Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie macie wrazenia ze ten temat sie juz wyczerpał a kazde nastepne pytania i odpowiedzi bedą tylko powieleniem tego co juz bylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat sie wyczerpal, ale sa nowi ktorym trudniej przebrnac przez te watki.

dlaczego nie starac sie pomoc w kwestii, jaka jest wybor oleju.

najwazniejsze to przestrzegac przed podrobkami, zaden z oryginalnych olejow zgodny z wymogami producenta pojazdu, nie zaszkodzi silnikowi.

najwyzej traktor zamiast po 1.000.000 zakonczy zycie po 900.000 km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat sie wyczerpał to nie lepiej go podwiesic obok "Ciekawe artykuly na temat silnikow TDI" i "10 przykazań"? Kazdy nowy i stary uzytkownik jak bedzie chcial to wejdzie i poszuka info jakie go interesują. Wiadomo ze forum jest od tego zeby pomagac ale jaki jest sens w powielaniu tego co jest napisane powiedzmy 3 strony wczesniej. Jak sie go podwiesi to nawet nie trzeba bedzie uzywac opcji "szukaj" zeby miec jak na dloni konkretny wątek o olejach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie a propos olejów "pewnych" i "podrabianych" jest cos, po czym mozna odróżnic podróbe od orginału, nie mówie tu o samym oleju bo na macanego to wlasnej kobiety mozna nie poznac :> ale chodzi mi o etykiete itp. mieszkam w okolicy Płocka i nie wiem czy sa tu jakies pewne zródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie a propos olejów "pewnych" i "podrabianych" jest cos, po czym mozna odróżnic podróbe od orginału, nie mówie tu o samym oleju bo na macanego to wlasnej kobiety mozna nie poznac :> ale chodzi mi o etykiete itp. mieszkam w okolicy Płocka i nie wiem czy sa tu jakies pewne zródła.

hmmm. podrabiany? klebami niebieskiego dymu zatartej turbiny :wink4:

a powaznie, to tylko zakup z pewnego zrodla daje pewnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups "udeż w stół a ..." spoko, spoko nie ma sie czego nerwować, ot życie mnie nauczyło, że jak ktos mówi że cos jest zaj...e to ja to sprawdzam w 10 różnych źródłach, może faktycznie motul to b. dobry olej więc może jak juz pobędzie w Polsce i zdobędzie powszechnie dobra opinię to i ja go zastosuję. Pozdro

najwyzej traktor zamiast po 1.000.000 zakonczy zycie po 900.000 km :wink4:

Daj Pane coby mój traktorek tej drugiej pozycji sie doczekał :decayed: pierwej pewnie szczeźnie na jakimś złomowym padole ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze pytanie. Czy ktorys z Was slyszal o stosowaniu olejow motocyklowych, do mocnych aut z duzym momentem, ktore to sprawiaja ze sprzeglo sie nie slizga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jeszcze pytanie. Czy ktorys z Was slyszal o stosowaniu olejow motocyklowych, do mocnych aut z duzym momentem, ktore to sprawiaja ze sprzeglo sie nie slizga?

jezeli dodasz olej do sprzegla to raczej sie bedzie slizgac........ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich, :hi::odzywam się po raz pierwszy,choć od 2-3 m-cy Was czytam.Przy okazji podziekowania!Sporo się można dowiedzieć :th:

Zmieniłem olej ponad pół roku temu,do sprowadzonej osobiście audiczki(udokumentowane 169tk).

Wlałem Mobil1 TD 0W-40(norma505 00)

Trochę ryzykowałem nie wiedząc co bylo lane wczesniej,ale zakładałem,ze N-cy nie leją lipy do sprawnego pojazdu. :mysli:Swoją drogą zastanawiający jest poziom wiedzy"fachowców", bo w kilku sklepach i warsztacie radzono mi półsynt.

Przejeżdżając 7,5 tk dolewałem niewiele,bo jeszcze mi trochę zostalo z bańki po wymianie(4l).

Zastanawiam się jednak,czy nadal używać ten olej,bo w/g niektórych uwag jest za rzadki :confused4:

Dodam,że ostatnio nieco OOOO wzmocniłem,jednak jej nie katuję.

Bede wdzięczny za opinię lub lepszą propozycję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak pisałem w Newbie mam od wczoraj A4 1.9 tdi.

Przebieg jest udokumentowany wiec załóżmy ze nikt z ksiązką nie namieszał i mam 194.000 przebiegu.

