Opublikowano 9 Kwietnia 201214 l zarówno MOTUL SPECIFIC VW 505.01 jak i MOTUL SPECIFIC VW 506.01 będzie właściwy
Opublikowano 9 Kwietnia 201214 l no to super, dzięki jeżeli chodzi o wymianę to wystarczy usunąć stary i wlać nowy motul ? osobiście tego robić nie będę ale jak coś to powiem mechanikowi jest ktoś (a jest na pewno ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ? bo czytałem że są też podróbki a takiego nie chciałbym kupić
Opublikowano 9 Kwietnia 201214 l no to super, dziękijeżeli chodzi o wymianę to wystarczy usunąć stary i wlać nowy motul ? osobiście tego robić nie będę ale jak coś to powiem mechanikowi jest ktoś (a jest na pewno ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ? bo czytałem że są też podróbki a takiego nie chciałbym kupić poproś mechaniora przy wymianie ażeby odessał ci olej z chłodniczki oleju lub go spuścił,siedzi tam jakieś 0,4L starego oleju
Opublikowano 9 Kwietnia 201214 l mam pytanie odnośnie spuszczania oleju, bo przy kupnie oleju w sklepie gratisowo mi go wymienili, ale stary olej wypompowywali górą, czy jest to prawidłowe :eusathink:niedługo następna wymiana i jeżeli jest to nieprawidłowe spuszczanie oleju, to im wspomnę żeby zrobili to na kanale
Opublikowano 9 Kwietnia 201214 l jest ktoś (a jest na pewno ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ? Oczywiscie ze tak... Np. kolega Dzik lub Duras. Poczytaj sobie watek " Prawda i fałsz - olej MOTUL "
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III?
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III? Jeśli masz DPF to musi być 507.00!!! Wymianę radzę co maks 15 tys nie żadne 30 tys. A jak co 30 tys chcesz robić to też 507 musi być. A olej ( marka) wg uznania ale na pewno syntetyk!!! Pozdrawiam
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III? olej serii Long life mozesz wlać ale wymiane polecam wykonywac co 10.000-15.000 km. wymiany przy przebiegach 30.000 km sa niekorzystne ze wzgledu na kondycje silnika. Przyspieszonemu zuzyciu ulegaja, walki rozrzadu, turbina. Nie musisz lać castrola, osobiscie stosuje mobil one formula esp 5w30 507.00 lub motul specific 5w30 507.00
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie?
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie? Ja... Liqui Moly...
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l Dokładnie z tych 3 to LM wypada na pewno najlepiej. Nie wiem tylko jak to u Ciebie cenowo wychodzi;/
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l chodzi o ten: LIQUI MOLY Top Tec 4200 5W-30 5L ????, u nas cena za banke 5L 220zl.
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l To w Polsce podobnie:) A mi chodziło że nie wiem jak LM do Castrola czy Mobila cenowo u Was:) Myślę, że warto w LM zainwestować
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie? a paczka z olejem nie dojdzie?
Opublikowano 11 Kwietnia 201214 l Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie? a paczka z olejem nie dojdzie? No cos Ty moderatorze... Chcesz Mu (koledze marycz) narobic klopotow...? Pozdrawiam Dana
Opublikowano 12 Kwietnia 201214 l Witam. Miał ktoś stycznośc z olejami RESPOL? Zastanawiam sie nad zmianą na taki olej do moje a4 b5 afn http://www.repsolpolska.com/oleje_i_smary/oleje_do_motoryzacji/oleje_silnikowe_do_samochodow_osobowych_i_lekkich_?more=1148091556
Opublikowano 12 Kwietnia 201214 l Witam. Miał ktoś stycznośc z olejami RESPOL? Zastanawiam sie nad zmianą na taki olej do moje a4 b5 afn http://www.repsolpolska.com/oleje_i_smary/oleje_do_motoryzacji/oleje_silnikowe_do_samochodow_osobowych_i_lekkich_?more=1148091556 Podobno dobry olej. ASO Hondy leje go jako olej serwisowy. Ale forum Audi, jezdzi raczej na Motulu. Oba oleje raczej sa porownywalne. Mozesz sprobowac, i zdasz nam relacje za jakis czas jak sie sprawuje.
Opublikowano 12 Kwietnia 201214 l Witam, dzień dobry. Jeżdżę A4 od trzech lat i od początku tylko na Motulu ;-) Teraz jednak mam innego rodzaju rozterkę. Otóż zagościł w domu Scenic z silnikiem 1.9 dCi. Oczywiście nie wiadomo ile już pojeździł ani tym bardziej na czym (pewnie jakiś półsyntetyk, ale nic ponadto). No i oczywiście pytanie - co by tu zalać? Od razu powiem że 'francuskie' fora czytałem, ale tam większość wyznaje zasadę 10W40 do nienowego silnika. Liczę więc na sugestie wszelkie. I mam nadzieję że nie zostanę pogoniony za pytanie niezwiązane z czterema kółkami :-] Pozdrawiam /M
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto