Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam że masz tego 8100 X-Clean+ C3 5W30. Możesz dalej go zalewać jak chcesz ( ma normę 507 czyli wyższą niż wymagana dla Twojego silnika czyli 505.01.) Ale z ekonomicznego pkt to nie ma sensu przepłacać.

tak mam ten co napisales, no wiem ze jest drozszy ale juz kupilem wiec zaleje nastepnym razem kupie specific , skoro piszesz ze nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak kupiłeś to już pewnie. A problemu nie będzie ze zmianą:) A kilka PLN zostanie w kieszeni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar kupic motul 8100x-clean C3 5w40 auto to a4 2002 131km Awx.cENA TO 160ZL za 5L

Poprawny wybór (zgodnie z normami) do tego silniczka. Możesz też zalać Specific 505.01 5W40:)

Zakładam że żaden wariat nie domontował do tego auta DPF:) I wymiany oczywiście maks co 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem wyłącznie ceratec z LM i mogę śmiało polecić, do wszystkiego innego jestem nastawiony średnio na tak.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to były tylko moje obawy przed zjadanie oleju w silniku, nic nie kapie, i ogólnie jest dobrze.Faktycznie ostatnio dość mocno ganiałem autem na esce i moze dlatego :) A co do przebiegu kolego PRZEMEKC to 100proc. ori. Sam sie dziwiłem , ale auto kupione od wuja z rodziny, wówczas 7 letnie a miało 141kkm czyt,, niedzielnego kierowcy'' który jezdził nim coś około 20kkm rocznie :) Wszystko jest dobrze , tylko sie cieszyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pozazdroscic perełki zdarzają sie ,moi rodzice maja b4 z '94 spr.w 2005 od tamtej chwili 80tys zrobione ,a ma 200tkm na blacie ,(+,-) ale to perełki akiedys rodzinny maluch poszedł do ludzi z przebiegiem 30tkm 10letni,ale to jak pisałem zadkosc wiekszosc to krecone klocki .

---------- Post dopisany at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany at 17:37 ----------

ja stosowałem wyłącznie ceratec z LM i mogę śmiało polecić, do wszystkiego innego jestem nastawiony średnio na tak.

Pozdrówki

Marcin

ten extremizer to olej silnikowy ,co o nim pisałem ,ale jak juz wspomniałes o ceratec , to po zastosowaniu duzo sie poprawiło?jak to sie stosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to były tylko moje obawy przed zjadanie oleju w silniku, nic nie kapie, i ogólnie jest dobrze.Faktycznie ostatnio dość mocno ganiałem autem na esce i moze dlatego :) A co do przebiegu kolego PRZEMEKC to 100proc. ori. Sam sie dziwiłem , ale auto kupione od wuja z rodziny, wówczas 7 letnie a miało 141kkm czyt,, niedzielnego kierowcy'' który jezdził nim coś około 20kkm rocznie :) Wszystko jest dobrze , tylko sie cieszyc :)

Cieszę się że rozwiałem Twoje wątpliwości.

Przemku,

ceratec stosowałem w A4 i osobiście byłem oczarowany. BYł to na pewno mix autosugestii ze świeżusim specificiem po płukaneczce + jego faktycznego działania. Przed cerateciem zaleca się ładnie silniczek wypłukac po czym dolać to cudo do świeżego oleju.

Zawarte w tym preparacie składniki mają utworzyć dodatkowy jakby film olejowy na elementach pracujących przez co redukuje tarcie, optymalizuje pracę silnika usw usw. Ja będę to stosował, w DE takie produkty są naprawdę strasznie przetestowane i znajdują mega dużo zadowolonych klientów.

Powiem jeszcze tylko tak, po wymianie oleju, dolaniu tego jak przyjechałem do pracy, to sam byłem w takim szoku że zawołałem kolegów z pracy i oni także zauważyli zdecydowanie łagodniejszą pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba zostawic na bagnecie miejsce na ceratec,wlac mniej oleju i reszta to ceratec,czy normalnie a poziom sie wyrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zostawiac miejsca. Tego cerateca jest chyba 300 ml w puszce.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że masz tego 8100 X-Clean+ C3 5W30. Możesz dalej go zalewać jak chcesz ( ma normę 507 czyli wyższą niż wymagana dla Twojego silnika czyli 505.01.) Ale z ekonomicznego pkt to nie ma sensu przepłacać.

A ktos pisała wczesniej zeby zamknac ten temat olei...

A tu takie fajne porady i tyle pozytywnego sie dzieje.

---------- Post dopisany at 12:51 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ----------

Zakładam że żaden wariat nie domontował do tego auta DPF:)

W tym przypadku chodzi o AWX

Na mobile.de mozna czesto spotkac nawet AFN z zamontowanym DPF...

Tak ze radze wszystkim dokładnie sie dowiedziec co w silniku siedzi.

Szczegolnie przy zakupie zeby potem nie było zdziwienia.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu avg z dpfem, jeśli w Niemczech ktoś miał auto zadbane, od nowości, i weszły przepisy z Umweltzone to lepiej wolał dołożyć dpfa niż sprzedawać autko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol walczy o klienterie ;)

Castrol EDGE i Ford

Hmm ile Castrol wydaje na reklamy ?! :facepalm:

Każdy wie że to co dobre nie trzeba reklamować :decayed:

Dzisiaj byłem w jednym warsztacie i stała tam na kanale z podniesioną maską piekna A6 3.0TDI V6 w limuzynie. Zerknąłem sobie dyskretnie na kartkę serwisu olejowego, a tam zalany oczywiście... CASTROL EDGE. Serce mnie boli do tej pory... :) A mógł chłop jeździć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zalaniu do 2.0 blb castrola 5w30 mozna pozniej zalac co innego bo duzo ludzi mi mowi ze pozniej to juz tylko trzeba lac to samo bo silnik nie lubi pozniej takich zmian. I jaka jest roznica miedzy tym castrolem 5w30 a 5w40? Omylkowo wziolem w sklepie tego 5w40 i nie wiem czy wlac to czy odpuscic sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz DPF-u to nie ma najmniejszego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...