Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Lej śmiało :good: nic się nie stanie [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 19:09_________________________________________________Auta też stoją w nieogrzanych pomieszczeniach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja mam pytanie z innej "beczki" -

po każdej wymianie oleju zostaje mi ok 1 l oliwki w bańce (za każdym razem to samo, tj. motul specific). No i uzbierało mi się już prawie 5 l. Banieczki stoją zimą w nieogrzewanym garażu. Myślicie, że przy kolejnej wymianie oleju można to zalać czy lepiej kupić nowy olej? Dodaję, że nie chodzi o jakieś sknerstwo, ale jeśli miałoby się okazać, że te 5 l "uzbieranej" oliwki jest całkiem ok to po co mam wyrzucać kasę...

to nie lepiej przy wymienie najpierw wlac to co zostanie z poprzedniej wymiany i dolac z nowej banki ?? ja tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej "beczki" -

po każdej wymianie oleju zostaje mi ok 1 l oliwki w bańce (za każdym razem to samo, tj. motul specific). No i uzbierało mi się już prawie 5 l. Banieczki stoją zimą w nieogrzewanym garażu. Myślicie, że przy kolejnej wymianie oleju można to zalać czy lepiej kupić nowy olej? Dodaję, że nie chodzi o jakieś sknerstwo, ale jeśli miałoby się okazać, że te 5 l "uzbieranej" oliwki jest całkiem ok to po co mam wyrzucać kasę...

to nie lepiej przy wymienie najpierw wlac to co zostanie z poprzedniej wymiany i dolac z nowej banki ?? ja tak robie

tak jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Parę dni temu kupiłem moje wymarzone AUDI i dużo czytam na forum o oleju i wymianie ale przyznam, że nic nie jarze :wallbash:

proszę o podpowiedź jaki olej kupić do mojej fury b6 1.9TDi 130KM z 2001 roku 240000km przebiegu

Chodzi mi o konkretną nazwę i markę :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np Motul Specyfic 5W-40 505.01

na samej gorze masz wszystkie potrzebne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej śmiało Motul Specyfic 5w-40 505.01.Jeżdżę na nim już czwartą wymiamę i jest zdecydowanie lepszy od Castrola SLX 5w-30 507.00 który był lany przez belga.Rano lubiały popychacze pogrywać a i silnik wykazywał znaczny apetyt na olej.Na Motulu tego niema.To są własne doświadczenia a nie coś gdzieś zasłyszane.Karty techniczne masz u góry,zobacz,porównaj parametry.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniałem dziś pierwszy raz wymieniac olej po sprowadzeniu auta i przyjadac do domu zobaczyłem że na wymianie zalali mi Castrola 5w40 Magnatec o normie 505.00 w domu zobaczylem z norma ma byc 505.01 a mam silnik 1.9TDi AWX 130 na pompo co mam teraz z tym poczać?? Da rade na tym jezdzic lub czy da sie jezdzic na tym przez jakis okres na 1-2 tys km?? Bradzo bym prosił o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien jak najszybciej na 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszysz zuzycie mechanizmow napedzajacych pompowtryski. jedz do baranow i zadaj zwrotu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na wymianie oleju i jak wracałem wydawało mi się że silnik jakoś inaczej chodzi (jak z chodził z obrotów to taki jak by leki sam nie wiem jak to napisać szum). Patrze tu na forum a ja wlałem olej MOTUL SPECIFIC VW 505.01, a miałem wlać MOTUL SPECIFIC VW 507.00 do mojej Audi A4 B7 BRD 2007. Czy to duża różnica? Najwyżej będę 200 stówki w plecy ale czy coś złego zrobiłem? Czy jak jutro wymienię to będzie git.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka panowie ...byłem na zmianie oleju i (kolega) mechanik powiedział że ten będzie najlepszy(nie wiem tylko czy dla niego czy dla mnie :mysli:).....jest to castrol edge a więcej info na zdjęciu... proszę o opinię bo nie wiem czy mam się na niego wk........ć

DSC02896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj byłem na wymianie oleju i jak wracałem wydawało mi się że silnik jakoś inaczej chodzi (jak z chodził z obrotów to taki jak by leki sam nie wiem jak to napisać szum). Patrze tu na forum a ja wlałem olej MOTUL SPECIFIC VW 505.01, a miałem wlać MOTUL SPECIFIC VW 507.00 do mojej Audi A4 B7 BRD 2007. Czy to duża różnica? Najwyżej będę 200 stówki w plecy ale czy coś złego zrobiłem? Czy jak jutro wymienię to będzie git.

Pozdrawiam

jak masz DPF to 507.00 - jak nie masz 505.01.

siemka panowie ...byłem na zmianie oleju i (kolega) mechanik powiedział że ten będzie najlepszy(nie wiem tylko czy dla niego czy dla mnie :mysli:).....jest to castrol edge a więcej info na zdjęciu... proszę o opinię bo nie wiem czy mam się na niego wk........ć

DSC02896.jpg

olej spełnia normę tazke jest ok. Jednak mozesz zalać Motula, który jest o wiele lepszym olejem od Castrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z opolskiego,gdzie mozna kupic olej motul x-clean 5w40,bo na allegro nie chce kupowac,prosze o jakies namiary,

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=1272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz DPF to 507.00 - jak nie masz 505.01.

Tak mam DPF Model Audi A4 B7 BRD chyba każdy już miał.

To co, koniecznie wymienić na 507.00? Duża jest różnica między tymi olejami.

jest taka roznica, ze oleje 507.00 sa olejami niskopopiolowymi aby syf sie wolniej w DPFie odkladał. stosujac olej 505.01 zapychasz DPFa.

dzięki za opinię...jestem jednak dopiero po wymiance oilu a czeka mnie jeszcze rozrząd więc jak te pare tysi pojeżdże to może tragedii nie będzie? :mysli:

nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam wlany MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 a chce zrobic szybka dolewke, nie mam czasu czekac na zamowienie motula z ebaya bo za pare dni lece do polski, czy moge zrobic dolewke jakims ogolnodostepnym olejem ze stacji benzynowej ? Jesli tak to jaki byscie polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam wlany MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 a chce zrobic szybka dolewke, nie mam czasu czekac na zamowienie motula z ebaya bo za pare dni lece do polski, czy moge zrobic dolewke jakims ogolnodostepnym olejem ze stacji benzynowej ? Jesli tak to jaki byscie polecali?

na szybko zalej Mobil Super 3000 X1 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...