Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak Panowie? przy nastepnej wymianie zmienic na Motula i po sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

możesz nalac Motula, Mobila, Valvilone, ori olej.... wazne aby spełniał norme minimum 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym powinniście zakończyć cały ten wątek. Przez 217 stron jedno i to samo i nie możecie dojść do porozumienia. Przepychanka jak w piaskownicy o to czyje grabki lepsze...

Jak ktoś ma dostęp to niech kupuje Motula, a jak nie to coś innego z listy polacanej w pierwszym poście Hugo. I na tym powinno się było zakończyć ten wątek.

Tak na marginesie, miliony użytkowników zwykłych samochodów (nie wyczynowych) na całym świecie nie kojarzy nazwy motul w ogóle i jakoś żyją. Czy wyznawcy jedynie słusznego, błogosławionego Motula będą ich uświadamiać, że niszczą swoje silniki? nie popadajmy w obłęd. To, że jest dobry nie oznacza, że jest niezastąpiony. Szczególnie w starych struclach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyznawcy jedynie słusznego, błogosławionego Motula będą ich uświadamiać, że niszczą swoje silniki? nie popadajmy w obłęd. To, że jest dobry nie oznacza, że jest niezastąpiony. Szczególnie w starych struclach

Witaj Marku

A skad Tobie sie wzielo, ze Motul to blogoslawiony olej i niezastapiony.

Zobacz powyzej swojego postu, kolega devastation poleca az 3 oleje poza Motulem.

Zobacz na moj post dwie strony wstecz, sa tam 3 inne oleje oprocz Motula.

Faktem jest (jak sam napisales) ze Motul nie jest zlym olejem i w dosc przystepnej i konkurencyjnej cenie do pozostalych olei z wyzszej polki. Takich jak np. Millers, LM, Valvoline itp.

Ale ja nie spotkalam tu na 217 stronach kogos kto pisze ze tylko Motul i nic wiecej.

Sam Hugo podaje 4-5 roznych marek olei i to juz 5 lat temu.

Na roznych innych forach, rowniez ludzie polecaja ten olej. Wiaze sie to z tym ze cena do jakosci nie wypada najgorzej. Ale tez nikt nie pisze ze tylko Motul.

Kilka razy juz w tym dziale napisalam ze olej Motul jest w Europie srodkowej (poza Francja) prawie wogole nie znany. I w takich krajach jak Niemcy czy Austria króluje Mobil i Castrol, lub inne oleje u nas bardzo malo znane.

Dwie - trzy strony wstecz podalam linki z tamtego rynku swiadczace o tym.

Problemem zwiaznym z Mobilem i Castrolem moze byc to ze jest on produkowany w Polsce.

U nas obowiazuja calkiem inne normy niz np. w krajach niemieckojezycznych.

Tez bylo tu niedawno pisane o tym ze u nas np. Mobil wystepuje jako fullsyntetyk, a w niemczech tylko jako polsyntetyk. Ten sam olej. Takie maja tam normy, ktore nie pozwalaja uznac tych olejow jako full.

No to narazie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto przeczyta chociaż 4 ostatnie strony tego wątku dowie się że nie tylko motul jest polecany ale również oleje innych producentów a sam wątek jest bardzo dobry i ciekawy i można dowiedzieć się wiele na temat oleju nie tylko to czy spełnia daną normę czy nie. To fakt że raz na jakiś czas wpadnie jakiś oszołom i wywoła burzę bo on wie lepiej, ale lepiej niech to się dzieje w jedym wątku bo zamkniesz ten to będzie po 10 nowych tematów dziennie jaki olej wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto przeczyta chociaż 4 ostatnie strony tego wątku dowie się że nie tylko motul jest polecany ale również oleje innych producentów a sam wątek jest bardzo dobry i ciekawy i można dowiedzieć się wiele na temat oleju nie tylko to czy spełnia daną normę czy nie. To fakt że raz na jakiś czas wpadnie jakiś oszołom i wywoła burzę bo on wie lepiej, ale lepiej niech to się dzieje w jedym wątku bo zamkniesz ten to będzie po 10 nowych tematów dziennie jaki olej wlać.

