Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

od keidy to nie pamietam, ale wiem ze teraz jak mialem LM po takim przebiegu to silnik na zimnym mi troche postukiwał po odpaleniu przez 3 sekundy, sprobuje pamietac zbey zoabczyc jak Mobil sie zachowuje za te 10tys km, ale pewnie zapomne :/

Hehe, jak to Cie pocieszy to też bym pewnie zapomniał, człowiek zajęty codziennymi sprawami.

A co do jakości olejów to Castrola i Mobila bym nie dawał na równi z Motulem, Millersem. W syntetycznych albo HC może ta różnica jest mniejsza ale w 10W40 to Mobil i Castrol mają znacznie więcej wspólnego z minerałem niż syntetykiem. A nazwa półsyntetyk to tylko z nazwy jest 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podoba mi się poziom dyskusji w tym temacie - wielki szacunek dla osób posiadających tak szczegółową i wyczerpującą wiedzę dotyczącą oleju w dodatku serwującym gotowca dla innych...

Niestety na moim forum, są osoby a raczej osoba która w uparte twierdzi (nie posiadając silnika TDI), jaki jest sens stosowania takiego oleju jak Liqui Moly 5w40 do 18 letniego auta. Dlaczego pewnej grupie niedowiarków i kpiarzy nie idzie przetłumaczyć faktów dotyczących kultury pracy silnika ?? Jaki wogóle jest sens dyskusji skoro dla kogoś olej 5w40 jest rzadszy od 10w40 i nie ma praktycznie żadnej różnicy ?? Kolega rozbiera na co dzień silniki, widzi co się dzieje z podzespołami po kiepskim oleju ale to dalej nie stanowi wiarygodnego argumentu. Po co kupować mercedesa skoro duży fiat też jeździ i ma koła ??

W 3 autach: a4 1.9 tdi 1z , a6 2.5 tdi i mercedesie c250 stosuje ten sam olej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, żaden się nie rozszczelnił, nie uszkodził, nie wyfrunęła panewka ani nie wyskoczyły pierścienie tłokowe. Żadne z tych aut nie wykazuje wzmożonego apetytu na olej a silniki brzmią rewelacyjnie, od samego rozruchu.

Musiałem o tym napisać bo czasami ogarnia mnie zwątpienie na uparte zacietrzewienie ludzi bez wiedzy i praktyki, za wszelką cenę próbujących się dowartościować. Cóż pozostaje tylko wyciągnąć fajfusa i wypałować się na najbliższej sośnie, może wtedy mózg wróci na własne miejsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, napisales dobrego posta i zgadzam sie merytorycznie z Toba w 100%....

Az do ostatniego zdania... :facepalm:

Oszczedz mi prosze tych szczegolow i zwroc uwage ze nietylko faceci tu sa...

Pozdrawiam Dana

A tu dwie ciekawostki olejowe.

Pierwsza to jaki olej jest najbardziej popularny w PL... ZALAMKA... :facepalm:

Druga to cos o oleju np. Millers.

LOTOS nr 1 na polskim rynku olejów • PR - oleje • Newsy • AutoCentrum.pl

Vinland Dakar Team użyje olejów Millers Oils w Dakarze • PR - oleje • Newsy • AutoCentrum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, napisales dobrego posta i zgadzam sie merytorycznie z Toba w 100%....

Az do ostatniego zdania... :facepalm:

Oszczedz mi prosze tych szczegolow i zwroc uwage ze nietylko faceci tu sa...