To mój pierwszy kontakt z TDI wiec prosze o porade.

Jaki olej?

po pierwsze - syntetyk czy poł syntetyk - P.S. nie wiem jaki jest obecnie zalany

po drugie - jaka firma - czytalem ze Castrol to najczęściej podróba i kicha, Co z Motulem ? i co z np. Valvoline.

Panowie poprosze o konkretne parametry i nazwe.

Z gory dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem co było wlane w mojej niuni dlatego wlałem półsyntetyk Castrol Magnatec Diesel 10W 40. Ten olej spełnia wymagania twojej audiczki [mam taki sam silnik] VW 505 00. Przebieg też mam podobny 206 tys km. Ta norma jest wypisana na pokrywie silnika jakby co. Jak kupisz Castrola w dobrym sklepie lub w Niemczech to masz oryginał. Po wlaniu tego oleju silnik chodzi mi lżej i ciszej. Polecam ten olej. Oczywiście odradzam kupno na giełdach lub na allegro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wiem co było wlane w mojej niuni dlatego wlałem półsyntetyk Castrol Magnatec Diesel 10W 40. Ten olej spełnia wymagania twojej audiczki [mam taki sam silnik] VW 505 00. Przebieg też mam podobny 206 tys km. Ta norma jest wypisana na pokrywie silnika

półsyntetyk? :blink::no: ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi to jaki w takim razie??

Z przebiegiem około 200.000 lać połsyntetyk czy syntetyk.

I jeszcze jedno - co sądzisz o oleju VALVOLINE DURA BLEND 10W/40.

Znajomy na tym jeździ i bardzo sobie chwali. z tym, ze on ma 298 tys. przebiegu

Poradź NOWICJUSZOWI w gronie A4 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi to jaki w takim razie??

Z przebiegiem około 200.000 lać połsyntetyk czy syntetyk.

I jeszcze jedno - co sądzisz o oleju VALVOLINE DURA BLEND 10W/40.

Znajomy na tym jeździ i bardzo sobie chwali. z tym, ze on ma 298 tys. przebiegu

Poradź NOWICJUSZOWI w gronie A4 TDI

Berez, mam taki motor, przebiegu sporo więcej od Ciebie i...

też nie wiedziałem co było wlane.

Najpierw zalałem Motul 300V Competition 15w50 fullsyntetyk - żadnych niepokojących objawów.

Teraz jeżdżę na Motul 8100 X-Cess 5w40 fullsyntetyk (oba spełniają normę VW 505.00) - też wszystko bangla.

Cena tych olejów nie jest dużo wyższa od Mobili, Castroli itp, a jak zamówisz u kogoś z forum, to masz pewność, że olej jest OK i będzie mógł spać spokojnie.

Niektórzy zalewają jeszcze różne "clean" itp przed zmianą, ale ... ja jakoś specjalnie w to nie wierzę.

Dodam jeszcze, że mój motorek wciąga jakiegoś 1L na 10 000 km, ale jest to głównie powód kiepskiej uszczelki pod michą olejową.

Sprawdzaj po prostu często stan oleju i zobaczysz, czy coś się dzieje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musashi półsyntetyk jest dobry, jak cię stać na lepszy olej to lejesz po prostu droższy, ale to nie znaczy że wszystko co najdroższe jest wyłącznie najlepsze, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Audi 80 B4 1994 rok w TDI 90KM z przebiegiem 311000 km i lałem tam półsyntetyk Mobila 10W 40. Tak jak ty nie wiedziałem co było lane wcześniej. Do momentu sprzedaży zrobiłem nim 30 tys. km między innymi do Anglii. Auto nigdy mnie nie zawiodło a silniczek wytrzymał ogromne obciążenia przy ciągłej jeżdzie 160 km/h. Polecam lać półsyntetyk z własnego doświadczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFN przebieg 237tys, ostatnio zalany MOBIL 10W40 TURBO DIESEL, postanowilem zalac polsyntetyk na razie a przy nastepnej wymianie przejsc na syntetyk. powiedzcie czy to bedzie dobre (nie mam teraz czasu na szukanie engine clenerow a olej powinienem wymienic 1000km wstecz), olej znalazlem w MAKRO Mobil1 w dobrej cenie, czy moze byc to jakas podrobka? kupilibyscie tam olej? Poradzcie jeszcze jaki filtr oleju kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...