Niestety, ale dokladnie tak jest... :thumbup1:

Przyklad, kolega nie zna sie na olejach i samochodach, bo jest np. informatykiem

I co ma zrobic, skoro nie wie jaki olej wybrac.

Napisal do mnie na PW i przez 30 minut zastanawialismy sie co bedzie dla niego optymalne.

witam.

koledzy doradźcie mi jaki olej mam nalać do swojego 1.9 TDI AVG 110km przebieg 250tys teraz mam zalany castrol 10W40? czytam i już sam nie wiem czy motul ,LM A może inny syntetyc?

I co... wcale nie wybral Motul, tylko Liqui Moly...

Pozdrawiam Adamie, i sorry ze uzylam Twojej osoby jako przykladu.

Mam nadzieje ze nie bedziesz sie gniewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już się pojawiło w tym wątku (wybaczcie ale te 217 stron czyni wątek średnio użytecznym, uprę się przy swoim) ale dziś szukając informacji o dystrybutorach Motula dorwałem się do info na forum Opla na temat pochodzenia tych olejów. Otóż wg jednego z dystrybutorów w Polsce oleje te zaczęły być produkowane w kilku krajach w oparciu o bazę produkowaną lokalnie a jedynie z dodatkami dostarczanymi przez francuski koncern. Stąd mają wynikać ponoć różnice w kolorze i zapachu Motula... potrafi ktoś to potwierdzić ewentualnie zdementować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już się pojawiło w tym wątku (wybaczcie ale te 217 stron czyni wątek średnio użytecznym, uprę się przy swoim) ale dziś szukając informacji o dystrybutorach Motula dorwałem się do info na forum Opla na temat pochodzenia tych olejów. Otóż wg jednego z dystrybutorów w Polsce oleje te zaczęły być produkowane w kilku krajach w oparciu o bazę produkowaną lokalnie a jedynie z dodatkami dostarczanymi przez francuski koncern. Stąd mają wynikać ponoć różnice w kolorze i zapachu Motula... potrafi ktoś to potwierdzić ewentualnie zdementować?

Bardzo ciekawe Marku

A mozesz podac dokladnie zrodlo informacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już się pojawiło w tym wątku (wybaczcie ale te 217 stron czyni wątek średnio użytecznym, uprę się przy swoim) ale dziś szukając informacji o dystrybutorach Motula dorwałem się do info na forum Opla na temat pochodzenia tych olejów. Otóż wg jednego z dystrybutorów w Polsce oleje te zaczęły być produkowane w kilku krajach w oparciu o bazę produkowaną lokalnie a jedynie z dodatkami dostarczanymi przez francuski koncern. Stąd mają wynikać ponoć różnice w kolorze i zapachu Motula... potrafi ktoś to potwierdzić ewentualnie zdementować?

Bardzo ciekawe Marku

A mozesz podac dokladnie zrodlo informacji...?

Uwaga na podrabiany olej MOTUL z Allegro ! ! ! - FORUM OPEL 24

Nie traktowałbym tego jako źródło informacji a raczej źródło dziwnego newsa, stąd moje pytanie czy ktokolwiek słyszał o czymś podobnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już się pojawiło w tym wątku (wybaczcie ale te 217 stron czyni wątek średnio użytecznym, uprę się przy swoim) ale dziś szukając informacji o dystrybutorach Motula dorwałem się do info na forum Opla na temat pochodzenia tych olejów. Otóż wg jednego z dystrybutorów w Polsce oleje te zaczęły być produkowane w kilku krajach w oparciu o bazę produkowaną lokalnie a jedynie z dodatkami dostarczanymi przez francuski koncern. Stąd mają wynikać ponoć różnice w kolorze i zapachu Motula... potrafi ktoś to potwierdzić ewentualnie zdementować?

Bardzo ciekawe Marku

A mozesz podac dokladnie zrodlo informacji...?

