Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

koledzy doradźcie mi jaki olej mam nalać do swojego 1.9 TDI AVG 110km przebieg 250tys teraz mam zalany castrol 10W40? czytam i już sam nie wiem czy motul ,LM A może inny syntetyc?

Motul X-Cess 5W -40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tommy a z kim ja sie niby kloce ?

Kolego devastation... czyli uwazasz ze Motul 5W-40 bedzie lepszym olejem od Castrol 10W-40...?

Z praktycznego punktu widzenia, oczywiscie. Jako mechnik i fachowiec najwyzszej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AVG ????? jak najbardziej 5W-40,

10W-40 nadaje sie do smarowania zawiasów

od drzwi do obory, albo stajni, jak kto woli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AVG ????? jak najbardziej 5W-40,

10W-40 nadaje sie do smarowania zawiasów

od drzwi do obory, albo stajni, jak kto woli

Ooo... dziekuje bardzo za profesionalna odpowiedz.

Pozdrawiam :smiley:

PS. Co prawda, przykro mi to mowic... ale nie wszyscy sa podobnego zdania co Ty Tomku.

Wiecie co, ja śmigam na najtańszym oleju K2 10 w 40 i nigdy nie mam problemów z odpaleniem z dymieniem ani z niczym, Już 3 razy wymieniałem. Każdy olej ma jakieś standardy i dopuszczenia. Więc jeżeli pisze że jest 10w-40 to sobie poczytajcie na wikipedi co to oznacza i taki ten olej ma być w tej butelce !! czy to motul czy K2 czy jaki kolwiek inny.

koniec cytatu..... :whistling:

PS. No coz, takie jest to kochane nasze forum ze kazdy ma inne zdanie. Nawet w kwestiach zasadniczych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do AVG ????? jak najbardziej 5W-40,

10W-40 nadaje sie do smarowania zawiasów

od drzwi do obory, albo stajni, jak kto woli

Obawiam się że przy -25 drzwi się nie otworzą bo zawiasy zamarzną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem A4 B6 , 1.9 TDI AVB (101km). i silnik jest zalany Castrol EDGE 5W-40. polecacie zmiane tego oleju (na jaki?) czy przy wymianie zalać ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem A4 B6 , 1.9 TDI AVB (101km). i silnik jest zalany Castrol EDGE 5W-40. polecacie zmiane tego oleju (na jaki?) czy przy wymianie zalać ten sam?

Kolego pabblo, od paru dni grasuje na forum nowy forumowicz ktoremu wydaje sie ze zjadł wszystkie rozumy swiata. Podobno czyta literature fachowa o olejach, a od 25 lat jezdzi tylko dieslami..itd.

Zapytaj moze forumowicza andrzej22 co by Tobie doradził...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko danu44 oczywiscie ze doradze koledze pabblo. Zalej Castrol EDGE 5W-40 to bardzo dobry olej zwlaszcza, ze byl stosowany wczesniej. Jezeli chcesz zmienic marke oleju zastosuj sie do zalecen instrukcji obslugi odnosnie parametrow jakie powinien spelniac olej do Twojego silnika. Kazdy z wiodacych producentow oleju posiada w swojej ofercie oleje, ktore spelnia Twoje oczekiwania. Jezeli stac Cie na wymiane oleju w ASO to mozesz tam zajechac jesli chcesz zrobic to sam zagladnij do hurtowni z olejami. Kazda z nich posiada oleje z wyzszej i nizszej polki a co wazniejsze pracujacy tam ludzie to fachowcy, ktorzy chetnie doradza Ci jaki olej wybrac i pokaza dla porownania kilka produktow. Pozdrawiam andrzej22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko danu44 oczywiscie ze doradze koledze pabblo. Zalej Castrol EDGE 5W-40 to bardzo dobry olej zwlaszcza, ze byl stosowany wczesniej. Jezeli chcesz zmienic marke oleju zastosuj sie do zalecen instrukcji obslugi odnosnie parametrow jakie powinien spelniac olej do Twojego silnika. Kazdy z wiodacych producentow oleju posiada w swojej ofercie oleje, ktore spelnia Twoje oczekiwania. Jezeli stac Cie na wymiane oleju w ASO to mozesz tam zajechac jesli chcesz zrobic to sam zagladnij do hurtowni z olejami. Kazda z nich posiada oleje z wyzszej i nizszej polki a co wazniejsze pracujacy tam ludzie to fachowcy, ktorzy chetnie doradza Ci jaki olej wybrac i pokaza dla porownania kilka produktow. Pozdrawiam andrzej22.

No to kolego pabblo juz wiesz... zalej olej Castrol...

Podjedz do ASO, albo zagladnij do hurtowni... Tam pracuja fachowcy i wybiora dla Ciebie dobry olej.

