Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zima napewno bede jeździł duzo mniej bo mam drugie auto do pracy które głównie mi słuzy a audi to tylko na weekendy. Musze dokladniej poszukac tych kodów bo teraz szukałem ale nie moge znaleść. Czyli tak czy tak motul 507 jest ok??

Podaj VIN to powiem Ci czy masz DPF-a czy nie

WAUZZZ8EX6A093353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:

czy to taki problem poczytac? :kwasny: chocby podwieszony post? :kwasny:

i o czym ja tu pisalem 3 miesiace wczesiej nie zagladalem z 3 miechy a widze dalej kolesie nawet tego co na czerwono jak byk napisane nie czytaja olewka !! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak to w koncu jest?? jest ten DPF?? ...

A co za problem sprawdzić kody wyposażenia na wlepce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno zakupiłem swoją A4 i z tego co mówił mi poprzedni właściciel to silniczek zalany jest olejem MOBIL1 10W40. Czy nie będzie problemu jeżeli przejdę teraz na MOTUL 8100 x-cess 5w40?

chlopie a co nie umiezs czytac co u samej gory strony jest napisane na ja na miejscu zielonego wladowal bym kazdemu bana za takie pytanie -- bo to olewanie moderatora ktory sie postaral zbierajac wsztykie informacje i napisal jak prostemu chlopu po miedzy a widze dalej sa te same pytania i dalej sie znajdzie jakis ktoremu sie nie chce przeczytac tylko jeb nastepne pytanie a czy moge a czy moj da rade a czy bedzie

262 strony w czym 3 linijki o wlasciwosciach oleju a 261 strony pytan czy moje auto moze !!!! :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytales to !!!!!

UWAGA !

Ze względu na sporą ilość podróbek oleje kupujemy tylko z pewnego źródła, na oleju oraz filtrach się nie oszczędza

Oleje należy ze względu na trwałość silnika i turbosprężarki, wymieniać najpóźniej po osiągnięciu przebiegu 15.000 km (najkorzystniej co max 10.ooo km) lub po okresie 1 roku od wymiany. Tryb long-life nie jest polecany ze względu na trwałość turbiny, walkow rozrzadu, itp.

oleje syntetyczne można stosować bez względu na przebieg pojazdu, bez względu jakim oleju silnik eksploatowany był wcześniej, bez ryzyka rozszczelnień czy tez uszkodzenia silnika

nie ma przeciwskazań do zmiany na olej innego producenta, niż był stosowany do tej pory, istotne sa opisane powyżej normy olejów

oleje 10W40 czy 15W40 są zabójcze dla turbiny, szczególnie w warunkach zimowych - niektóre w temperaturze -300C zaczynają zmieniać stan skupienia na stały kwasny

dla dociekliwych - kliknij - charakterystyki porównawcze wybranych olejów[br]Dopisany: 24 Wrzesień 2011, 21:18_________________________________________________jakich informacji jeszcze potrzebujesz? czy nie jest tutaj wyraznie napisane co i jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z Wami ludzie? Pierwsza strona wątku w zupełności wystarcza, aby dowiedzieć się jaki olej wlać do \OOOO/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co pytaja to sa jeszcze w epoce PRL-u gdzie fullsyntetyk rozpuszczal uszczelnienia

i dlatego sa obecnie takie stereotypy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek przepłukany, motulik zalany :evil:

Rzeczywiście ciszej, zobaczymy czy nie będzie gubił oleju.

Pozdrawiam,

Carrneiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Szykuje się w mojej audi wymiana oliwy + filtry, trochę poczytałem na forum ale mam pytanko bo teraz mam castrola 10w40 a zastanawiam się nad pełnym syntetykiem mobila albo motula czy konieczne jest płukanie silnika jakimś preparatem czyszczącym , a jeśli tak to jakim? i na ile przed wymianą. A no i jak sie tym preparatem czyści , wlewa do silnika czy do mechanika trzeba jechać. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wg was to wyglada na orginal czy podrobe?

http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l-wroclaw-obornicka-i1848924123.html

nikt Ci tego nie powie czy to jest org. skąd ktoś może wiedzieć co jest w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opakowanie wyglada na orginal, ale kij wie czy to orginalne zdjecie,wczesniej mzona bylo rozpoznac po nalepce a teraz to nie wiadomo

sprzedajesz oleje audimaniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opakowanie wyglada na orginal, ale kij wie czy to orginalne zdjecie,wczesniej mzona bylo rozpoznac po nalepce a teraz to nie wiadomo

Tak, ale wiesz w środku może być coś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...