Pozdrawiam Dana

Wiem wiem za co przepraszam. usprawiedliwiam to jedynie tym że była straszna nerwówka u nas z tego powodu i jakich by argumentów nie przedstawić to ten"osobnik płci męskiej" wie swoje i dogryza wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za OT ale Marcin po to jest taki mechanizm jak :banned:

A co by nie było całkowicie OT to powiem że też się cieszę że ten wątek wrócił na prawidłowe tory bo jego początki tez trącały czasami irytacją jak się to czytało :decayed:

Oby tak dalej :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u Fostingera po LM a tu pan sprzedawca zadał mi klina twierdząc, że akurat mają promocję na oleje Fortec, a to jest LM ale pakowany specjalnie dla Fostingera. A że nie jestem w tym temacie obeznzny, więc pytam czy to naciąganie frajerów, czy jest w tym trochę prawdy. Cena o 30 % mniejsza. Konkretnie polecał Fortec F 500. Co o tym myśleć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u Fostingera po LM a tu pan sprzedawca zadał mi klina twierdząc, że akurat mają promocję na oleje Fortec, a to jest LM ale pakowany specjalnie dla Fostingera. A że nie jestem w tym temacie obeznzny, więc pytam czy to naciąganie frajerów, czy jest w tym trochę prawdy. Cena o 30 % mniejsza. Konkretnie polecał Fortec F 500. Co o tym myśleć ?

Wiesz co, prawdepowiedziawszy to pierwszy raz slysze o tej firmie olejowej...

Ale poszukalam i wyszlo mi cos takiego...

Hong Kong / China / Macau Sole Distributor

FORTEC Trading Company

ƒtƒHƒ‹ƒeƒbƒNƒ‚[ƒ^[ƒXƒ|[ƒcƒIƒCƒ‹

Ale moze to tylko przypadek i zbieznosc nazwy...

Mysle ze lepiej zapomnij te 30% i kup normalny LM...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wdawaj się w żadne polecenia/zalecenia i gwarancje sprzedawcy. Po tym artykule o podrabianiu olejów zwątpiłem. To jest tak jak z kupowaniem wahaczy Lemfordera z lipnego źródła. Zaoszczędzisz i przyjdzie chińczyk albo turek - niby lemforder ale nie lemforder bo się rozkraczy po pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pierwszy raz słyszę o firmie Fortec, dlatego zapytałem tutaj. Nie mieli Liqui Moly diesel synthoil 5w 40, więc kupiłem Liqui Moly Diesel High Tech 5w40, trochę droższy, ale nie chcę czekać z wymianą. U mnie jedna trasa to 1100 km. Mają tylko taką płukankę LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Öl-Schlamm-Spülung, inna niż polecacie. Według instrukcji wlewa się do oleju i po przejechaniu 200 km wymiana oleju. Jest też droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pierwszy raz słyszę o firmie Fortec, dlatego zapytałem tutaj. Nie mieli Liqui Moly diesel synthoil 5w 40, więc kupiłem Liqui Moly Diesel High Tech 5w40, trochę droższy, ale nie chcę czekać z wymianą. U mnie jedna trasa to 1100 km. Mają tylko taką płukankę LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Öl-Schlamm-Spülung, inna niż polecacie. Według instrukcji wlewa się do oleju i po przejechaniu 200 km wymiana oleju. Jest też droższa.

Wiesz co, w Polsce nie ma tego srodka z LM.

Ale mysle (z tego, co jest napisane na stronie) ze powinno sie nadac.

Pamietaj tylko o tym ze to jest wielkosc 300 ml... czyli musisz miec stan oleju gdzies lekko nad min. zeby to dolac.

PS. U mnie jedna trasa to 900 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdze, ze w silniku powinien byc wlany taki olej jaki przewidzial konstruktor dla danego typu jednostki. Normy ustalone przez konstruktorow i wymagane od producentow srodkow smarnych powinny byc zachowane. Wszelkie manipulacje o wyzszosci jednej marki nad druga uwazam za akwizycje na konto danego producenta. Dyskusja nie ma sensu jesli zainteresowani nie dysponuja wynikami badan laboratoryjnych zaprzeczajacych lub potwierdzajacych zachowanie lub odstepstwo od danej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nie ma sensu jesli zainteresowani nie dysponuja wynikami badan laboratoryjnych.

