Opublikowano 26 Marca 201313 l Ceny Castrola w ASO oczywiście mocno przesadzone , ale każdy chyba wie dlaczego..... W ASO jak byłem w sobotę, bo zabrakło mi litr oleju do skrzyni to stał akurat Castrol na pułce z ceną 113zł/1l
Opublikowano 27 Marca 201313 l Koledzy potrzebuje odpowiedzi.Smigam na polsyntetyku castrolu i chce tez zalac 10w40 ale motula.Motor to 1.9 TDI AHU 90KM.Jakiego MOTula zastosowac?? Ten olej mam zakupic Motul 6100 Synergie+ 10W40 ??Chodzi mi koniecznie o MOTULA.I kolejne pytanie od kogo z Forum moge go zakupic?? Sprzedaje ktos chyba z Lublina??
Opublikowano 27 Marca 201313 l Koledzy potrzebuje odpowiedzi.Smigam na polsyntetyku castrolu i chce tez zalac 10w40 ale motula.Motor to 1.9 TDI AHU 90KM.Jakiego MOTula zastosowac?? Ten olej mam zakupic Motul 6100 Synergie+ 10W40 ??Chodzi mi koniecznie o MOTULA.I kolejne pytanie od kogo z Forum moge go zakupic?? Sprzedaje ktos chyba z Lublina?? A po co ci ktos z Lublina? Zamow od kolegow z forum np. Dzik lub Duras Oil-Land - najtańsze oleje w sieci!!! Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann A tu masz Lublin, jakbys sie uparł. Ale nie znam tych ludzi... Motul Lublin - Hurtownia Regionalna - Zaplecze
Opublikowano 27 Marca 201313 l Witam wszystkich mam pytanie bo nie wiem na jaki olej zmienić jak kupiłem z niemcowni to był zalany LM 10w40 i też taki zalałem .A teraz się szykuje następna wymiana a mam nastukane 360000km .Zastanawiam się który olej do tego przebiegu będzie lepszy MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 MOTUL SPECIFIC VW 505.01 bdb wlasnosci smarne (szczególnie w temperaturze roboczej) i ochronne silnika, czy jakiś LM z clean żeby wymyło te brudy po starym. POMOCY:jerk:
Opublikowano 27 Marca 201313 l ROBERCIK7777777, Podaj jaki masz dokładnie silnik. Ja mam 90KM ale ALH i śmigam na Specificu.
Opublikowano 27 Marca 201313 l 110km ? Za zwyklej pompie bez pompowtryskiwaczy ? Odpowiedź od kolegów z Motula : (dla silnika 90KM) MOTUL Specific 505 01 5W40 jest najlepszym olejem z naszej oferty stworzonym do silnika w Twoim samochodzie. Ewentualnie z naszej oferty polecany jest również MOTUL 8100 X-clean 5W40, który pośród wielu spełnia również specyfikację 505 01.
Opublikowano 27 Marca 201313 l wezmę specific tylko nie wiem robić płukankę Ściągnij pokrywę zaworów to będziesz wiedział poniekąd. Jak będą gluty albo szlam to wtedy możesz zastosować, a jak jest czysto to nie ma sensu.
Opublikowano 27 Marca 201313 l a ta uszczelka pózniej będzie do wymianay i się ją kładzie na jakimś silikonie bo nie rozbierałem
Opublikowano 27 Marca 201313 l Chyba można spowrotem kłaść ale nie jestem pewien... A tam się będziesz pieprzył... Później zruszysz i będzie ciekło... Dobry Motul Syntetyk +dobry filtr i ma cykać, najwyżej zlej go wcześniej niż po 15kkm (przypuśćmy zlejesz go po 10kkm) Wcześniejsza wymiana z racji zanieczyszczeń jakie pozostawiły wcześniejsze oleje. Olej doczyści Mój mechanik zawsze mówi ... Lepiej jest wcześniej wymienić olej niż bawić się w płukanki. Te 25 zł na płukankę zostaw sobie na olej
Opublikowano 27 Marca 201313 l Odpowiedź od kolegów z Motula : (dla silnika 90KM) MOTUL Specific 505 01 5W40 jest najlepszym olejem z naszej oferty stworzonym do silnika w Twoim samochodzie. Ewentualnie z naszej oferty polecany jest również MOTUL 8100 X-clean 5W40, który pośród wielu spełnia również specyfikację 505 01. Czy naprawde do starego AFN (400 tys, albo i duzo wiecej) jest potrzebny olej z norma 505.01...?
Opublikowano 27 Marca 201313 l wystarczy 505, zalej valvoline synpower 5w40 ,miałem afn z takim przebiegiem lałem to cały czas i polecam swietny olej czysty motor ,ah już poraz enty to pisze
Opublikowano 27 Marca 201313 l własnie ... 400000 km i tutaj kolejny mit gdzie widzisz w tym problem ????? ja mam 300000 w benzynie i jezdze na 0W-30 do AFN z powodzeniem mozna zapodac Xcess-a, jak ktos lubi to Specyfika
Opublikowano 27 Marca 201313 l własnie ... 400000 km i tutaj kolejny mit gdzie widzisz w tym problem ????? ja mam 300000 w benzynie i jezdze na 0W-30 do AFN z powodzeniem mozna zapodac Xcess-a, jak ktos lubi to Specyfika OK, dziekuje za informacje...
Opublikowano 28 Marca 201313 l Koledzy potrzebuje odpowiedzi.Smigam na polsyntetyku castrolu i chce tez zalac 10w40 ale motula.Motor to 1.9 TDI AHU 90KM.Jakiego MOTula zastosowac?? Ten olej mam zakupic Motul 6100 Synergie+ 10W40 ??Chodzi mi koniecznie o MOTULA.I kolejne pytanie od kogo z Forum moge go zakupic?? Sprzedaje ktos chyba z Lublina?? U człowkieka ktorego polecacie na stronce jest napisane o oleju motul 6100 synergy= 10w40 Olej silnikowy specjalnie zaprojektowany do najnowszych samochodów, z silnikami o dużej pojemności, z silnikami Diesla z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, lub do silników benzynowych z wtryskiem i katalizatorem. Bedzie dobry do mojego klekota??
Opublikowano 28 Marca 201313 l Ja bym odżałował te 30zł i kupił 5W40... U kolegi Druas (OIL-LAND) 10W40 jest za 95 a 5W40 za 135zł o ile mnie pamięć nie myli Chyba każdy Ci to powie w tym wątku Na czym teraz jeździsz ? Jakiś Castrol ? Ja miałem raz Castrol i na 15tyś km musialem dolać 1L oleju. Teraz jestem na Motulu, zrobiłem już na nim 8tyś km i zero dolewek.
Opublikowano 28 Marca 201313 l Ja bym odżałował te 30zł i kupił 5W40...U kolegi Druas (OIL-LAND) 10W40 jest za 95 a 5W40 za 135zł o ile mnie pamięć nie myli Chyba każdy Ci to powie w tym wątku Na czym teraz jeździsz ? Jakiś Castrol ? Ja miałem raz Castrol i na 15tyś km musialem dolać 1L oleju. Teraz jestem na Motulu, zrobiłem już na nim 8tyś km i zero dolewek. Może Twoje wtryski tak leją że nie ubywa oleju
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto