Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec z czystym sumieniem polecacie zalac starego 1z dobrym olejem 0w30??

Na pokladzie nalatane okolo 300 tyś. jak nie wiecej, i nic nie przeczysci ten olej? Nie narobi szkod?

przeczyści bo ma więcej substancji myjących ale jesli silnik jest sprawny (czyt. nie zajeżdzony) to nic sie nie stanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiec z czystym sumieniem polecacie zalac starego 1z dobrym olejem 0w30??

Na pokladzie nalatane okolo 300 tyś. jak nie wiecej, i nic nie przeczysci ten olej? Nie narobi szkod?

mozna smialo zalewac, ale czy jest sens? te oleje sa drozsze.

wystarczy syntetyk 5w40 505.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli silnik jest zajeżdżony, co się może stać po wlaniu syntetyka? Rozumiem że jest możliwość rozszczelnień, a tak co po za tym? Bo ciężko określić w jakim stanie jest silnik, jeśli występują niewielkie wycieki z tych nieszczęsnych uszczelek na pokrywie, i zauważyłem też to u innych, czyli ta przypadłość często występuje to chyba nie ma powodu do obaw żeby zalać syntetykiem? Wiem że ten wątek to temat rzeka ale czy nie każdy przypadek jest indywidualny? Czy może lepiej przed zalaniem pokusić się o sprawdzenie kompresji? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że jedyne o co sie można bać to o to że jakies uszczelki puszczą, o mechanikie bym sie nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli silnik jest zajeżdżony, co się może stać po wlaniu syntetyka? Rozumiem że jest możliwość rozszczelnień, a tak co po za tym? Bo ciężko określić w jakim stanie jest silnik, jeśli występują niewielkie wycieki z tych nieszczęsnych uszczelek na pokrywie, i zauważyłem też to u innych, czyli ta przypadłość często występuje to chyba nie ma powodu do obaw żeby zalać syntetykiem? Wiem że ten wątek to temat rzeka ale czy nie każdy przypadek jest indywidualny? Czy może lepiej przed zalaniem pokusić się o sprawdzenie kompresji? :mysli:

silnikowi nic sie nie stanie. delikatnie, moze olej sie pojawiac, na uszczelniaczach, ale to ze wzgledu na mniejsza lepkosc i to pojawi sie po wymianie na prawidlowy olej.

poniewaz niektorzy w mocno wyeksploatowanych silnikach aby oddalic koniecznosc remontu, stosuja geste oleje ( niezgodne z wymogami),, lub dolewaja zageszczacze, typu motodoktor itp. wtedy po wymianie na olej prawidlowy, wycieki sie pojawia bez wzgledu na to czy zalejesz syntetykiem czy innym z norma 505.00.

a uszczelka na pokrywie, puszcza nie ze wzgledu na jakis tam olej, tylko przez deformacje pokrywy, przez zbyt mocne dokrecenie, zastosowanego aby uniknac wymiany uszczelki pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej u mnie lekko olej wycieka od strony silnika, jeśli chodzi o uszczelkę pod pokrywą, ale to na prawdę minimalnie. I to moim zdaniem normalna rzecz jeśli silnik ma już spory przebieg, a na pewno ma, bo nie wierzę że od 95roku ma najechane 232tyś z groszami. nierealne. A miałem na myśli te uszczelki pod śrubami którymi właśnie jest przykręcona pokrywa, bynajmniej znajomy mi o tych uszczelkach mówił, a czy one są tam rzeczywiście to nie miałem okazji sprawdzać, zabiorę się za to gdy będzie cieplej. Także dzięki wam wiem już że zaleję pełen syntetyk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie miało jakieś znaczenie? Sprawdzał mi mechanik ale nie mógł bo jakiś błąd wyskakiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z czystym sumieniem polecacie zalac starego 1z dobrym olejem 0w30??

Na pokladzie nalatane okolo 300 tyś. jak nie wiecej, i nic nie przeczysci ten olej? Nie narobi szkod?

przeczyści bo ma więcej substancji myjących ale jesli silnik jest sprawny (czyt. nie zajeżdzony) to nic sie nie stanie :decayed:

No wlasnie, ale jak kolega nizej slusznie zauwaza, ze 1z nie sa mlodymi silnikami i przewaznie maja juz napizgane 500.000 km.

Z tego co wnioskuje, przed wymiana oleju na 0w30 dobrze by bylo wymienic uszczelke pokrywy zaworow. Cos jeszcze w miare taniego polecacie wymienic przed wymiana oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o takim oleju do PD-ków MOBIL SHC Formula LD 0W30

Typowy HC z normą 506.01 - jak najbardziej nadaje się do PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chcialby kupic ori olej Motul to mam z mojego starego forum Civic czlowieka ktory ma na bank orginalene oleje motul 10000 pozytywów. moge pomóc bo widze ze coraz wiecej podróbek idzie motula i ludzie twierdza ze motul schodzi na dno a tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mnie dziwi fakt, że takie oleje jak Motul, Liqui Moly są tak mało znane na naszym rynku. Firmy oferujące jedne z najlepszych olei, a wokół nich taka cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mnie dziwi fakt, że takie oleje jak Motul, Liqui Moly są tak mało znane na naszym rynku. Firmy oferujące jedne z najlepszych olei, a wokół nich taka cisza.

Podstawowa sprawa to to że oleje takie jak Castrol, Mobil1, Total maja bardzo rozwiniete kampanie reklamowe. Ludzie kupuja to co widzą w TV. A czy jak to napisałeś

jedne z najlepszych olei, a wokół nich taka cisza
to dlatego że nikt o nich nie wie o może poza napaleńcami samochodowymi którzy są na forach samochodowych. Zwykły kowalski ma w d*pie jaki olej wleje (jeśli w ogóle pamieta o wymianie) byle było znane i tanie i samochód ma jeździć. A czy one sa w ogóle "dobre" to bym się kłócił :disgust: nigdy nie próbowałem jak smakuja :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil, castrol to ogromna produkcja, ktora trzeba sprzedac. motul, LM, millers itp, nie produkuja takich ilosci, wiec skromniejsze kampanie sa wystarczajace.

probowac nie warto, smakuja okropnie :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil, castrol to ogromna produkcja, ktora trzeba sprzedac. motul, LM, millers itp, nie produkuja takich ilosci, wiec skromniejsze kampanie sa wystarczajace.

nie warto, smakuja okropnie :naughty::decayed:

ja zapodałem Mobila ESP formula 5W30,wcześniej był Motul 5W40 i powiem szczerze że na Mobilu jest lepiej zwłaszcza po odpaleniu ale być może klasa oleju inna :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dales za mobila? i skad kupiles pewne źrodlo? nie wiem czy mobil lepszy....

150zeta z pewnego żródła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...