Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Z DPF... czy bez...?

Oraz musisz wiedziec jaka norme olejowa zaleca BMW...

bez dpf-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Z DPF... czy bez...?

Oraz musisz wiedziec jaka norme olejowa zaleca BMW...

bez dpf-a

Jesli nie masz nic przeciwko olejowi Motul, to do wyboru masz ktorys z tych w linku ponizej.

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=127&modelyear=&vehicle=64863&site=41&region=59&language=13&brand=45

Mam nadzieje ze to ten silnik, bo za duzo danych nie podales.

A na samochodach BMW... niestety ale sie nie znam. Po znajomosci Ci to poszukalam.

PS. A tu masz link do forum, gdzie ludzie znaja sie na sprawach olejowych do BMW...

BMW-klub.pl • Zobacz temat - Jaki olej proponujecie e90 320d mam metlik w glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zakupu zalewalem swojego AFN motulem x-cess 5w40 , ale ostatnio juz mialem najechane 15tys i nie chcialem czekac na paczke , wiec kupilem w sklepie valvoline 5w40 . Nie wiem czy ten olej jakis walony jest bo nic mi silnik nie bierze :) najechane mam ponad 5tys juz a poziom zszedl z max na srodek dopiero . Przy motulu musilaem dolac okolo 0,3 litra na 5 tys . Moze ten valvoline to niby 5w40 a w srodku 15w40 dlatego nic nie bierze ?

To czy jest 5W40 czy 15W40 to na mniejsze lub większe branie oleju ( spalanie) nie ma wpływu. Oba oleje mają parametr 40. Czyli w temp roboczej zachowują się podobnie. Dlatego właśnie największym nie prawdziwym mitem jest mówienie że jak bierze olej trzeba zmienić na wyższy np.: z 5w40 na 10W40. To nic nie daje jeśli chodzi o spalanie oleju. Jedynie się osiąga pogorszenie warunków pracy w niskich temp. No i w przypadku turbiny w aucie ona też dostaje;/ Może kiedyś w bardzo starych konstrukcjach to w jakiś sposób pomagało, nie wiem. Ale teraz to jest mit który trzeba obalić!!! Zmiana z 5W40 na 10W40 bo pali olej, bo już tak wiek, bo już taki przebieg -TO NIEPRAWDA.

Wydaje mi się że jedynie jak silnik gubi olej przez nieszczelności to taka zmiana może pomóc. Bo z półsyntetyka będzie więcej syfu który uszczelni nieszczelności ( ale to słabe rozwiązanie) Bo ten sam syf pogorszy pracę pierścieni i może się zwiększyć spalanie oleju. Olejem niestety nie naprawi się fizycznie zużytego silnika. To nie jego zadanie.

Widocznie u Ciebie kolego Valvoline lepiej się sprawdza i już wiesz na czym jeździć:) Na pewno to jeden z lepszych producentów olejów.

---------- Post dopisany at 12:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Teoretycznie norma dla Ciebie to LL-04. Ale bez DPF to i LL-01 wystarczy. Oleje z normą LL-04 czy LL-01 kształtują się podobnie więc najlepiej brać ten z LL-04 i mieć spokój:) Z Motula to polecam 8100 X-Clean C3 5W40 ( SPecific jest trochę droższy i nie ma sensu przepłacać moim zdaniem)

Porównaj sobie karty:

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/199/Specific%20LL-04%205W-40%20(GB).pdf?1323967432

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/53/8100%20X-clean%205W-40%20(GB).pdf?1323964063

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zakupu zalewalem swojego AFN motulem x-cess 5w40 , ale ostatnio juz mialem najechane 15tys i nie chcialem czekac na paczke , wiec kupilem w sklepie valvoline 5w40 . Nie wiem czy ten olej jakis walony jest bo nic mi silnik nie bierze :) najechane mam ponad 5tys juz a poziom zszedl z max na srodek dopiero . Przy motulu musilaem dolac okolo 0,3 litra na 5 tys . Moze ten valvoline to niby 5w40 a w srodku 15w40 dlatego nic nie bierze ?

To czy jest 5W40 czy 15W40 to na mniejsze lub większe branie oleju ( spalanie) nie ma wpływu. Oba oleje mają parametr 40. Czyli w temp roboczej zachowują się podobnie. Dlatego właśnie największym nie prawdziwym mitem jest mówienie że jak bierze olej trzeba zmienić na wyższy np.: z 5w40 na 10W40. To nic nie daje jeśli chodzi o spalanie oleju. Jedynie się osiąga pogorszenie warunków pracy w niskich temp. No i w przypadku turbiny w aucie ona też dostaje;/ Może kiedyś w bardzo starych konstrukcjach to w jakiś sposób pomagało, nie wiem. Ale teraz to jest mit który trzeba obalić!!! Zmiana z 5W40 na 10W40 bo pali olej, bo już tak wiek, bo już taki przebieg -TO NIEPRAWDA.

