Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Panowie a podpowiedzcie mi co lepsze jaki olej wybrac bo od pewnego czasu widze barzdo czesto polecaja na forach olej firmy "Valvoline".

I moje pytanie lepiej wybrac "Motula 8100 Xclean+" czy lepiej "Valvoline : SynPower Xtreme XL-III C3 5W-30 ?? Olej ma byc zalany do 3.0 tdi 240ps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wybrać L. M.

Tapatalk Pro Sony Xperia™[

Juz zglupialem mial byc Motul wyvzytalem ze Valvoline tez daje rade, jeszcze Liqui Moly i Milers jest wiec wybor ciezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czytaj dalej. Upewnij się na górze wątku jaka norma do twojego silnika i wybierz coś z producentów, których wymieniłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przede wszystkim chodzi o to żeby w Polsce nie było rozlewni danego producenta, bo zaraz jest kombinacja i lewizna.

Tapatalk Pro Sony Xperia™

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry olej jak większość z oferty Motula, mam zalany ten olej w tej nowej formulacji Full Saps do Leona 1.8 tsi, daje radę. Powiem tak, różnicy w stosunku do zalewanego fabrycznym olejem nowego auta nie zauważyłem. Zapewne chcesz zalać ten olej do Diesla, myślę ,że nie ma sensu przepłacać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie chciałem sie zapytac ponownie czy lac ten motul x cess 5w-40 , bo kolega mi mówił ze na motor z takim przebiegiem niepowinno sie lać tak rzadkiego juz oleju i zeby zalac 10W-40 a przebieg mojej audiczki to 262 tysie , i teraz pytanie jaki olej wlać wrescie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą... lej 5W40.

Zrobisz dobrze turbosprężarce.

Po za tym jeździsz V6, a z tamtych lat chyba były bardzo wrażliwe na oliwę... (wycieranie się wałków itp.)

Lanie gęstego oleju do silników z większym przebiegiem zostało nam jeszcze z czasów PRL i dużych Fiatów :grin:

Nie idzie tego wyplenić :wink:

A X-Cessa polecam, sam na nim jeżdżę, pomimo że mam na blacie ciut więcej niż Ty.

I przez myśl mi nigdy nie przeszło żeby przejść na półsyntetyk 10W40.

Numero Uno w sekcji cena/jakość u naszego forumowego handlarza dzika masz go teraz w cenie 130 PLNÓW -> 5L :naughty:

Sam kiedyś bylem świadkiem w sklepie motoryzacyjnym...

Przyszła kobieta i mówi że chce jakiś dobry olej (Golf IV).

Pan podał jej Castrola 10W40 - ten będzie odpowiedni....

Najlepiej sam kupuj oliwę i filtry bo jak oddasz auto do mechanika i dasz mu wolną rękę to ręczę Ci że zaleje Castrola i założy Filtrona :kwasny:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie chciałem sie zapytac ponownie czy lac ten motul x cess 5w-40 , bo kolega mi mówił ze na motor z takim przebiegiem niepowinno sie lać tak rzadkiego juz oleju i zeby zalac 10W-40 a przebieg mojej audiczki to 262 tysie , i teraz pytanie jaki olej wlać wrescie ???

"rzadki" to jest ale Twój kolega :facepalm:

Głąb nie ma bladego pojecia na temat wspolczesnych olei silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki czas olej zamknięty fabrycznie w butelce nadaje się do użytku . Czyli chodzi mi o termin ważności olejów silnikowych :wink:

Kupiłem sobie litr na dolewkę i na pojemniku jest napisane:

BATCH: HT1A137827

23-07-2013

to data produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bańce oleju zawsze będziesz miał datę produkcji !

Prawidłowo przechowywany olej może stać lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 chyba lepszy niz x cess który polecacie x clean czy x cess ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 chyba lepszy niz x cess który polecacie x clean czy x cess ??

Ten sam Ch.. tylko w innym opakowaniu. Dla Ciebie i Twojego silnika nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-cess bedzie lepszym olejem - C3 to oleje ekologiczne chroniace mniej silnik a bardziej dpf.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...