Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

I tego się trzymaj. Ja nie zaleje Motula tylko Shell Helix Ultra 5W40.

Moje autko z tego co widzę od nowości na tym jeździ, za jakiś czas czeka mnie wymiana, tak czytam ten wątek, wertuje te opinie i w sumie już głupieje, lać dalej ten sam czy zmieniać?

Generalnie promujecie Motula, troche Castrola, o Shellu mało kto coś mówi, pojawiają się też mniej znane w Polsce marki olejowe i też niektórzy chwalą...

Dla przeciętnego użytkownika lub świeżego jak ja ciężko się zdecydować po tej lekturze. :disgust:

Nie kieruję się w przypadku Audiczki ceną oleju, bo wolę zalać coś co posłuży silnikowi. Ale skoro na Shellu przejechał ponad 160kkm... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Było już to wszystko co piszecie, natomiast oczywiście lejemy Motul, bo wykonany jest w najlepszej jakościowo technologii, Valvo i tylko sprawdzony SLX o co trudno. Reszta wymyślonych jest niepotrzebna.

A jaka to ta najlepsza technologia HC ?

Kolego - oczywiście, że technologia HC jest wręcz pożadana w przypadku PD i normy 505.01. Najpierw poczytaj, zdobadz wiedze, a nie powtarzaj po innych "fachowcach".

Motul to PAO, Estry + w niektórych domieszka HC (np. 505.01), która nie ma prawa byc demonizowana. To tylko zaleta:

Naturalną zaletą HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto HC lepiej tłumią hałasy od PAO czy estrów.

Nie demonizować domieszek HC w olejach syntetycznych.

Kolego Endriuu sam zdobądź wiedzę na temat olei i proszę Cię nie pisz więcej bzdur ,że olej HC jest lepszy niż PAO , jak to już nie raz wcześniej pisałeś , bo jeszcze ktoś to przeczyta i będzie te bzdury dalej roznosił.

Sprawdź tez jeśli możesz ile % niby tego najlepszego 100 % syntetyka Motula zawiera bazę HC i dopiero później się wypowiadaj a nie piszesz ,że motul to PAO + dodatki HC lub Estry

proszę przykład:

http://www.buwar.pl/inc/motul/pdf/xcess5w40.pdf

lub

www.buwar.pl/inc/motul/pdf/8100ecoenrgy.pdf

Na każdym opakowaniu 100 % Synthetic !!!!!!!!!

Od 50 do 100% baza HC i to jest ten według Ciebie Motul 100% Synthetic ?

Już od dawna było wiadomo ,że większość olei Motul to baza HC poza kilkoma wyjątkami. Za tym przemawia też cena ,która znacząco spadła od wcześniej produkowanych olei na bazie PAO.

Tak więc nie ma co już wywyższać Motula w porównaniu z innymi olejami ,że to 100% synthetic , a inne to HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem już sam co o tym myśleć,chciałem kupić motul 8100 x-clean 5w40 ,proszę o porade,a jeszcze mam pytanko,mianowicie mój kolega jeździ na 15w40 a to chyba nie jest zbyt dobry olej do tdi,jaki teraz powinien olej zalać,z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - Motul X-Clean C3 5w40 to niezbyt dobry wybór dla twojego silnika. A mianowicie: olej, który wybrałeś to olej C3 - zupełnie bezużyteczny w Twoim silniku - niskopopiołowy, paliwooszczędny chroniący bardziej film DPF (którego nie masz) niż silnik sam w sobie. Polecam: Millers Oils XFE-PD 5w40 lub jeśli ma być Motul to Specific 505.01 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem już sam co o tym myśleć,chciałem kupić motul 8100 x-clean 5w40 ,proszę o porade,a jeszcze mam pytanko,mianowicie mój kolega jeździ na 15w40 a to chyba nie jest zbyt dobry olej do tdi,jaki teraz powinien olej zalać,z góry dzięki :hi:

Kolego, śmigam na tym i jestem bardzo zadowolony.