Wydaje mi się że jedynie jak silnik gubi olej przez nieszczelności to taka zmiana może pomóc. Bo z półsyntetyka będzie więcej syfu który uszczelni nieszczelności ( ale to słabe rozwiązanie) Bo ten sam syf pogorszy pracę pierścieni i może się zwiększyć spalanie oleju. Olejem niestety nie naprawi się fizycznie zużytego silnika. To nie jego zadanie.

Widocznie u Ciebie kolego Valvoline lepiej się sprawdza i już wiesz na czym jeździć:) Na pewno to jeden z lepszych producentów olejów.

No nie... rozłozylo mnie... ale profesionalka i to nawet w niedziele.... :hi:

A czytales Macku to...

Olej silnikowy Venol (237194/26)

No widzisz i taka jest swiadomosc o olejach w spoleczenstwie...

Pozdrawia i zycze milej niedzieli

Dana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko przeczytałem. Krew zalewa ale cóż zrobić. Ten bogdan1 sam trochę się gubi w tym co pisze. No ale niestety bardzo wielu mechaników też nadal trzyma się zasady że trzeba zmienić na wyżej bo już wiek, przebieg itd.

Danu całego świata nie uratujesz:) Trzeba się z tym pogodzić. Jak komuś się pomoże to dobrze jak nie to trudno:P Każdy jeden to sukces:)

Również miłej niedzieli:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Z DPF... czy bez...?

Oraz musisz wiedziec jaka norme olejowa zaleca BMW...

bez dpf-a

Jesli nie masz nic przeciwko olejowi Motul, to do wyboru masz ktorys z tych w linku ponizej.

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=127&modelyear=&vehicle=64863&site=41®ion=59&language=13&brand=45

Mam nadzieje ze to ten silnik, bo za duzo danych nie podales.

A na samochodach BMW... niestety ale sie nie znam. Po znajomosci Ci to poszukalam.

PS. A tu masz link do forum, gdzie ludzie znaja sie na sprawach olejowych do BMW...

BMW-klub.pl • Zobacz temat - Jaki olej proponujecie e90 320d mam metlik w glowie

Dzieki Dana i Duras pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzieki, szczegolnie Danu44 jestescie bardzo pomocni - bo mogliscie napisac: "było 100 razy" itd itp, a wy mi jasno i łopatologicznie ... niestety mogłem tylko wymienic a wybór był kiepski wiec padło na castrola 5w40 z odpowiednia dla pompek normą.

Panowie az taka lipa z tym Castrolem ? jak oni mogą to lac w serwisie do nowych Audiczek ?

ps. Filte oleju kupiłem MAN, moze byc ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Mann to dobry wybór więc spoko:) A co do Castrola, seria Edge, z pewnego źródła przejedzie wymianę:) Po prostu za podobną kasę można mieć coś lepszego. Castrola rozlewają w wielu rafineriach ( baza olejowa danej rafinerii). A baza to ważna rzecz w oleju:) Dlatego najlepiej brać coś marki która jest rozlewana w jednym miejscu i tyle ( Motul, Millers na 100%, prawdopodobnie LM, Valvoline). Przy następnej wymianie zmienisz na coś z lepszej półki i będzie dobrze:)

Mam nadzieje że ten Castrol to ten TD 5W40 bo tylko ten ma normę 505.01. Ten bez TD nie ma tej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzieki, szczegolnie Danu44

Hmmm... :facepalm:

Ale niech Ci bedzie....:witch1:

Pozdrawiam

Danu_,_,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od zakupu zalewalem swojego AFN motulem x-cess 5w40 , ale ostatnio juz mialem najechane 15tys i nie chcialem czekac na paczke , wiec kupilem w sklepie valvoline 5w40 . Nie wiem czy ten olej jakis walony jest bo nic mi silnik nie bierze :) najechane mam ponad 5tys juz a poziom zszedl z max na srodek dopiero . Przy motulu musilaem dolac okolo 0,3 litra na 5 tys . Moze ten valvoline to niby 5w40 a w srodku 15w40 dlatego nic nie bierze ?

To czy jest 5W40 czy 15W40 to na mniejsze lub większe branie oleju ( spalanie) nie ma wpływu. Oba oleje mają parametr 40. Czyli w temp roboczej zachowują się podobnie. Dlatego właśnie największym nie prawdziwym mitem jest mówienie że jak bierze olej trzeba zmienić na wyższy np.: z 5w40 na 10W40. To nic nie daje jeśli chodzi o spalanie oleju. Jedynie się osiąga pogorszenie warunków pracy w niskich temp. No i w przypadku turbiny w aucie ona też dostaje;/ Może kiedyś w bardzo starych konstrukcjach to w jakiś sposób pomagało, nie wiem. Ale teraz to jest mit który trzeba obalić!!! Zmiana z 5W40 na 10W40 bo pali olej, bo już tak wiek, bo już taki przebieg -TO NIEPRAWDA.

