Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym przeszczyscil - zreszta Ci o tym wlasnie mowilem. U siebie tez niedlugo bede to robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym przeszczyscil - zreszta Ci o tym wlasnie mowilem. U siebie tez niedlugo bede to robil.

Ile ten specyfik kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie spełnia normę 505.01 inaczej nad nim bym sie nie zastaniawiał. Musze sobie jeszcze pomyśleć. Dzieki za info o tym które są syntetyki a które nie. Chyba jedyne wyjscie to ten Motul...ale mam namieszane juz w głowie

Sorry faktycznie, miałem przed oczami polską ulotkę LM o olejach i dla toptec4100 nie było 505.00, sprawdziłem teraz na Liqui-Moly.de i faktycznie Top Tec 4100 spełnia 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie czy sugerowac sie podanymi w instrukcji normami oleju 506.01dla long life service/co 30tys,0w30/ czy jednak 505.01 dla zwyklego serwisu co 15 tys,5w30?[br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 21:52 _________________________________________________pomozcie bo po lekturze instrukcji w jez. niderlandzkim juz nic nie wiem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie czy sugerowac sie podanymi w instrukcji normami oleju 506.01dla long life service/co 30tys,0w30/ czy jednak 505.01 dla zwyklego serwisu co 15 tys,5w30?[br]Dopisany: 26 Marzec 2008, 21:52 _________________________________________________pomozcie bo po lekturze instrukcji w jez. niderlandzkim juz nic nie wiem :no:

wymiany LL sa niekorzystne dla silnika. ja osobiscie stosuje oleje norm 506.01 czyli LL ale wymieniam w trybie standard. dokladnie to wymieniam co max 10000km. oleje 506.01 oraz 507.00 to 100% syntetyki. wiekszosc 505.01 to oleje HC czyli hydrocrackowane. tylko LM oraz MOtul sa w pelni syntetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt 505.01 jest okreslony jako syntetyczna technologia. czyli HC. pozostaje wiec na placu boju motul....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przeszczyscil - zreszta Ci o tym wlasnie mowilem. U siebie tez niedlugo bede to robil.

Ile ten specyfik kosztuje?

u mnie motula jakieś 48zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jestem własnie przed wymianą oleju i zastanawiam się jaki olej kupić, przeczytałem wszystkie posty i skołowany jestem :kox: więc pytam wprost.

Mam w traktorku zalany Castrol 5w40 z normą 505.01 (w domyśle niby syntetyk) jeszcze w niemieckim serwisie (wg karteczki na silniku) więc jaki teraz mogę olej zalać :mysli: ?? widziałem w sklepie castrol ale nie polecacie bo w Polsce to podróby :thumbdown: więc oglądam MObil a tam dwa rodzaje są Mobil 1 (0w40) i Mobil synte 5w40 z normą 505.00 więc co mam zalać :confused4: i czy przeczyścić silnik cleanem przed zmianą oleju. Może jednak Motul albo inna firma byłaby lepsza (czytalem na początku wątku tłumaczenie jakiegoś niemiaszka że mobil is the best) więc jak to jest ?? Aha i gdzie najlepiej kupowac bo te oleje oglądałem w Auchanie ale tez nie polecacie :kox: ??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niedokładnie czytałeś, dla Ciebie a właściwie dla Twojego AWX - olej 505.01, dosłownie parę postów, wcześniej była o tym mowa:synt- motul, półsynt.(lub HC)- LM lub mobil (ale akurat nie te które wymieniłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:gupek2: wszystko sie zgadza to jest AWX dokopałem się w książce serwisowej :decayed:. Zaleję Mobilkiem dzwoniłem do sklepu motoryzacyjnego, Motul mógłbym kupić jedynie ze sklepu internetowego albo z beczki zatem daruje sobie (dziwny brak zaufania).

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dzwoniłem dzisiaj do znajomego mechanika i ten zaleca Mobil bez żadnych clean -ów bo uszczelniacze pójdą się j...ć, o firmie Motul w ogóle nie słyszał, podzwoniłem trochę po serwisach audi i te zalecaja castrol lub mobil o firmie Motul słyszeli ale nie stosowali i nie potrafia wydać opini. Zatem koniec kombinacji kupuję MObil 5W40 i kończe poszkiwania :th:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jestem własnie przed wymianą oleju i zastanawiam się jaki olej kupić, przeczytałem wszystkie posty i skołowany jestem :kox: więc pytam wprost.

