Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy są z Podkarpacia,a tak w sumie to nigdzie sie nie wyścigujemy,tylko wczoraj przewiozłem tak trochę mocniej Marcina,bo w sumie na drodze to niebezpiecznie sie scigać:decayed:

---------- Post dopisany at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

Ciekawy jestem czy ktoś sie jeszcze dopisze do użytkowników LM?

Rozumiem, tylko badzcie ostrozni...

Z drugiej strony ciekawe, na tej ankiecie o olejach.

Odwiedzilo ja do tej pory okolo 400 osob, a do tego na jakim kto jezdzi oleju przyznaje sie zaledwie 80 osob.

Nie wiem o co chodzi... wstydza sie czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tak,dopisałem sie do ankiety i jest nas troje hihih. po ankiecie widać że fanatyków motula i castrola nie brakuje,ten pierwszy to pewnie tylko dlatego bo jest hitem na allegro,a castrol sądzę że jest przereklamowany co nie można powiedz o LM.

LM może troche kosztuje,ale jest jakościowo bardzo dobry i używają go osoby siedzące w temacie.

Z olejem silnikowym jest tak jak z lekarzem jednemu odpowiada drugiemu nie. Olej Motul został sprawdzony przez forumowiczów i dlatego pojawił się w wykazie zamieszczonym przez Hugo. Osoby które go poleciły były pewne, że nie doprowadzi do uszkodzenia silnika i chwała im za to bo można go zastosować bez żadnego płukania silnika, które jest bardziej niebezpieczne niż zalanie oleju i samoczynne powolne jego oczyszczenie. Sam byłem poirytowany reklamowaniem tego oleju bo jeździłem na Mobilu ale zalałem i olej się sprawdził w moich warunkach eksploatacji. Mojego AFN-a eksploatuję od 2007 roku i olej o lepkości 5W40 polecam z czystym sumieniem producenta nie podaję każdemu zostawiam do wyboru. Sam popełniłem błąd, że jeździłem początkowo na oleju 10W40 ale za to zapłaciłem. Przy wyborze proponuje sobie sprawdzać właściwości fizykochemiczne danego oleju i porównać je z konkurencja zwłaszcza parametr dot. zimnego startu. Ostatnio daje się zauważyć lansowanie oleju LM który w przypadku tego parametru szału nie robi a wówczas następuje zużycie silnika. Oryginalny rozlewany w Niemczech Castrol edge można go poznać po logu VW nie jest taki zły jeździ na nim octavia w rodzinie i nie ma nadmiernego zużycia ale wymiana max 15 tkm. Ten co jest rozlewany w PL na pewno bym nie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy są z Podkarpacia,a tak w sumie to nigdzie sie nie wyścigujemy,tylko wczoraj przewiozłem tak trochę mocniej Marcina,bo w sumie na drodze to niebezpiecznie sie scigać:decayed:

---------- Post dopisany at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

Ciekawy jestem czy ktoś sie jeszcze dopisze do użytkowników LM?

Rozumiem, tylko badzcie ostrozni...

Z drugiej strony ciekawe, na tej ankiecie o olejach.

Odwiedzilo ja do tej pory okolo 400 osob, a do tego na jakim kto jezdzi oleju przyznaje sie zaledwie 80 osob.

Nie wiem o co chodzi... wstydza sie czy jak?

To nie kwestia wstydu tylko rozsądku, przynajmniej moim zdaniem. Ankieta jest prosta i czytelna dla wszystkich i daje natychmiast obraz sytuacji. Jak się wpisze 400 osób to powstanie równoległy, do istenijacego bezwartościowy wątek przez który nikomu się nie będzie chciało przebijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wątku nie ogarniam - może było może nie ,ale mam proble,. Kupiłem Castrol Edge Sport 0w40 z normą 502 00/505 00 . Czy będzie to odpowiedni olej do 1.9 tdi AVF (pompowtryski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wątku nie ogarniam - może było może nie ,ale mam proble,. Kupiłem Castrol Edge Sport 0w40 z normą 502 00/505 00 . Czy będzie to odpowiedni olej do 1.9 tdi AVF (pompowtryski)

A na górze strony jak byk napisane:

Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, BRE(wersje bez DPF) opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wątku nie ogarniam - może było może nie ,ale mam proble,. Kupiłem Castrol Edge Sport 0w40 z normą 502 00/505 00 . Czy będzie to odpowiedni olej do 1.9 tdi AVF (pompowtryski)

Stanowczo Nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, myślałem , ze kupiłem cos dobrego :) Lece wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź coś lepszego od Castrola np. LM, Millers, Motul, Valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, myślałem , ze kupiłem cos dobrego :) Lece wymienić.