Oraz beda tak wspaniali ze pokaza dla porownania nawet kilka innych produktow... :whistling:

Nie wiem tylko jak bys musial to porownywac. Ale chyba jednak na oko i nos.

Jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to forumowicz andrzej22 odpowie Tobie na nie napewno.

W tym stylu...

Jezeli chcesz zmienic marke oleju zastosuj sie do zalecen instrukcji obslugi

ale martwie sie o Ciebie bo poza legendami wyczytanymi lub uslyszanymi nie przyjmujesz argumentow popartych dowodami naukowymi.

A jakie to dowody naukowe tu dajesz...? Ze instrukcja obslugi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castro Edge :facepalm:

brak slow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak rozbierzesz kilka silnikow

to zobaczysz jakim "wyjatkowym" olejem jest Szajstrol :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak rozbierzesz kilka silnikow

to zobaczysz jakim "wyjatkowym" olejem jest Szajstrol :facepalm:

Kolega andrzej22, jest fachowcem od olei i silnikow diesla.

W koncu 25 lat pomyka juz dieslami...

A jakie to oleje w 1987 byly w sprzedazy polecane...?

O ile dobrze pamietam, czy nie byl to przypadkiem SELEKTOL...?

Widze ze jestes stara szkola olejowa, jeszcze z czasow PRL.

1311008245_ujb5s7ws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes az tak powaznym inzynierem od silnikow i masz taka renome to jak napiaslem wyzej inzynierowie Castrola, Mobila, Shella a nawet sami Chinczycy skorzystaja chetnie z Twoich doswiadczen. Po co masz regenerowac wszystko z metalu jak mozesz nadzorowac prace nad olejami za kilka tyskow eurusow miesiecznie.

---------- Post dopisany at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany at 21:59 ----------

Kolezanko danu pisze sie olejów. A selektol tak byl wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes az tak powaznym inzynierem od silnikow i masz taka renome to jak napiaslem wyzej inzynierowie Castrola, Mobila, Shella a nawet sami Chinczycy skorzystaja chetnie z Twoich doswiadczen. Po co masz regenerowac wszystko z metalu jak mozesz nadzorowac prace nad olejami za kilka tyskow eurusow miesiecznie

Kolezanko danu pisze sie olejów. A selektol tak byl wtedy.

A moze napiszesz tu dla potomnych i kolegow z forum czym charakteryzuje sie olej Castrol i w czym jest lepszy od np. Motula, LM czy Millersa.

I nie mysl sobie ze to tylko Ty na tym forum 25 lat jezdzisz dieslami.

Wiesz moze jakie TBN ma Castrol? I czy to dobrze czy zle?

Pisze sie olei lub olejów... obie formy gramatycznie sa poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka daj spokój, facet jest za mocno przewrażliwiony na swoim punkcie

oraz posiadanej wszechwiedzy

kolejny teoretyk w kapciach przy kompie w domu

jakby sie troche ubrudził w kanale albo pod samochodem to by inaczej tutaj ćwierkał

mam ich codziennie na peczki, a jak przyjdzie co do czego to robią tylko głupie miny

soorrrryyy za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko danu44 oczywiscie ze doradze koledze pabblo. Zalej Castrol EDGE 5W-40 to bardzo dobry olej zwlaszcza, ze byl stosowany wczesniej. Jezeli chcesz zmienic marke oleju zastosuj sie do zalecen instrukcji obslugi odnosnie parametrow jakie powinien spelniac olej do Twojego silnika. Kazdy z wiodacych producentow oleju posiada w swojej ofercie oleje, ktore spelnia Twoje oczekiwania. Jezeli stac Cie na wymiane oleju w ASO to mozesz tam zajechac jesli chcesz zrobic to sam zagladnij do hurtowni z olejami. Kazda z nich posiada oleje z wyzszej i nizszej polki a co wazniejsze pracujacy tam ludzie to fachowcy, ktorzy chetnie doradza Ci jaki olej wybrac i pokaza dla porownania kilka produktow. Pozdrawiam andrzej22.

No to kolego pabblo juz wiesz... zalej olej Castrol...

Podjedz do ASO, albo zagladnij do hurtowni... Tam pracuja fachowcy i wybiora dla Ciebie dobry olej.

Oraz beda tak wspaniali ze pokaza dla porownania nawet kilka produktow... :whistling:

Jak bedziesz mial jeszcze jakies pytania to forumowicz andrzej22 odpowie Tobie na nie.

Ale się uśmiałem :grin:

Tyle ironii a zarazem prawdy o człowieku w jednym miejscu juz dawno nie widziałem :decayed: Brawo 10 / 10 :kox:

Kolego jak rozbierzesz kilka silnikow

to zobaczysz jakim "wyjatkowym" olejem jest Szajstrol :facepalm:

Nie przegadasz specjalisty dla którego ulotka producenta to biblia a w hurtowni sa fachowcy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...