Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow :)

Wlasnie wczoraj wrocilam z mojej podrozy do Austrii, a konkretnie z Wiednia.

Nie mialam za duzo prywatnego czasu, ale na chwilke udalo mi sie wpasc do kilku sklepow sprzedajacych czesci motoryzacyjne. Chcialam sie zorientowac ile tam kosztuje olej. I tak, najwiecej jest oczywiscie oleju Castrol i na tym przede wszystkim jezdza Audi w Austrii (zapytalam o to sprzedawce). Castrol syntetyk jest w tym przypadku produkcji Made in Austria. 1 litr kosztuje ok. 15 euro. Prawdopodobnie Austriacy maja licencje i produkuja go u siebie. Nie wiem sama dokladnie jak to jest.

Drugim najbardziej popularnym olejem jest Mobil, ktory byl mi najbardziej polecanym olejem przez sprzedawcow do mojego Audi.

Niestey jest to najdrozszy olej w Austrii. Jeden litr syntetyk kosztuje ok. 25 euro... szok!!! Produkcja i tu drugi szok... Made in EU.

Nastepnie olej LIQUI MOLY ktory jest reklamowany jako oryginalny olej niemiecki. Oczywiscie na butelce pisze Made in German. A kosztuje 1 litr ok. 20 euro. Natomiast w zadnym sklepie nie znalazlam (na pewno nie bylam we wszystkich) oleju firmy Motul. Na moje pytanie o ten olej wzruszano ramionami i mowiono, ze my takiego nie sprzedajemy...

Tak jak napisalam nie mialam za duzo czasu, wiec byl to tylko krotki rekonesans.

Prawdopodobnie bede w najblizszych miesiacach znowu w Austrii, i wtenczas sprobuje dowiedziec sie cos wiecej. Chocby w serwisach Audi.

Serdecznie pozdrawiam Dana. :)

ps. ja moj olej kupuje w jednym ze sklepow na Slasku. Autem przejechalam w ostatnich 4 latach (tyle go mam) ok. 100 tys. kilometrow. I tez nie narzekam na olej na ktorym jezdze. Ale naprawde nie wiem co to za olej i gdzie jest produkowany. Gdzies ktos napisal ze Polska kupila licencje na wszystkie znane oleje i sa one produkowane w rafinerii Gdansk. Czyli razem z Lotosem... :mysli:

ps. endriuu, dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Natomiast w zadnym sklepie nie znalazlam (na pewno nie bylam we wszystkich) oleju firmy Motul. Na moje pytanie o ten olej wzruszano ramionami i mowiono, ze my takiego nie sprzedajemy...

produkt niszowy dla wybrańców :cool1: zauważ, że tylko my na tej stronie watku uzywamy przegladarki Opera - niektorzy uzywacze Firefoxa nawet nie wiedza co to - ale nie zmienia bo większość korzysta z FF - to nic, ze ma najwiecej dziur zaraz po IE :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem, co mam lać :no: Jak tak czytam, to zastanawiam się, czy mam oryginalne audi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy zmienić olej, czy lać to co jest obecnie, a jest Castrol Edge 5W30. W przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana. Radzicie zmienić na co innego, czy zostawić tak jak jest?

Przybywa użytkowników Opery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do AVFa 130KM to jaki ten LIQUI MOLY ma byc ???

TOP TEC 4600 5W-30 - ale w cholere drogi i nie jest 100% syntetykiem. juz lepiej zalać Motula 8100 X-clean+.

w zupełnosci wystarczy Specyfic ale kto bogatemu zabroni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, znalazlam cos jeszcze...

Moze z dylematem jaki koledzy maja z olejem (ja tez)... zaczniemy lac to...

Prosze zobaczyc link... super sprawa, no i chyba nie oszukany, chociasz kto to wie.

ps. nasi jak juz cos strzela, to jest bomba... :polew:

http://ew5test.earlweb.com/recommendations.php?site=88&sector=1&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek pracuje w Rafinerii Gdańskiej i opowiadał jak wygląda produkcja :gwizdanie:

Wszystkie oleje stamtąd to jedna chwała:decayed: Pozdrawiam kupujących olej Castrol w PL :wink4:

Dlatego, ja kupuję Motula u dzika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 150 000 na castrol turbo disel edge i problemów nie miałem. Czy był oryginalny :mysli: Kupowałem w sklepie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, znalazlam cos jeszcze...

Moze z dylematem jaki koledzy maja z olejem (ja tez)... zaczniemy lac to...

Prosze zobaczyc link... super sprawa, no i chyba nie oszukany, chociasz kto to wie.

ps. nasi jak juz cos strzela, to jest bomba... :polew:

http://ew5test.earlweb.com/recommendations.php?site=88&sector=1&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1940

HAha Lotos mineralny 15w40 to ja leje do cinquecento(wskazania producenta żeby od nowości lać mineralny) Ale do turbiny minerał?! To może od razu selectol 20w40 co sie do maluchów lało... Obecnie w Audi mam zalany Motul 8100 X-clean. Jak dotąd zero problemów, silnik nie pije oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się który olej marki Valvoline wybrać do mojego AWX'a: SynPower MST 5W-30 czy DuraBlend Diesel 5W-40? Czy ktoś z Was drodzy użytkownicy miał okazję jeździć na któryms z tych olei??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się który olej marki Valvoline wybrać do mojego AWX'a: SynPower MST 5W-30 czy DuraBlend Diesel 5W-40? Czy ktoś z Was drodzy użytkownicy miał okazję jeździć na któryms z tych olei??:)

Żaden MST (to jest do fordów), ma być Valvoline SynPower 5w-30 XL-III (dedykowany specjalnie do VW,Audi,Seat,Skoda). Dura Blend testowałem - dobry i spełnia normę 505.01, natomiast ja użytkuje i polecam SynPower. Powiem od siebie , że jakościowo jeden z lepszych dla mnie - motor od wymiany do wymiany w czasie 15 000 km nie wykazuje żadnego zużycia oleju (zero dolewania, non stop MAX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek pracuje w Rafinerii Gdańskiej i opowiadał jak wygląda produkcja :gwizdanie:

Wszystkie oleje stamtąd to jedna chwała :decayed: Pozdrawiam kupujących olej Castrol w PL :wink4:

Dziś kupiłem olej Castrol w sklepie i nie ma na nim żadnych polskich napisów. Czy to oznacza, że nie przewinął się przez gdańską rafinerię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, chociaż z tego co wiem każdy sprzedawany w Polsce produkt musi mieć etykietę z polskimi napisami.

Twój może być sprowadzony :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zalewam Motul 5w40 8100 X-cess. Na opakowaniu jest Made in France, kupione u Tom77 :good: Spodziewam się, że przybędzie jakieś 20 Ps :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie, chociaż z tego co wiem każdy sprzedawany w Polsce produkt musi mieć etykietę z polskimi napisami.

Twój może być sprowadzony :wink4:

Tak mi się też wydawało, więc chyba jest sprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starej butelce po Castrolu mam po angielsku i jest Made in EU :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in EU czyli właściwie skąd :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in EU czyli właściwie skąd :mysli:

zewsząd po trochu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in EU czyli właściwie skąd :mysli:

zewsząd po trochu

Czyli, Rumunia, Bułgaria albo Polska, ewentualnie Slowacja :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...