Wydaje mi się że jedynie jak silnik gubi olej przez nieszczelności to taka zmiana może pomóc. Bo z półsyntetyka będzie więcej syfu który uszczelni nieszczelności ( ale to słabe rozwiązanie) Bo ten sam syf pogorszy pracę pierścieni i może się zwiększyć spalanie oleju. Olejem niestety nie naprawi się fizycznie zużytego silnika. To nie jego zadanie.

Widocznie u Ciebie kolego Valvoline lepiej się sprawdza i już wiesz na czym jeździć:) Na pewno to jeden z lepszych producentów olejów.

---------- Post dopisany at 12:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

A powiedzcie mi jaki mam zalać olej do bmw e90 2.0d 2007r

Teoretycznie norma dla Ciebie to LL-04. Ale bez DPF to i LL-01 wystarczy. Oleje z normą LL-04 czy LL-01 kształtują się podobnie więc najlepiej brać ten z LL-04 i mieć spokój:) Z Motula to polecam 8100 X-Clean C3 5W40 ( SPecific jest trochę droższy i nie ma sensu przepłacać moim zdaniem)

Porównaj sobie karty:

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/199/Specific%20LL-04%205W-40%20(GB).pdf?1323967432

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/53/8100%20X-clean%205W-40%20(GB).pdf?1323964063

Dzieki za wiadomosc , uspokoiles mnie :) bo naprawde zapomnialem co to sa dolewki :) dzisiaj jeszcze raz sprawdzalem i w polowie miarki dalej , a robilem trase 1100km :) 280tys na blacie a jak widac wszystko gra :D

Jezeli chodzi o mechanikow to zawsze jak jade to slysze ze takie stare auto a ja leje 5W40 :D pewnei jak bym im pozwolil to by 15W40 wlali :D ale to wszystko dzieki forum , ze jestem madrzejszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja audi afn 98 rok przejachane ma 295 tysiecy km i jeździ na oleju castrol 10W40. Samochód mam od roku. z tego co wyczytałem na forum wiekszość osób jest zadowolona ze zmiany półsyntentyku na syntetyk.

Zbliża mi sie wymiana oleju . Chcę zmienić marke oleju na LIQUI MOLY i nie wiem co wlać czy połsyntetyk czy syntetyk?

Zmiana oleju na inną marke wymaga pułkania silnika ?

PS.Mechnik mój powiedział ze jak wleje synetetyk to olej pocieknie z każdej mozliwej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od zmiany mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja audi afn 98 rok przejachane ma 295 tysiecy km i jeździ na oleju castrol 10W40. Samochód mam od roku. z tego co wyczytałem na forum wiekszość osób jest zadowolona ze zmiany półsyntentyku na syntetyk.

Zbliża mi sie wymiana oleju . Chcę zmienić marke oleju na LIQUI MOLY i nie wiem co wlać czy połsyntetyk czy syntetyk?

Zmiana oleju na inną marke wymaga pułkania silnika ?

PS.Mechnik mój powiedział ze jak wleje synetetyk to olej pocieknie z każdej mozliwej dziury.

Po pierwsze, jak najbardziej zgadzam sie z wypowiedzia kolegi NYNA ... :hi:

A teraz do tematu...

Jesli jezdziles na Castrolu 10W-40, i chcesz zmienic na cos innego, to plukanka byla by wskazana.

Polecam Millers ENGINE FLUSH... opis zastosowania jest na opakowaniu.

Natomiast jesli chodzi o olej, to tak.

Przegladnij sobie, nie caly ale tylko 5 stron do tylu ten dzial.

Oczywiscie z pierwszym postem (ten na czerwono) przede wszystkim.

Jak juz bedziesz wiedzial jakie sa mozliwosci, to wteczas mozesz zapytac co koledzy by Ci poradzili.

Jesli chcesz LM, to ja osobiscie doradzam np. to...

LIQUI_MOLY_5_W_40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danu44, pełen szacunek za doradztwo olejowe ;-)

Alez Marcin, prosze Ciebie daj spokój... ale dzieki. Jak cos wiem to "delikatnie" podpowiem.

No chyba ze kolega andrzej22 wyprowadzi mnie z równowagi...

A znajomi mowia do mnie Dana...

Milego dnia

Aktualnie ankieta olejowa wyglada tak....

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma sie zgadza, wiec napewno do Twojego BMW bedzie dobry. :thumbup1:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pierwsza trasa 1100 km zarobiona na LM Disel High Tech. Ku moimu zdziwieniu tym razem auto spaliło 5,3/100 km. Norma zawsze była 5.6/100 km. Robię zawsze tą samą trasę, już od 4 lat i zawsze tankuję pod korek i sprawdzam spalanie. Autostradami nie przkraczam 3000 obr. a jest to ok. 70 % trasy. Może przypadek, zabaczymy jak wypadnie następna trasa. Tym razem zatankowałem BP Ultimate na tej samej stacji w Austrii. Ciekaw jestem co wyjdzie w porównaniu z zwykłym dislem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja Audi to A4 B5 1,9 TDI silnik AHH jeżdżę na tym samym co Dana (czyli VALVOLINE Maxlife 5W40) , tani bo (110 zł za 4l) spełnia normy VW 505 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...