Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Endriuu , czy Ty się z choinki urwałeś :cool1: Nie pierdziel takich głupot tu na forum bo ktoś jeszcze to przeczyta i będzie rozpowszechniał te wiadomości. Jeżeli odnosisz sie do olei na bazie PAO to nie ma obecnie żadnego 100% PAO jest to stosowane jako główna baza ,lecz zawsze z domieszkami , więc nie wiem skąd twoje wywody. Nie informuj również ,że oleje HC są lepsze od olei na bazie PAO !!!!!!!

Sa oleje HC (Castrole, Elfy, Totale, Mobile) i sa oleje z dodatkiem HC - a to roznica. Nie demonizuj - podkreslam - "dodatków" HC w olejach. maja one swoje zalety i grupa VAG wrecz zaleca aby oleje spelniajace ich normy mialy dodatki HC - działają jako rozpuszczalnik dodatków uszlachetniających, które z kolei chronia Twój silnik.

Naturalną zaletą dodatków HC jest naturalna polaryzacja, która owocuje przyleganiem do metalu ale w olejach opartych o PAO dodaje się odrobinę estrów albo HC aby uzyskac odpowiedni efekt. Ponadto HC lepiej tłumią hałasy od PAO czy estrów.

Oleje HC ( powtarzam - np. Castrole, Elfy, Totale, Mobile) powodują, że uszczelnienia twardnieją i traca swoją elastyczność stąd mit o wyciekach olejów syntetycznych Tylko dobre oleje PAO+estry sa tak skomponowane ze posiadaja w swoim skladzie równiez dodatki dobrze wplywajace na owe uszczelnienia.

Wiec kolego przestań demonizować i podszkol sie trochę.

Endiuu ,czyli chcesz tutaj nas wszystkich poinformować ,że np ten olej Motul pełnosyntetyczny jest z domieszkami HC i jest najlepszy

http://www.buwar.pl/inc/motul/pdf/xcess5w40.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja miałem 10w40 mobila zmieniłem na 5w 40 castrol z tym że wlali mi do AFNa 4.5litra a zawsze lałem 4 był max, zostawało troszkę nawet teraz wysadziło kilka simeringów 2x zdejmowany przód u dwóh speców i dalej chyba jeszcze z przodu miski olejowej się sączy no ale to nie wina zmiany pewnie , w AFN przy liczniku 220tyś a ma ok 400tyś :( i teraz program na 142km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 10w40 mobila zmieniłem na 5w 40 castrol z tym że wlali mi do AFNa 4.5litra a zawsze lałem 4 był max, zostawało troszkę nawet teraz wysadziło kilka simeringów 2x zdejmowany przód u dwóh speców i dalej chyba jeszcze z przodu miski olejowej się sączy no ale to nie wina zmiany pewnie , w AFN przy liczniku 220tyś a ma ok 400tyś :( i teraz program na 142km

0,5 litra wiecej w misce moze poteżnie zwiekszyc cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o oleju Lotos Diesek 10 W 40 półsyntetyk

mam taki od kolegi mechanik po dobrej cenie i zastanawiam się czy zalać nim audi a4 1.9 tdi 110km silnik 98r.

jeździł ktoś na takim oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to w porównaniu z obecnie stosowanym indeks lepkości oraz lepkość przy 40 stopniach tak więc szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 10w40 mobila zmieniłem na 5w 40 castrol z tym że wlali mi do AFNa 4.5litra a zawsze lałem 4 był max, zostawało troszkę nawet teraz wysadziło kilka simeringów 2x zdejmowany przód u dwóh speców i dalej chyba jeszcze z przodu miski olejowej się sączy no ale to nie wina zmiany pewnie , w AFN przy liczniku 220tyś a ma ok 400tyś :( i teraz program na 142km

0,5 litra wiecej w misce moze poteżnie zwiekszyc cisnienie.

i pewnie dlatego mi puściło w kilku miejscach :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie co to za olej ta wersja C2 ?

http://allegro.pl/olej-motul-8100-5w30-eco-clean-c2-5l-krakow-wys-i1680628127.html

olej na potrzeby silnika 1.9 brb bez dpf

to jest olej do francuzów i fiatów. Jeśli koniecznie chcesz zalać olejem z najnowszą normą zalej - http://www.motul.de/pl/en/products/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zalac olej odpowiedni do silnika, a nie chce lac shella i dlatego pytam jaki moge lac

a nie wystarczy Ci przeczytać pierwszy podwieszony post w tym temacie??

tam sa informacje odnosnie diesla

do 1.8T 5W-40 norma 502.00/505.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zalac olej odpowiedni do silnika, a nie chce lac shella i dlatego pytam jaki moge lac

a nie wystarczy Ci przeczytać pierwszy podwieszony post w tym temacie??

tam sa informacje odnosnie diesla

do 1.8T 5W-40 norma 502.00/505.00

tak - ale kolega chcial olej do 1.9 brb bez dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - ale kolega chcial olej do 1.9 brb bez dpf

to i tak kłania się czytanie ze zrozumieniem. :polew:

Osobiście z podwieszonego wątku pojąłem, ze w określonych silnikach należ stosować normy od 505.00 do 507.00 itp.

a tu panuje zbiorowa infantylność i 241 stron (nie wiem ile postów) wałkowanie ile jest oleju w oleju.

przeglądając książkę serwisową zauważyłem, że Audi pełen serwis do 170 tkm używało castrola 507.00, ostatnia ich wlewka to jakiś nieznany mi vapsoil 507.00, odpukać silnik brzytwa :)

Sugerując się opisami na tym forum zmieniłem na motul ( jak się mówi francuski i dobry). niedawno na wycieczce w Jeleniej Górze sprawdziłem stan oleju i stwierdziłem niewielki spadek poziomu. Szukałem w sklepach motoryzacyjnych na dolewkę - również motula, niestety patrzono na mnie jak na ludka z kosmosu. nikt nie zna takiej marki. Udałem się więc do salonu citroena,no bo jak francuski to i będą wiedzieć, nic bardziej mylnego tez byłem ludkiem z kosmosu.