Silnik chodzi naprawdę cicho. Zaletą tego oleju jest też bardzo mocny film olejowy przy 100*C = 14 mm2/s

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/de_3701.html?Opendocument&land=DE&voilalang=d&voiladb=web.nsf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ten nowy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 będzie ok to mojego Auta, 2.0 TDI BLB 140k, 103kw. ? Wcześniej tez lałem Motula ale dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam dalszy dylemat bo w pierwszej odpowiedzi kolega nie poleca mi tego oleju a w drugiej kolega pisze ze mu się sprawdza znakomicie,

a może mi ktoś jeszcze podpowiedziec co do mojego wcześniejszego pytania odnośnie movego kolegi,mianowicie jaki olej ma zalać jeśli jeździł na 15w40 bodajże castrola,silnik ma ten sam co ja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mam dalszy dylemat bo w pierwszej odpowiedzi kolega nie poleca mi tego oleju a w drugiej kolega pisze ze mu się sprawdza znakomicie,

a może mi ktoś jeszcze podpowiedziec co do mojego wcześniejszego pytania odnośnie movego kolegi,mianowicie jaki olej ma zalać jeśli jeździł na 15w40 bodajże castrola,silnik ma ten sam co ja,

Twój silnik wymaga normy 505.00 którą ma generalnie każdy olej, nie musisz absolutnie lać 505.01.

Pozdrowionka

marcin[br]Dopisany: 13 Czerwiec 2011, 21:58_________________________________________________

Witam,

Czy ten nowy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 będzie ok to mojego Auta, 2.0 TDI BLB 140k, 103kw. ? Wcześniej tez lałem Motula ale dokładnie nie pamiętam.

to bardzo dobry wybór, pod warunkiem że w aucie nie masz filtra cząstek stałych wtedy stosujesz oleje 5W30 z normą 507.00

Pozdrowionka

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ten nowy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 będzie ok to mojego Auta, 2.0 TDI BLB 140k, 103kw. ? Wcześniej tez lałem Motula ale dokładnie nie pamiętam.

Bedzie dobry. Ja juz drugi raz z rzedu go leje i jest rewelka, silnik prawie wogole go nie pije i o dziwo olej wyglada dosyc czysto nawet po przejechaniu kilkuset km. To przez to, ze jest niskopopiolowy. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info masz na samej gorze

norma 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli marka oliwy nie ma dla Ciebie znaczenia to kieruj się normą: 505.00 lub 506.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać MOTUL SPECIFIC VW 505.01 z 8100 x-Clean C3 5W40 ? Bo zostało mi sporo tego pierwszego, a chciałem tym razem użyć C3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać MOTUL SPECIFIC VW 505.01 z 8100 x-Clean C3 5W40 ? Bo zostało mi sporo tego pierwszego, a chciałem tym razem użyć C3...

kazdy olej silnikowy jest ze soba miesalny. jesli tylko norma zostanie zachowana - mozesz mieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można mieszać MOTUL SPECIFIC VW 505.01 z 8100 x-Clean C3 5W40 ? Bo zostało mi sporo tego pierwszego, a chciałem tym razem użyć C3...

kazdy olej silnikowy jest ze soba miesalny. jesli tylko norma zostanie zachowana - mozesz mieszac.

Z tym moglbym sie troszke spierac bo na X-clean pisze zeby nie mieszac z olejami ktore nie sa C3 ale nie sadze zeby to mialo jakis negatywny wplyw gdy zmiesza sie specyfic z x-clean. Ja przeszedlem z specifica na x-clean bo ma troszke lepsze parametry (flash point, pour point i pare innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej "beczki" -

po każdej wymianie oleju zostaje mi ok 1 l oliwki w bańce (za każdym razem to samo, tj. motul specific). No i uzbierało mi się już prawie 5 l. Banieczki stoją zimą w nieogrzewanym garażu. Myślicie, że przy kolejnej wymianie oleju można to zalać czy lepiej kupić nowy olej? Dodaję, że nie chodzi o jakieś sknerstwo, ale jeśli miałoby się okazać, że te 5 l "uzbieranej" oliwki jest całkiem ok to po co mam wyrzucać kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...