Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

obecnie od 2 mcy smigam na Mannolu 5w40, wiec jak to nie znika i jest dobrze to ten mobil dobrze posluzy? lepiej niz Motul 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1z nie ryzykował bym

Dlaczego?

Myśle że za stara konstrukcja na takie parametry oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o opinie oleju Motul X-Cess 5W40 ?

To jest chyba najbardziej polecany olej na tym forum. Powinno wystarczyc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bede kolejna setna osoba pytajaca JAKI OLEJ :decayed: a wiec mam A4b7 z poczatku 2005 r, ze slynnym 2.0 tdi BLB bez DPF-a, auto ma okolo 80k kilometrow i na szczescie ze przebieg jest taki maly bo serwisy byly robione co 2 lata i max 15k/km bo tutaj AUDI wymienia olej po 2 latach lub 20000 mil :facepalm: jako pierwszy wlasciciel ktory nie bedzie wydawal ciezko zarobionych pieniedzy w serwisie bo wole wydac je na wymiane czesci i mody :wink: chcialem zapytac jaki olej najlepiej zalac do tego klekota??? zastanawialem sie nad Motul Specific 504.00-507.00 lub Motul x-clean+ 5w30 ale nie wiem czy to ma sens skoro mam katalizator... Jesli polecalibyscie mi jakis inny bardzo dobry olej to jaki chociaz wolal bym Motul

Audi w UK zalewa Shell Helix albo Quantum long life, nie mam zamiaru katowac silnika tak jak robia to w serwisie bo uwazam ze olej powinno sie wymieniac co ok 8k/km tak tez bede robil tylko nie moge sie zdecydowac co lepsze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy 505.01

a kata wywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bede kolejna setna osoba pytajaca JAKI OLEJ :decayed: a wiec mam A4b7 z poczatku 2005 r, ze slynnym 2.0 tdi BLB bez DPF-a, auto ma okolo 80k kilometrow i na szczescie ze przebieg jest taki maly bo serwisy byly robione co 2 lata i max 15k/km bo tutaj AUDI wymienia olej po 2 latach lub 20000 mil :facepalm: jako pierwszy wlasciciel ktory nie bedzie wydawal ciezko zarobionych pieniedzy w serwisie bo wole wydac je na wymiane czesci i mody :wink: chcialem zapytac jaki olej najlepiej zalac do tego klekota??? zastanawialem sie nad Motul Specific 504.00-507.00 lub Motul x-clean+ 5w30 ale nie wiem czy to ma sens skoro mam katalizator... Jesli polecalibyscie mi jakis inny bardzo dobry olej to jaki chociaz wolal bym Motul

Audi w UK zalewa Shell Helix albo Quantum long life, nie mam zamiaru katowac silnika tak jak robia to w serwisie bo uwazam ze olej powinno sie wymieniac co ok 8k/km tak tez bede robil tylko nie moge sie zdecydowac co lepsze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o wasze opinie na temat płukanek silnikowych.

Czy jest sens stosowania, czy są bezpieczne i jakie firmy polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak jeżdziłeś na szajsie to tak.

2. Są bezpieczne.

3. Motul, Millers, Amsoil, Liqui Moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam...;D jeżdżę na Motulu

Jest sens w moim przypadku jak jeżdżę na 5W40 ???

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:59 ----------

Z polecanych płukaneczek najtańszy jest chyba Millers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na x-cessie to nie ma sensu. Ma bardzo dobre własności myjące.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na Specific 5W40, ale przejdę na X-Cess'a przy następnej wymianie...

Tak jak wcześniej pisałem... wcześniej byłem na Castrolu Magnatec Diesel 5W40.

Nie wiem jaki auto miało zalany wcześniej olej.

Auto kupiłem okrągły rok temu... Rok temu o tej porze wracałem z Niemcowni do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfic też ładnie płucze ale plukanke np. Millersa możesz zalać.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam...;D jeżdżę na Motulu

Jest sens w moim przypadku jak jeżdżę na 5W40 ???

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:59 ----------

Z polecanych płukaneczek najtańszy jest chyba Millers

Co do płukanki to odpuścił bym sobie ją z prostej przyczyny. Po zalaniu w całości jej nie usuniesz i tylko pogarszasz właściwości nowego oleju. Ponieważ jest moda na te środki decyzja należy do ciebie ale z tego co piszesz to jeździłeś na dobrym oleju który ma właściwości myjące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nie widzisz co jest napisane na czerwono wielkimi literami zaraz nad Twoim postem:shock3:

oraz 2,5 TDI: AKE, AKN, AFB, BDH, BAU, BDG, BCZ, BFC - Oleje do nich przeznaczone muszą spełniać normy:

505.00 lub 506.00

  • Sprawdzone, godne polecenia oleje to:
    • MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00

    • MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 - lepsze parametry w niskich temperaturach niz x-cess

    • LIQUI MOLY Synthoil Energy 0 W-40 - pełen syntetyk o bdb własnościach lepokościowych

    • Millers Oils XFS 0W40

    • Millers Oils XFD 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...