Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Motul jest niemiecki czy francuski? Oryginał oczywiście...

Original... oczywiscie ze francuski... Made in France .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może warto zastosować olej o lepkości 5W40 który na pewno lepiej zabezpieczy.

Napewno masz racje... ale nie do auta ktore ma ponad 500 tys. i prawdopodobnie polowe z tej liczby przejezdzilo na połsyntetyku. I do tego na 5 tys. bierze 1 litr oleju.

Ale dziekuje

Pozdrawiam

Dana

nie macie racji 5w30 chroni lepiej niż 5w40

Oleje 5W30 wprowadzone głównie z uwagi na ekologie maja chronić DPF-a a nie silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może warto zastosować olej o lepkości 5W40 który na pewno lepiej zabezpieczy.

Napewno masz racje... ale nie do auta ktore ma ponad 500 tys. i prawdopodobnie polowe z tej liczby przejezdzilo na połsyntetyku. I do tego na 5 tys. bierze 1 litr oleju.

Ale dziekuje

Pozdrawiam

Dana

nie macie racji 5w30 chroni lepiej niż 5w40

Oleje 5W30 wprowadzone głównie z uwagi na ekologie maja chronić DPF-a a nie silnik.

Oczywiscie - jesli mowimy o 5W-30 C3, ktory ma malo fosforu i siarki co by DPF nie zapychac.

Jesli natomiast mowa jest o 5W-30 A5/B5 jak np:

http://pro-choice.pl/5w30-asl-signature-series-1l-p-427.html

- silnik jest chroniony lepiej niż w przypadku 5W-40. Mniejsza lepkość lepiej chroni silnik użtkowany w noralnych warunkach (nie mowimy o autach wyczynowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest niemiecki czy francuski? Oryginał oczywiście...

Original... oczywiscie ze francuski... Made in France .

Dziękuję za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest niemiecki czy francuski? Oryginał oczywiście...

Original... oczywiscie ze francuski... Made in France .

Dziękuję za informację :)

Prosze bardzo...

I jesli bedziesz jezdzil na oleju Motul, to oddaj swoj głos w ankiecie...

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest niemiecki czy francuski? Oryginał oczywiście...

Original... oczywiscie ze francuski... Made in France .

Dziękuję za informację :)

Prosze bardzo...

I jesli bedziesz jezdzil na oleju Motul, to oddaj swoj głos w ankiecie...

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Zaraz oddam bo już kupiłem i będę na dniach wymieniał :)

Jeszcze jedno pytanie która płukanka lepsza?

Motul Engine Clean czy LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 2640 ?

Ma to jakieś znaczenie poza ceną? (Motul prawie połowę droższy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi jest dobry

Pozwole sobie (jesli kolega devastation nie bedzie mial nic przeciwko)... :hi:

Zaproponowac jeszcze jeden srodek.

Jest to Millers Oils Engine Flush

"W odróżnieniu do wielu innych płukanek na bazie rozpuszczalników, Millers Oils Engine Flush został wyprodukowany na bazie oleju z dużą zawartością detergetnów, co powoduje, że jest bezpieczny dla elementów gumowych"

Kosztuje okolo 20 zl.

ENGINE FLUSH | Millers Oils Oleje silnikowe i samochodowe

Pozdrawiam

Dana :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę od dzika oleje od .. 2007 bodajze. do firmy jak i prywatnie. dobrych sprzedawcow trzeba polecac w dobie wszechobecnych fałszerstw. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszedł czas wymiany oliwy w mojej niuni. Mam pytanie. Czym się różni lique moly diesel synthoil 5w40od synthoil high tech 5w40. Silnik 1.9 110 km. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Generalnie to sa te same oleje. Z tym ze jeden z nich jest bardziej ukierunkowany na prace w silniku diesla.

A drugi jest olejem uniwersalnym i mozna go uzywac w silnikach benzynowych i w dieslach.

Na stronie internetowej LM, praktycznie diesel synthoil juz nie wystepuje. I zostal calkiwicie zastąpiony przez high tech.