Mam w traktorku zalany Castrol 5w40 z normą 505.01 (w domyśle niby syntetyk) jeszcze w niemieckim serwisie (wg karteczki na silniku) więc jaki teraz mogę olej zalać :mysli: ?? widziałem w sklepie castrol ale nie polecacie bo w Polsce to podróby :thumbdown: więc oglądam MObil a tam dwa rodzaje są Mobil 1 (0w40) i Mobil synte 5w40 z normą 505.00 więc co mam zalać :confused4: i czy przeczyścić silnik cleanem przed zmianą oleju. Może jednak Motul albo inna firma byłaby lepsza (czytalem na początku wątku tłumaczenie jakiegoś niemiaszka że mobil is the best) więc jak to jest ?? Aha i gdzie najlepiej kupowac bo te oleje oglądałem w Auchanie ale tez nie polecacie :kox: ??

Pozdro

AWX to silnik oparty na pompowtryskiwaczach. Do takiego silnika wręcz został specjalnie stworzony olej Motul Specific 5W40 100% Synthetic który spełnia normy dla Twojego silnika czyli 505.01

Mam taki olej u siebie najtaniej w kraju z gwarancją oryginalności... nawet forumowy udzielacz najwyższych rabatów Misior chce ode mnie olej brać...choć sam nim handluje :tongue4:

Polecam więc Motula - to najlepszy olej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Koledzy, że żyjecie z tego :naughty: będąc przedstawicielami lub dystrybutorami Motula i Wasze prawo namawiać jak najwięcej osób żeby zastosowało ten specifik (choć obiektywni, sami chyba przyznacie nie jesteście :evil: ) ale moję prawo aby być ostrożnym dlatego nawet gdybym pominał opinię mojego mechanika to co z opiniami serwisantów (a podzwoniłem trochę :decayed:), że nie stosują, słyszeli ale nie wyrażą nawet o nim swojej opinii. Koniec końców za bardzo lubie swojego traktorka żeby lać mu jakiś mało znany specyfik jeszcze w dodatku francuski (a wiadomo jak to jest z samochodami na F... :polew:). Zatem Mobil bedzie smarował mojego traktorka i basta :th:. Powodzenia w sprzedaży :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to nie mam obecnie nic wspólnego z branżą motoryzacyjną, po prostu staram się polecić rzeczy które sam sprawdziłem i uważam że są b. dobrej jakości, a miałem już kilkanaście samochodów, z doświadczenia wiem że to właśnie duża część mechaników to ludzie b. konserwatywni i ciężko edukowalni pod kątem nowszych technologii (ładnych parę lat temu byłem szefem autoryzowanego serwisu, wprawdzie ciężarówki, ale mentalność ta sama, i wiem co się działo na szkoleniach moich ludzi), zrobisz jak chcesz, mobil to b.dobry olej, również polecany na forum, ale płukanie przed zmianą (czy to preparatem motula czy LM) na pewno mu nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ze wielkszosc ludzi z forum, polecajacych motula kupuje go w intercarsie (zajmujac sie zupelnie czym innym). wiec twoje zarzuty odnosnie reklamy sa troche przesadzone.

mobil jest bardzo dobrym olejem, jednak podobnie jak castrol chetnie podrabianym i z norma 505.01 to oleje HC ( bylo juz 1000x napisane)

motul jest doskonale znany wszystkim, ktorzy interesuja sie sportem samochodowym, a nie kazdy, az tak bardzo kocha samochody...

dla wiekszosci mechanikow to przewaznie tylko praca. malo jest osob ktorzy naprawiaja auta z pasja.

co do porad serwisow. coz serwisy audi i vw prowadza sprzedaz dwoch marek.... zgadnij :tongue4: no dobra podpowiem: castrol oraz mobil... wiec sam sobie odpowiedz dlaczego znaja akurat te dwie marki. a o innych slyszeli ale nie maja doswiadczen. oficjalnie nie moga przeciez powiedziec ze Motul jest niedobry, poniewaz bezpodstawny zarzut bylby naruszeniem prawa. a nigdy nie wiadomo kto pyta, moze prawnicy Motula i nagrywaja... :polew:

Gwarantuje, ze gdyby byly wiadome przypadki zlego wplywu tych olejow na silniki nieomieszkaliby o tym informowac. )to bylaby przeciez reklama oferowanych przez nich produktow.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach i jeszcze jedno, poczytaj dobrze nasze wypowiedzi, przekonasz sie, ze kazdy z nas jezdzil na roznych olejach. i skoro nie ufasz radom w zakresie wyboru oleju, podwazasz caly dzial techniczny, snujac teorie spiskowe wg ktorej wszyscy tylko czychaja aby na tobie zarobic, jak nie w ten to w inny sposob :laghing2:

BTW trzeba docenic potegę kryptoreklamy f-my Mobil :gwizdanie: :tongue4: nikt go tutaj, niby nie promuje a jednak ludzie go kupuja... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...