Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy 10000km

jakiś czas temu miałem astrę G 1.6i SZR po Castrolu 10W-40

pokrywa i wałek tak były zaklejone , musiałem go wymienic łacznie z kompensatorami i dzwigienkami

cały dolot i odma zas...rane szlamem :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 16:48_________________________________________________

ale nagar to rzecz normalna więc w pewnym stopniu tworzy się przy każdym oleju dobrze gadam?

jak nic nie warty to tak

przy dobrych olejach nie ma takich cudów

oczywiscie dochodza do tego warunki eksploatacji

nie ma co przesadzać, moze byl wlany do silnika rzepakowy, albo podróbka. jeździłem na castrolu przez paredziesiat tys. i zadnych takich cudów nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok to wymienie tak jak mówisz niebawem jest jakaś różnica między motulem a lm czy obojetnie ktory moge?

Jeden rok jezdzisz na Motulu, nastepny na LM i testujesz ktory lepszy wedlug Ciebie.

I potem juz wiesz ktory lepszy... :cool1:

ps. a pierwsza zauwazalna roznica to bedzie w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to wymienie tak jak mówisz niebawem jest jakaś różnica między motulem a lm czy obojetnie ktory moge?

jaki motul masz w wątku na górze,

LM-a musisz sobie poszukać musi spełniać odpowiednią normę, jaką też na górze

sprawdź czy masz DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy mam DPF?[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 17:28_________________________________________________ja mam silnik BKE to wybieram olej z tej pierwszej rubryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy mam DPF?[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 17:28_________________________________________________ja mam silnik BKE to wybieram olej z tej pierwszej rubryki

Ty kolego nie masz dpf-a :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najkorzystniejszym wyborem motula cena adekwatna do jakości jaki będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najkorzystniejszym wyborem motula cena adekwatna do jakości jaki będzie?

ten będzie do twojego autka najlepszy :hi:

http://allegro.pl/liqui-moly-3756-5l-top-tec-4600-5w30-pompowtrysk-i2052846846.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy mam DPF?[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 17:28_________________________________________________ja mam silnik BKE to wybieram olej z tej pierwszej rubryki

zapedzilem sie, nie masz DPFa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z motulów wybieram z tej grupy tak bo już mi się miesza?

Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, BRE(wersje bez DPF) opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z motulów wybieram z tej grupy tak bo już mi się miesza?

Spokojnie, dasz rade...

Tu masz Motul, ceny sa podobne wiec ja osobiscie wolalabym kupic ten drugi a nie z allegro

http://allegro.pl/motul-specific-vw-505-01-5w40-5w-40-5l-i2083491406.html

http://www.palis.pl/olej-motul-specific-5w40-50501-5-litrow(3,2319,1497).aspx

PS. pisalam juz wczesniej, roznica w cenie jest znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 10000km

jakiś czas temu miałem astrę G 1.6i SZR po Castrolu 10W-40

pokrywa i wałek tak były zaklejone , musiałem go wymienic łacznie z kompensatorami i dzwigienkami

cały dolot i odma zas...rane szlamem :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 16:48_________________________________________________

ale nagar to rzecz normalna więc w pewnym stopniu tworzy się przy każdym oleju dobrze gadam?

jak nic nie warty to tak

przy dobrych olejach nie ma takich cudów

oczywiscie dochodza do tego warunki eksploatacji

nie ma co przesadzać, moze byl wlany do silnika rzepakowy, albo podróbka. jeździłem na castrolu przez paredziesiat tys. i zadnych takich cudów nie było widać.

niestety, olej był zawsze taki sam i kupowany w ICars-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten podejdzie?

MOTUL SPECIFIC VW 507.00 5w30?

Kolego, nie pogniewaj sie, ale czy Ty tam spisz....? :cool1:

Od gory do dolu w tym watku masz napisane ze olej dla Ciebie... to 505.01

Podalam Ci rowniez linki do tych olei, na allegro i w sklepie...

Pozdrawiam :)

ps. jak tu moderator wpadnie to sie wscieknie... :kox:

ten podejdzie?

MOTUL SPECIFIC VW 507.00 5w30?

Jasne tez moze byc tylko po co...?

http://allegro.pl/motul-specific-504-00-507-00-5w30-5l-dpf-audi-vw-i2061027441.html

Dobranoc... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wolałbym jakiś 5w30 bo taki lałem od kupna a nie 5w40 [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:15_________________________________________________i takowego też będe szukał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

ale wolałbym jakiś 5w30 bo taki lałem od kupna a nie 5w40 [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:15_________________________________________________i takowego też będe szukał

Patryk przecież ci napisałem jaki jest najlepszy LM 5w30 jest najlepszy od wszystkich co są na górze postu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, olej był zawsze taki sam i kupowany w ICars-ie

tzn. ze ktos z IC zaserwowal tobie odpowiedni olej, a sam oryginalny opedzlowal komus albo sobie nalal. :cool1:

jezdzilem na castrolu gdy mialem benzynowki, poprzedniego AVFa ponad 20000 km na castrolu eksploatowalem.[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:33_________________________________________________

P

ale wolałbym jakiś 5w30 bo taki lałem od kupna a nie 5w40 [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:15_________________________________________________i takowego też będe szukał

Patryk przecież ci napisałem jaki jest najlepszy LM 5w30 jest najlepszy od wszystkich co są na górze postu :wink4:

a dlaczego jest najlepszy.... od wszystkich? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten lm 5w30 jest do pojazdow z dpf a ja nie mam [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:34_________________________________________________i cena też jest dosyć wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest też do pompo wtrysków http://allegro.pl/liqui-moly-3756-5l-top-tec-4600-5w30-pompowtrysk-i2052846846.html

auto sie szybciej nagrzewa[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:37_________________________________________________

ale ten lm 5w30 jest do pojazdow z dpf a ja nie mam [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:34_________________________________________________i cena też jest dosyć wysoka

co to za cena jak masz auto za 30 pare tyś różnica 50zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy kolejnej wymianie wezmę ten co teraz podałeś mam nadzieje że teraz dobrze dobrałeś [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:41_________________________________________________może i tak ale teraz studiuje więc nie jestem zbytnio rozrzutny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...