Uwaga na podrabiany olej MOTUL z Allegro ! ! ! - FORUM OPEL 24

Nie traktowałbym tego jako źródło informacji a raczej źródło dziwnego newsa, stąd moje pytanie czy ktokolwiek słyszał o czymś podobnym

Nie jest to prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na podrabiany olej MOTUL z Allegro ! ! ! - FORUM OPEL 24

Nie traktowałbym tego jako źródło informacji a raczej źródło dziwnego newsa, stąd moje pytanie czy ktokolwiek słyszał o czymś podobnym.

Marku, no coz, bardzo dobry tekst...

Jak widac nie tylko u nas na forum sie o tym mowi.

Zobacz watek...

Prawda i fałsz - olej MOTUL, kolega endriuu tez o tym pisal.

Co prawda jest na forum nowy forumowicz andrzej22, ktory to wszystko neguje...

Ale coz, niech sobie pogada jak lubi...

Z moich rozmow z kolegami ktorzy znaja temat wychodzi na to ze Motul jest tylko robiony we Francjii.

A ten ktory pokazuje sie u nas na rynku to ordynarnie podrobiony olej robiony w garazu.

Fałszowali olej do silników. Był hitem giełdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto zerżnął temat ?

Tu jest ankieta, mozna sie dopisac. A ciekawe rzeczy sie dzieja.

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

PS. Zobacz Tomku... to sa pisanki... :whistling:

Bedziesz musial warsztat powiekszyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzmysłowić pewnym osobom obawy itd. - dzisiaj jadę po odbiór nowego auta, olej już kolega dla mnie trzyma razem z płukanką. Po plakietce widziałem że był zalany bliżej nieokreślonym shellem a teraz wpadnie mój ulubiony Liqui moly Diesel Synthoil 5w40. Na blacie niby 255 tys a ile w praktyce, zresztą to nieistotne. W każdym razie nie trzęsę portkami przed zmianą, tylko wiem że tak trzeba. To będzie 5 auto w którym osobiście zaleję olej wyższej klasy i mając na uwadze poprzednie obserwacje, żaden silnik się nie rozszczelnił ani temu podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz wpadnie mój ulubiony Liqui moly Diesel Synthoil 5w40. :)

Witaj Marcin

Gratuluje, tez uwazam ten olej za jeden z najlepszych.

Napewno nie jest tani, ale co sie nie robi dla swojego autka.

Przy jesienej zmiani zapewne tez go zaleje.

Ale zobacz co pokazuje ankieta, bardzo dziwne rzeczy.

Za Liqui Moly ... tylko jedna osoba sie opowiedziala. I zapewne to byles Ty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie jest jedyny,bo ja też na takim śmigam LM 5w40 Synthoil-high tech :decayed:

Olej rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoją nogę to wręcz idealny, po ostatniej jeździe turbo wyglądało jak wyjęte z pieca hutniczego :D

Odnośnie ankiety, ciekaw jestem jakie to rewelacje jeszcze wyjdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie jest jedyny,bo ja też na takim śmigam LM 5w40 Synthoil-high tech :decayed:

Olej rewelacja

Witaj

Dopisales sie do ankiety...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak,dopisałem sie do ankiety i jest nas troje hihih. po ankiecie widać że fanatyków motula i castrola nie brakuje,ten pierwszy to pewnie tylko dlatego bo jest hitem na allegro,a castrol sądzę że jest przereklamowany co nie można powiedz o LM.

LM może troche kosztuje,ale jest jakościowo bardzo dobry i używają go osoby siedzące w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatniej jeździe turbo wyglądało jak wyjęte z pieca hutniczego :D

Gdzie Wy tak sie wyscigujecie, skad koledzy sa...? Macie tam jakis tor wyscigowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy są z Podkarpacia,a tak w sumie to nigdzie sie nie wyścigujemy,tylko wczoraj przewiozłem tak trochę mocniej Marcina,bo w sumie na drodze to niebezpiecznie sie scigać:decayed:

---------- Post dopisany at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

Ciekawy jestem czy ktoś sie jeszcze dopisze do użytkowników LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...