Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie do obeznanych w temacie lub dystrybutorów .

Czy poniższy olej Liquid Moly jest w ofercie na polskim rynku?

LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Diesel High Tech 5 W-40

Pytam ponieważ zależy mi na 5W40 spełniającym normę 505.01 a z tego co widzę tylko ten olej spełnia te wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do obeznanych w temacie lub dystrybutorów .

Czy poniższy olej Liquid Moly jest w ofercie na polskim rynku?

LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Diesel High Tech 5 W-40

Pytam ponieważ zależy mi na 5W40 spełniającym normę 505.01 a z tego co widzę tylko ten olej spełnia te wymagania

w Polsce niedostepny lub b. ciezko dostepny. spokojnie mozesz zalac z LM TT 4100 lub 4600 - syntetyki z 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej to szmelc, zmień olej na pełen syntetyk, szczególnie w zimie kiedy po d*pie najbardziej dostaje turbina. Na pewno wyjdzie to na lepsze, a ten visco to jakiś tani tandetny olej.

Cytuj posty, bo nie wiadomo co okreslasz szmelcem.

Wysłane z mojego GT-I9070P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z moim znajomym, właścicielem sklepu motoryzacyjnego. Na co dzień pomyka sobie a6 2.5 tdi AKE i do tej pory jeździł na Castrol Edge. Sugerując się tym, że ja i dwie osoby z mojej rodziny, stosują lub stosowały w autach Liqui Moly 5w40, on sam zdecydował się na Synthoil High Tech 5w40. Pierwsze spostrzeżenie, na Szajstrolu silnik klekotał a na LM, cicho i równo. Od samego początku zauważalna różnica... Coś chyba jest na rzeczy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthoil High Tech 5w40.]

nie dziwie sie - jedna z lepszych oliw na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama masoowka jak castrol i mobil.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o oleju Total Quartz 9000 Energy 5W40 5L?

Ja mam taki. Zalałem go przechodząc z 10W. Następny jednak będzie Motul albo LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh - jesli nie chchesz zalac czegos lepszego to mozna - z tym ze wymiana co 10-12 tys km. uwazaj na allegro - jest tam masa podrobek, a mobila podrabia sie najchetniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

507.00

Motul Specyfic 504.00/507.00 5W-30 lub X-clean+ 5W-30

Amsoil 5W-30 AEL

Millers XF LONGLIFE 5w30

Liqui Moly TOP TEC 4200 5W-30

Wymiana co max 15 tys.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi stać na jałowym 15 min - najlepiej już na podnośniku/kanale. Względnie jeśli mechanior nie zgodzi się aby smrodzic mu w warstacie, możesz 15 min przeczekać przed i wjechać delikatnie na podnośnik potem.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchajcie - zwątpiłem. Opiszę całą sytuację ale w skrócie. Musiałem kiedyś odprowadzić jedno auto, gdyż kierowca zabił gwoździa i to konkretnie. Silnik 1.9 tdi AFN. Była jesień w miarę ciepło. Odpalam po nocy - mruga i pipczy kontrolka oleju, szklanki dzwonią jak jaja kościelnego na mrozie - w ogóle tragedia. Zaglądam z ciekawości pod maskę - oczywiście Shell 10w40. Zasugerowałem później właścicielowi przejście na 5w40 na próbę - może przestanie dzwonić i unormuje się ciśnienie oleju. Zgodził się, zakupiłem, zwłaszcza że na 10w40 gównie było już zrobione ~13 tys. Pojechał na wymianę, oczywiście mechanicy kręcili nosem, że tak nie można robić, bo bee bo fee bo się wypłuka, ale w końcu zalali ten 5w40. Po dwóch dniach okazało się, że mechanicy za słabo dokręcili korek spustowy albo filtr oleju (nie pamiętam już) i cały olej się wylał na drogę, zaświeciła się kontrolka - koszmar każdego kierowcy. Pomijam tutaj wyzwiska itp., laweta i kurs do "warsztatu". Oczywiście na wstępie szef zaczął kręcić nosem, jak to można do auta z przebiegiem prawie 300 tys. wlać taki olej, nie mając pewności ile ma naprawdę. Zasugerował możliwość, ale bez gwarancji czy coś się nie wypłucze albo nie rozszczelni, co może ostatecznie uszkodzić silnik.... I oczywiście zalali 10w40...

Krew mnie zalewa na ten pieprzony Ciemnogród, kupię jakąś tankietkę i wywołam prywatną wojnę przeciwko debilom. Dla nich olej 10w40 jest święty, najlepszy, jest lekarstwem na przebieg, na uszczelki i w ogóle cud, miód...

Powiedziałem na koniec właścicielowi auta, słowa kolegi Devastation - "Zmień mechanika"...

To chyba urosło do rangi złotego interesu, lejąc gówniany olej, zarzyna się turbiny i m.in popychacze, przez co "Panowie mechanicy" sami sobie nakręcają biznes.

We wszystkich autach z turbosprężarką powinna być naklejka na kierownicy - używać jedynie oleju w pełni syntetycznego. A jak nie to obok dodatkowy zestaw do porażania prądem durnej łepetyny.

Koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu opisze swoje wrażenia z przejścia z 10w40 no 5w40.Nie wiem ile mam naprawdę kilometrów nabite,licznik pokazuje ponad 175tyś.Ciekawe co mój mechanik na to powie,pewnie też będzie jakieś cuda wymyślał że tak nie można itp.hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając neta, na opakowaniach Motula 5W30 X-clean widnieje wiele napisów np są takie X-clean plus, x-clean C3, x-clean plus c3 i jeszcze by się coś znalazło. Czy to są różne odmiany, jaki powienienem kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...