Dlaczego więc, tak dobry olej nie jest w Polsce na półkach sklepowych, jak castrol, mobil,elf, itd. i trzeba znać miejsca w Polsce, gdzie się nim handluje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc, tak dobry olej nie jest w Polsce na półkach sklepowych, jak castrol, mobil,elf, itd. i trzeba znać miejsca w Polsce, gdzie się nim handluje??

Bo to olej tylko dla wybranych :kox:

W UK tez nigdzie go nie ma i nikt nie slyszal o nim - same mobile i castrole made in EU - tylko chyba jedna stronka go sprzedaje z ktorej zawsze biore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kupiłem amerykańca

środa będzie zalewane - jestem ciekaw jak wyjdzie w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk , czyli jednak... :wink4: Będzie Pan zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - ale kolega chcial olej do 1.9 brb bez dpf

Sugerując się opisami na tym forum zmieniłem na motul ( jak się mówi francuski i dobry)

Dlaczego więc, tak dobry olej nie jest w Polsce na półkach sklepowych, jak castrol, mobil,elf, itd. i trzeba znać miejsca w Polsce, gdzie się nim handluje??

masz moze kota albo psa? karmisz go Pedigree albo Whiskas? zapewne - bo o tym wszyscy slyszeli, z TV wmawiają Ci, że Twój kot kupowałby własnie Whiskas. To nic, że w ten produkt ma 4% mięsa w całej zawartości - reszta syf niewiadomego pochodzenia, to nic, że Twojemu kotu po 5 latach karmienia tym gownem wypadna zęby i padnie na wątrobę. Przecież on by własnie kupował Whiskas.

Sa doskonałe produkty niemieckie, które zawierają 60% - 90% mięsa ale słyszeli o nich tylko ludzie świadomi. Pozdrawiam

PS

poradnik Motula - Jak olej dobierać:

http://strona.i-car.nazwa.pl/uploads/New%20PCMO_PL_2010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk , czyli jednak... :wink4: Będzie Pan zadowolony :good:

carlos, gorąco w to wierzę

tak nawiasne - gość Cię bardzo miło wspomina

nie wiem, co was łączy ... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 4000km mam zalany ten olej i mam wrażenie, że lepiej silniczek chodzi i praktycznie nic nie bierze oleju. Wcześniej lałem Motula i jednak na 10000km dwie szklanki dolać musiałem. Millers trochę drożej wypada od Motula, ale chyba zostanę przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moze kota albo psa? karmisz go Pedigree albo Whiskas? zapewne - bo o tym wszyscy slyszeli, z TV wmawiają Ci, że Twój kot kupowałby własnie Whiskas. To nic, że w ten produkt ma 4% mięsa w całej zawartości - reszta syf niewiadomego pochodzenia, to nic, że Twojemu kotu po 5 latach karmienia tym gownem wypadna zęby i padnie na wątrobę. Przecież on by własnie kupował Whiskas.

Sa doskonałe produkty niemieckie, które zawierają 60% - 90% mięsa ale słyszeli o nich tylko ludzie świadomi. Pozdrawiam

:good::polew: brawo endriuu, odwetowiec z ciebie zawodowy, nadal proponuję czytać ze zrozumieniem. Powyższe to chyba dla miłośników zwierząt, nie motoryzacji. Polecam pierwszy pierwszy post tego wątku, ale jak widać wolisz się rozwodzić w sprawie karmy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz moze kota albo psa? karmisz go Pedigree albo Whiskas? zapewne - bo o tym wszyscy slyszeli, z TV wmawiają Ci, że Twój kot kupowałby własnie Whiskas. To nic, że w ten produkt ma 4% mięsa w całej zawartości - reszta syf niewiadomego pochodzenia, to nic, że Twojemu kotu po 5 latach karmienia tym gownem wypadna zęby i padnie na wątrobę. Przecież on by własnie kupował Whiskas.

Sa doskonałe produkty niemieckie, które zawierają 60% - 90% mięsa ale słyszeli o nich tylko ludzie świadomi. Pozdrawiam

:good::polew: brawo endriuu, odwetowiec z ciebie zawodowy, nadal proponuję czytać ze zrozumieniem. Powyższe to chyba dla miłośników zwierząt, nie motoryzacji. Polecam pierwszy pierwszy post tego wątku, ale jak widać wolisz się rozwodzić w sprawie karmy

pozdrawiam

:good::polew: :polew oky wreszcie ktoś mu zagrał :polew:[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 21:25_________________________________________________

Od jakiś 4000km mam zalany ten olej i mam wrażenie, że lepiej silniczek chodzi i praktycznie nic nie bierze oleju. Wcześniej lałem Motula i jednak na 10000km dwie szklanki dolać musiałem. Millers trochę drożej wypada od Motula, ale chyba zostanę przy nim.

Wreszcie coś innego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...