Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Cenę mozna przelknac tylko jakosc pozostawia wiele do życzenia

Nie można stawiac wszystkich mechanikow z ASO pod jednym pręgierzem bo zdarzają sie też sprytne chłopoczki że tak powiem he he tak jak w życiu nie wszystkie nieautoryzowane zaklady sa też kompetentne w swoich poczynaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przewertowalem prawie cały temat i po każdej stronie było trudniej z wyborem :/

Zapytam więc, czym zalać 2,0 TDI z DPFem 143KM w A4 B8??

U mnie poszedł obecnie do zalania Castrol EDGE Professional LongLife III 5W-30, czyli ten zalecany przez Audi i stosowany przez ASO. Zresztą od samego początku jeździ na tym oleju.

Ale przy kupnie należy zwrócić uwagę jak już koledzy nie raz wcześniej podkreślali na to z jakiego źródła kupuje się dany olej i jego cenę, bo najpewniej kupować u autoryzowanych dostawców Castrola. Ja za 1l zapłaciłem 76zł i występuje on tylko w butelkach 1l, więc jak widzę ceny na allegro po 40zł/1l to normalnie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam widziałem jak wyglądają dwa różne silniki które jeździły w DE w trybie LL na Castrolu i powiem-dramat.w środku masło.Być może wymiana co 30 tyś zrobiła taki gnój.Ale niesmak pozostaje.Castrola unikam i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mówią że pomimo trybu Long Life żeby się do tego nie stosować...

Kolega ma i tak zmienia po 15 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany at 22:38 ----------

otóż to.być może na 10-15 tyś km oryginalny Castrol jest ok.aczkolwiek nie skorzystam z owego specyfiku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie ma co ukrywac zalezy z kad i jakie dodatki ida do oleju ,z kad to moze nie tak istotne bo firm które dostrczaja bazy olejowe jest tylko kilka ,petronans,exxon,chevron ,shell,sinopec.lukoil,petrocanada,saudi refining, np. Zarejestrowanych firm olejowych jest ponad 340. Wszystkie te firmy korzystają z tych samych baz. Ewentualne różnice biorą się tylko i wyłącznie z dodatków i jakości zakupionej bazy.

Potentatem w skali świata - jeśli chodzi o dodatki jest amerykański Lubrizol. Ponad 80% całej produkcji kupuje od nich bazy.Kolejne różnice biorą się jeszcze z ilości dodatków.Generalna formuła proporcji oleju to 85% baza- 15% - dodatki.

Jest dosłownie kilka firm, które stosują proporcje 73/27. -(MOŻLIWE ŻE DANE NIEAKTUALNE)- Ma to swoje plusy ale i minusy. tak że wiadomo jest róznie z czasem firmy które jechały na bazach premium moga zejsc do tych najtanszych ,i potem robi sie tak zamet, co do castrola własnie nalezało by kupic tą samą banke w polsce z kilku miejsc w niemczech i gdzies tam jeszce i wyszło by szydło jak by sie dało do laboratorium , fakt faktem opini jest multum złych tez ,juz nie chcem przytaczać tego np z jakiegos forum , ale jak pisze nalezało by dacdo laboratorium.ni jak patzrec silnik jest tym laboratorium ale czy trafilismy np na partie czy poprostu wszytko w bankach danej firmy jest beee ,potrzebne sa badania.

nikt przeciez nie bedzie tego ciagle w silniku badał ,dopuki laboratorim tego nie wezmie opinie benda krzywdzace,zwłaszcza z takimi czy siakimi doswiadczeniami uzytkowników

Base oils 2010: Asian base oil producers are expanding on the global market

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, post wklejony u góry strony powstał w 2007 roku i zastanawiam się czy może od tego czasu na rynku nie pojawiło się więcej produktów godnych polecenia? Dodatkowo posiadacze Audiczek, którzy przechodzili z mineralnych na syntetyk wkleili by swoje doświadczenia z tym związane, by nowi użytkownicy nie psuli swych autek przez niewiedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że coś nowego jest,rynek olejowy powoli ale postępuje, w przypadku kilku firm trend pójdzie w kierunku syntetycznego komponentu GTL

jest bardzo duzo np.oliw powstajacych z recyklingu które maja konkurencyjne ceny i sa bardzo pełnowartosciowymi oilwami ,których prawie kazdy sie boi a niepotrzebnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie jaki olej zalac do audi a6 2007r 2.0TDI z filtrem cząstek stałych.Cały czas jest zalewany olejem castrol.Jakie musze byc spełnione normy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie jaki olej zalac do audi a6 2007r 2.0TDI z filtrem cząstek stałych.Cały czas jest zalewany olejem castrol.Jakie musze byc spełnione normy??

5w30 507.00

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie jaki olej zalac do audi a6 2007r 2.0TDI z filtrem cząstek stałych.Cały czas jest zalewany olejem castrol.Jakie musze byc spełnione normy??

norma 504, 507 , motul 8100 X-clean+ 5W-30,TITAN GT1 PRO C-3 5W30 xtl,SynPower XL-III 5W-30,QUARTZ INEO LONG LIFE 5W30 i inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Cały czas jest zalewany olejem castrol. Jakie musze byc spełnione normy??

Tak jak koledzy napisali powyzej.

Ale jesli cały czas był lany olej Castrol i dalej chcesz go uzywac...?

To oczywiscie Castrol EDGE 5W-30 :hi:

Castrol EDGE 5W-30 | Cechy i rekomendacje | Castrol EDGE

See our exclusive guide to Audi Motorsport in 2012 | Castrol EDGE | Castrol EDGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz:wink: To akurat audi wujka i szykuje sie wymiana oleju wiec chcialem sie upewnic:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Cały czas jest zalewany olejem castrol. Jakie musze byc spełnione normy??

Tak jak koledzy napisali powyzej.

Ale jesli cały czas był lany olej Castrol i dalej chcesz go uzywac...?

To oczywiscie Castrol EDGE 5W-30 :hi:

Castrol EDGE 5W-30 | Cechy i rekomendacje | Castrol EDGE

See our exclusive guide to Audi Motorsport in 2012 | Castrol EDGE | Castrol EDGE

ja będę musiał lac taki olej do silnika to przesiądę sie na komunikacje miejską :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to dobry olej, ale tak do 7-8 tkm potem to juz tylko robi gnój w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, zbliża się termin wymiany oleju.

Brać MOTUL SPECIFIC VW 505.01 ? Czy może wymyslili już coś lepszego ?

Warto wziąść tą płukankę do silnika ?

Zostały mi po każdej wymianie oleju takie resztki, po bańkach 5L, w każdej po 1L może mniej.... nie bierze mi oleju to nie trace na dolewki, i ten olej mi zalega. Nie wyrzucałem tego... ale zastanawiam sie czy po kilku miesiącach po otwarciu, jeszcze sie do czegoś nadaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się nadanie...

Jak nie leżał lata na półce to lej, olej nie jest hermetycznie zamykany w bańkach ;)

---------- Post dopisany 26-03-2013 at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2013 at 23:14 ----------

Panowie kupował ktoś olej w sklepie kolegaberlin ?

Czy Motul kupiony w Niemczech będzie się różnił od tego kupionego w Polsce ?

oleje silnikowe | oleje samochodowe | sklep z olejami | kolegaberlin

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cabanmat

ja odradzam kupowania na allegro mnóstwo podróbek ja kiedyś zaryzykowałem i kupiłem totalna podróba smród był niemiłosierny ,

jak kupować to tylko u kolegów z forum, np. Duras, Dzik mają pewny towar,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...