Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to przy kolejnej wymianie wezmę ten co teraz podałeś mam nadzieje że teraz dobrze dobrałeś [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:41_________________________________________________może i tak ale teraz studiuje więc nie jestem zbytnio rozrzutny

na takich rzeczach się nie oszczędza ,bo to może się zemścić :cool1:
  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

wiem o tym przy nastepnej wymianie będzie lany ten drugi co kolega podał

Opublikowano

to przy kolejnej wymianie wezmę ten co teraz podałeś mam nadzieje że teraz dobrze dobrałeś [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:41_________________________________________________może i tak ale teraz studiuje więc nie jestem zbytnio rozrzutny

mozesz wlac 505.01 5w40 a mozesz wlac 507.00 5w30. z tym ze przy 5w30 licz sie z odrobine wiekszym zuzyciem oleju. ma mniejsza lepkosc w temperaturze roboczej.

jeden z kolegow poleca 506.01 ale to drogi olej.

przez dlugi czas jezdzilem na olejach 507.00 ( nie mam DPFa) teraz przesiadlem sie na 505.01.

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:46_________________________________________________wazne abys kupowal z pewnego zrodla, oszczednosciowe zakupy z allegro moga dosc szybko okazac sie bardzo kosztowne

Opublikowano

do tej pory miałem znikome zużycie oleju 5w30 więc taki narazie chce lać [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:49_________________________________________________a co do zakupów nie mam zamiarów kupować na allegro zawsze w sklepie takie rzeczy kupuje

Opublikowano

to pamietaj aby byla na nim norma 507.00

Opublikowano

ok

Opublikowano

ok

Kolega Patryk chyba ma juz dosc informacji... :cool1:

Zaczyna sie z tego robic dyskusja, o niczym. Maslo maslane i odnowa.

3 ostatnie strony (prosze przeczytac) sa o oleju dla kolegi Patryka.

Prezes Hugo w pierwszym poscie napisal wszystko co wazne o olejach.

A nastepne 300 stron dodaja reszte. Wiec chyba sa to wystarczajace informacje dla kazdego forumowicza.

Pozdrawiam :)

I zeby bylo w temacie...

MOTUL SPECIFIC VW 505.01 5W-40 kosztuje 130 zl

MOTUL SPECIFIC VW 507.00 5W-30 kosztuje 170 zl

LIQUI MOLY Top Tec 4600 5W-30 kosztuje 200 zl

+ koszty przesylki okolo 25 zl

Opublikowano

a są jakieś różnice(zalety) zmiany tego castrola na któryś z tych dwóch

silnik po Castrolu:

hpim2650qk6.jpg

ten nagar to nie wina oleju a nieszczelnosci zaworow gdzie syf laduje sie do glowicy to NIE MA Z OLEJEM NIC WPOLNEGO!!!

jak padna uszczelniacze zaworow przy duzych przebiegach wlasnie taki jest efekt ja na castrolu przejezdzilem ponad 300tys km w roznych autach i nigdy nie bylo czegos takiego!

najczesciej ten problem jest spotykany w silnikach beznynowych bez odmy gdzie spaliny sa kierowane na dopalanie i niosa ze soba drobinki paliwa oleju zmieszanego z sadza ten problem nagminnie wystepuje w silnikach benzynowych grupy audi 4,2 fsi sam naocznie widzialem kilka takich silnikow i zmiana oleju nawet na CUDOWNY nic nie zmieni poprost konstrukcja silnika i nieszczelnosci powoduja takie osadzanie sie mazi na podzespolach to wsztyko i pisanie ze to wina castrola czy motula czy mobila czy nie wiem czego jest MYLNE! jesli silnik ma "przeciagi" to zalej go motulem a po 15tys juz bedzie bardzo duzo tego nagaru

w dieslach ten problem bardzo zadko wystepuje bo inaczej przy "przedmuchach" ma slaba kompresje a co za tym idzie ciezko pali i kazdy mechanik zwroci na to uwage w benzynie proces palenia jak wiadomo przebiega calkiem inaczej i drobne nieszczelnosci sa prawie nie do wychwycenia poza spadkiem mocy

Opublikowano

ok

przy czym do twojego auta sugeruje jezeli 505.01 5w40 - nr 2, jezeli 507.00 5w30 - nr 3

Opublikowano

ok dzięki wszystkim za wypowiedzi

Opublikowano

Gorąco polecam następujące filmy:

Część druga;

Opublikowano

siemka_ja smigam na CASTROL 10W40 i jest spoko_POLERCAM-pozdro :hi:

Opublikowano

siemka_ja smigam na CASTROL 10W40 i jest spoko_POLERCAM-pozdro :hi:

Słaby olej, zwykła taniocha. Nie polecam. No chyba, że wymiana co 5 tys.km :)))))))

Opublikowano

siemka_ja smigam na CASTROL 10W40 i jest spoko_POLERCAM-pozdro :hi:

z tym POLECANIEM to tutaj nie wyskakuj :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

olej dobry do smarowania zawiasów w drzwiach w domu a nie do silnika w Twoim aucie

Opublikowano

siemka_ja smigam na CASTROL 10W40 i jest spoko_POLERCAM-pozdro :hi:

z tym POLECANIEM to tutaj nie wyskakuj :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

olej dobry do smarowania zawiasów w drzwiach w domu a nie to silnika w Twoim aucie

:polew: :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

U mnie też CASTROL 10W40. 250kkm,

Do zawiasów się nie nadaje bo śmierdzi i ścieka.

Do zawiasów się stosuje np. wazelinę techniczną.

Zatrwożony jestem poziomem wiedzy na tym forum :wink4:

Opublikowano

faktycznie masz racje, poziom jest fatalny

zwłaszcza wiedzy co niektórych Kolegów na temat stosowania oleju silnikowego

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano

U mnie też CASTROL 10W40. 250kkm,

Do zawiasów się nie nadaje bo śmierdzi i ścieka.

Do zawiasów się stosuje np. wazelinę techniczną.

Zatrwożony jestem poziomem wiedzy na tym forum :wink4:

wazelina do zawiasow nei bardzo sie nadaje.

widzisz mamy na forum dosyc szeroki zakres porad, nawet dotyczy zawiasow :wink4:

a castrol coz, norme spelnia, ale sa lepsze oleje, wiec jezeli komu zalezy na silniku stosuje lepsze. w AHU tragedii nie ma. turbina ani silnik nie wysilone.

Opublikowano

zawsze mozna lac mineralny, ponoc lepiej trzyma sie tłoków :naughty:

mysle ze 50% osób z forum jezdzi na Motulu :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.