Kolego andrzej22, widze, ze generalnie jestes niezdowolony z wszystkiego co dzieje sie na tym forum.

Praktycznie nie ma Twojej wypowiedzi, zebys czegos lub kogos nie krytykowal.

Musze Tobie uzmyslowic, ze te wszystkie dyskusje maja jednak sens (wbrew temu, co Ty piszesz) gdyz od tego jest to forum, aby wlasnie wymieniac sie doswiadczeniami i pogladami na rozne tematy. Miedzy innymi rowniez na temat oleji... nawet jesli nie ma sie wyniku badan laboratoryjnych.

Skrytykowales juz temat zalozony przez kolege endriuu (ktory jest doswiadczonym i cenionym forumowiczem). Krytykujesz i negujesz slusznosc powyzszego tematu o olejach do TDI. Praktycznie we wszystkich swoich wypowiedziach widac u Ciebie, niechec, krytyke i zlosc.

Zastanow sie prosze, czy aby na pewno wybrales dobre forum dla siebie.

Jako nowy forumowicz powinienes wykazac sie wczesniej kultura osobista i wiedza.

Zanim zaczniesz innym dawac uwagi i krytykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze: duży fiat również ma 4 koła i kierownicę i jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy doradzanie komus : nie wdawaj sie w zadne polecenia/zalecenia i gwarancje sprzedawcy powinno Cie od razu eliminowac z grona dyskutujacych. Co Ty sie uwazasz za jakiegos guru ??? myslisz ze ten czlowiek w sklepie byl piekarzem ? a moze byl to akurat wyksztalcony i doswiadczony facet. Z tym fiatem juz sobie odpusc bo byc moze powstawal jak Ciebie na swiecie nie bylo i znasz to z opowiadan. Twoja wiedza ogranicza sie tylko do tego, ze ten fiat mial 4 kola ? to skromnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widzę że ładnie dymisz, pewnie klawisze już powypadały z wrażenia. wycieczki osobiste zachowaj dla swoich najbliższych im możesz takich uwag udzielać, prowadź dyskusje obiektywnie, w temacie, nie popisując się przed wszystkimi jaki to ty inteligentny i odkrywczy nie jesteś... zawsze można zgłosić twoje "zachowanie" do moderacji ale teraz to zależy wyłącznie od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko danu44 ja nikogo nie krytykuje bezpodstawnie, chce poparcia naukowego na wysnuwane tezy. Forum jest dobre i dobrze wybralem, ale martwie sie o Ciebie bo poza legendami wyczytanymi lub uslyszanymi nie przyjmujesz argumentow popartych dowodami naukowymi. Jak czytam w dziale uklad kierowniczy, ze kolega, ktory mnie tez krytykowal za oleje doradza czlowiekowi, ze ma zly plyn w ukladzie wspomagania bo jest koloru czerwonego to rece opadaja. Za takie herezje powinien dostac bana.

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

Tommy no dobr he he usmiac sie przynajmniej mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

koledzy doradźcie mi jaki olej mam nalać do swojego 1.9 TDI AVG 110km przebieg 250tys teraz mam zalany castrol 10W40? czytam i już sam nie wiem czy motul ,LM A może inny syntetyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tobie oceniać kto co powinien dostać, tutaj już wychodzi elementarny brak kultury osobistej więc ty chyba nie masz się z czego śmiać ?? po raz kolejny przypomnę Ci Andrzejku, pisz w temacie i nie podżegaj do kłótni innych bo to jest sprzeczne z panującymi tu zasadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

koledzy doradźcie mi jaki olej mam nalać do swojego 1.9 TDI AVG 110km przebieg 250tys teraz mam zalany castrol 10W40? czytam i już sam nie wiem czy motul ,LM A może inny syntetyc?

Adam, przeczytaj co tu w tym linku ponizej napisalam...

Lista wzrokowa olejów

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/index213.html

I odezwij sie jak bedziesz mial dalsze pytania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...