencie lejesz olej C3 (czyli o zmniejszonej zawartosci srodkow chroniacych silnik) do DPFow - a ty takiego nie posiadasz . przerzuc sie na 506.01 0W-30.[br]Dopisany: 26 Styczeń 2012, 18:58_________________________________________________

Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD

Czym zalać:

1. LM Top Tec 4600 5W-30

2. Motul Specific 505.01

3. Coś lepszego?

Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km

A ja z kolei:

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30

Millers XFD 5W40

Kolejność przypadkowa

LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30

Motul X-lite 0W30 ale przecież te oleje nie mają normy 505.01 do PDeków i można je lać???

cholera zasugerowalem sie twoim profilem, a nie tym ze szukasz do PD: jesli PD to 506.01 i 0W-30 - na mrozy jak znalazł a i na lato bedzie ok.

No to do jetty na pd-kach będę lał.

Teraz tylko ma dylemat czy Motula czy LM :mysli:

LM nie ma w swojej ofercie 506.01. Motul ma Specyfica 506.01. Z LM fajnym olejem jest Top Tec 4600 5W-30 ale spro kosztuje i jest to olej C3.

Opublikowano

to jaką markę oleju proponujesz ,,endriuu,, ???

Marka mało ważna - jesli rozmawiamy o olejach premium. Bierz cos z Motula, Millersa, Liqui Moly. Masz to szczescie, ze nie masz DPF i mozesz stosowac najlepsze mozliwe oleje - zalewaj 0W-30 506.01.

Opublikowano

w sumie kolego nie mam zamiaru zaoszczędzić pieniedzy czy coś, ale czy warto dalej lać olej ten co mam Mobil Super 3000 5W-30 XE dodam ze przebieg auta to 110 000 tys.

no 110 tys na kolo to sie zgadza :)))

widzialem ostatnio taki okazik 200 na blacie 395 na ecu :) radze sprawdzic ecu

Opublikowano

dzięki wielkie za pomoc ,,endriuu,, wybiore tego Motula jednak. pozdrawiam

Opublikowano

Kupiłem u naszego forumowego Kolegi Motula X-clean 8100 5W40 do 1.9TDi 116ps (BRB) bez DPF.

Podjechałem do ASO (tylko po to, żeby mieć wpis w książce), zleciłem wymianę ze swoim olejem, pan spytał, co to za olej. Powiedziałem i pan tylko przytaknął robiąc przy tym minę wyrażającą aprobatę, 'szacun', czy jak tam zwał ;) pani otwierająca zlecenie zapytała "jak sie pisze tę nazwę", pan cierpliwie przeliterował MOTUL i uświadomił ją, że to świetne oleje :)

Także uprzedzając kolejne pytania o oliwkę do podobnych motorów polecam wyżej wymieniony :)

PS nawet się miło zdziwiłem - filtr oleju w ASO: 33zł, czyli w zasadzie tyle, co wszędzie :)

Za to wymiana w moim przypadku - 140zł... no ale dla prowadzenia książki i wpisu w bazie danych co jakiś czas będzie trzeba to przeboleć z zaciśniętymi zębami ;)

PS 2 nie wiem, jaki olej był przedtem wlany (autko świeżo sprowadzone), ale odczułem maleńką różnicę w brzmieniu silnika (pracuję z dźwiękiem, więc chyba jestem wyczulony na niuanse...). Silniczek chodzi teraz jakby bardziej miękko, klekot jest przyjemniejszy dla ucha (mniej wyższych częstotliwości, wolniejszy 'atak'). Mam nadzieję,że i tłoczkom pracuje sięteraz łatwiej :) zaznaczam jednak, że są to różnice ledwo wyczuwalne dla laika w dziedzinie motoryzacji, jakim jestem :)

Opublikowano

Kupiłem u naszego forumowego Kolegi Motula X-clean 8100 5W40 do 1.9TDi 116ps (BRB) bez DPF.

nastepną razą zalej Specyfica 506.01 0W30 - szczegolnie w mrozy poczujesz lekkosc startu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.