To tyle co ja wiem. Napewno ktorys z kolegow zajmujacych sie sprzedaza LM, dopowie cos wiecej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszedł czas wymiany oliwy w mojej niuni. Mam pytanie. Czym się różni lique moly diesel synthoil 5w40od synthoil high tech 5w40. Silnik 1.9 110 km. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Parametry obu olejów te same.

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1306%20Synthoil%20High%20Tech%20SAE%205W-40.pdf/$file/1306%20Synthoil%20High%20Tech%20SAE%205W-40.pdf

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx2/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40.pdf/$file/1340%20Diesel%20Synthoil%20SAE%205W-40.pdf

Diesel Synthoil spełnia tylko normy i aprobaty do silników Diesel (ale to sama nazwa sugeruje)

Synthoil High Tech nie posiada oficjalnych aprobat VW, BMW itd. LM zapewnia że jest odpowiedni dla tych wymagań i zaleca ten olej do stosowania gdzie są takie aprobaty wymagane.

Generalnie jak auto na gwarancji to Synthoil High Tech odpada. W innym wypadku można lać:)

I tak jak koleżanka napisała to te same oleje. Trochę taki marketing jak np.: Castrol Magnatec do benzyny i do diesel:P

---------- Post dopisany at 10:51 ---------- Poprzedni post napisany at 10:48 ----------

Na PL stronie jest że Diesel Synthoil ma specyfikacje VW itd a w kartach niemieckich jest że LM poleca ten olej do stosowania dla takich norm.

Trudno powiedzieć jak to jest w końcu naprawdę.

Ale Twojego autko na gwarancji nie jest więc ja bym zalał z tej dwójki ten który wychodzi taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Twojego autko na gwarancji nie jest więc ja bym zalał z tej dwójki ten który wychodzi taniej:)

No własnie, tu mozesz sobie porównac jaka jest roznica w cenie.

Syntetyczne - OIL-LAND

Jezeli nie jezdzisz duzo w roku, mozna by zastanowic sie nad tym drozszym. Uwazam LM za jeden z lepszych na rynku olejowym.

Oczywiscie poza... Amsoil, Royal Purple, Quaker State ( Tomek - devastation )... podoba sie Tobie to zdanie...? :wink:

Natomiast jesli zdecydujesz sie na tansza wersje LM, to napewno kolega Maciek zrobi dla Ciebie jako forumowicza, fajna cene.

Pozdrawiam

Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi jest dobry

Kupiłem LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 2640, Motula akurat nie było na stanie...i musiałbym czekać ok. tygodnia...

Dziękuję wszystkim za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi jest dobry

Kupiłem LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 2640, Motula akurat nie było na stanie...i musiałbym czekać ok. tygodnia...

Dziękuję wszystkim za informacje.

Nie czytales za uwaznie tego co pisalam....

Tutaj masz Millers, dzisiaj zamawiasz jutro masz w domu.

Millers Oils ENGINE FLUSH 250ml OIL-LAND

Ale LM... tez nie jest zly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedź. Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujących odpowiedzi :)Czyli lepiej poszukać tego diesel synthoil...Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Danu 44 rozumiem, że namiar na oleje które podałaś to pewne żródło? Bo bardzo zależy mi, żeby był ok. Sama rozumiesz :) zbyt mocno dbam o swoją pszczółkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedź. Nie spodziewałem się aż tak wyczerpujących odpowiedzi :)Czyli lepiej poszukać tego diesel synthoil...Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:13 ----------

Danu 44 rozumiem, że namiar na oleje które podałaś to pewne żródło? Bo bardzo zależy mi, żeby był ok. Sama rozumiesz :) zbyt mocno dbam o swoją pszczółkę:)

Tomku... kolega Duras to jest kolega z naszego forum i wszyscy Go tu znaja...

Tak ze bez obaw... Jemu nie oplaca sie robic zadnych przekretow, bo jedno slowo na forum i caly interes mu lezy.

Spokojnie mozesz kupowac.

Przeczytaj tylko spokojnie to co napisalismy oboje z kolega Duras. I wteczas zadecyduj co wybierzesz.

Odrazu pisze dla wszystkich, ze kolegi Durasa nie znam osobiscie, tylko z forum.

I zadnych profitow z tego nie mam.

Calkiem dobrze moge polecic rowniez kolege Marcina (dzik)...

Wole polecac ICH... niz allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...