Zanim polecisz... to powiedz czy wiesz jaka norme ma miec olej do Twojego silnika...?

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 11:11 ----------

Tylko weź coś lepszego od Castrola np. LM, Millers, Motul, Valvoline

Paweł, a widziales w ankiecie, jaki olej najchetniej kupuja forumowicze...? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego mu napisałem żeby coś lepszego wziął bo sprzedawca na bank poleci mu Castrol bo taki serwis leje do Audi/VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego mu napisałem żeby coś lepszego wziął bo sprzedawca na bank poleci mu Castrol bo taki serwis leje do Audi/VW.

No i co ja mam tu wiecej napisac (nic dodac, nic ujac) zeby nie robic OT.... :facepalm:.... :whistling:

PS. Jeden z kolegow napisal ze jezdzi na K2 (osobiscie nawet nie slyszalam o taki oleju)... i nie widzi zeby silnik mu zle pracowal...

I to nazywa sie swiadomoscia...

Zaraz wpadnie tu Tomek (devastation) i znowy cisnienie mu sie podniesie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma silnik na pompkach to chyba tylko norma 505,01 go ratuje.

Danu44 Firma K2 robi już chyba praktycznie wszystko,ciekawy jestem co to za olej oni tam wlewają,wiem tylko że są bardzo tanie te oleje z k2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się Kamil jak niebawem zaczną produkować gwizdki do czajników albo gumki do majtek, cóż nie zawsze ilość idzie w parze z jakością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z zapowiedzią po zakupie mojego AFN'a rocznik 99, przebieg 257 tys., zrobiłem mu lewatywę płukanką Liqui Moly a potem olej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40. Że też mi się nie rozszczelnił gdzieś po drodze, za to jaka kultura pracy..... Fakty są takie że nie interesowało mnie na jakim oleju jeździł ktoś przede mną, ważne że teraz jest czym smarować i za olej nie mogę się w najmniejszym stopniu wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgodnie z zapowiedzią po zakupie mojego AFN'a rocznik 99, przebieg 257 tys., zrobiłem mu lewatywę płukanką Liqui Moly a potem olej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40. Że też mi się nie rozszczelnił gdzieś po drodze, za to jaka kultura pracy..... Fakty są takie że nie interesowało mnie na jakim oleju jeździł ktoś przede mną, ważne że teraz jest czym smarować i za olej nie mogę się w najmniejszym stopniu wstydzić.

Naprawde Jestes Gość... gratuluje... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zakupu zalewalem swojego AFN motulem x-cess 5w40 , ale ostatnio juz mialem najechane 15tys i nie chcialem czekac na paczke , wiec kupilem w sklepie valvoline 5w40 . Nie wiem czy ten olej jakis walony jest bo nic mi silnik nie bierze :) najechane mam ponad 5tys juz a poziom zszedl z max na srodek dopiero . Przy motulu musilaem dolac okolo 0,3 litra na 5 tys . Moze ten valvoline to niby 5w40 a w srodku 15w40 dlatego nic nie bierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zakupu zalewalem swojego AFN motulem x-cess 5w40 , ale ostatnio juz mialem najechane 15tys i nie chcialem czekac na paczke , wiec kupilem w sklepie valvoline 5w40 . Nie wiem czy ten olej jakis walony jest bo nic mi silnik nie bierze :) najechane mam ponad 5tys juz a poziom zszedl z max na srodek dopiero . Przy motulu musilaem dolac okolo 0,3 litra na 5 tys . Moze ten valvoline to niby 5w40 a w srodku 15w40 dlatego nic nie bierze ?

Ja tez jezdze na tym oleju i jestem bardzo z niego zadowolona.

I napewno to nie jest 15w-40

Mysle ze mowimy o tym samym oleju.

View image: VALVOLINE MAXLIFE 5 W 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Z DPF... czy bez...?

Oraz musisz wiedziec jaka norme olejowa zaleca BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...