Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

505.01 może być "ten sam".

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam

Panowie a podpowiedzcie mi co lepsze jaki olej wybrac bo od pewnego czasu widze barzdo czesto polecaja na forach olej firmy "Valvoline".

I moje pytanie lepiej wybrac "Motula 8100 Xclean+" czy lepiej "Valvoline : SynPower Xtreme XL-III C3 5W-30 ?? Olej ma byc zalany do 3.0 tdi 240ps.

Opublikowano

Najlepiej to wybrać L. M.

Tapatalk Pro Sony Xperia™

Opublikowano
Najlepiej to wybrać L. M.

Tapatalk Pro Sony Xperia™[

Juz zglupialem mial byc Motul wyvzytalem ze Valvoline tez daje rade, jeszcze Liqui Moly i Milers jest wiec wybor ciezki.

Opublikowano

To nie czytaj dalej. Upewnij się na górze wątku jaka norma do twojego silnika i wybierz coś z producentów, których wymieniłeś.

Opublikowano

Dokładnie. Przede wszystkim chodzi o to żeby w Polsce nie było rozlewni danego producenta, bo zaraz jest kombinacja i lewizna.

Tapatalk Pro Sony Xperia™

Opublikowano

Co sądzicie o Motul 8100 x-max?

Opublikowano

Dobry olej jak większość z oferty Motula, mam zalany ten olej w tej nowej formulacji Full Saps do Leona 1.8 tsi, daje radę. Powiem tak, różnicy w stosunku do zalewanego fabrycznym olejem nowego auta nie zauważyłem. Zapewne chcesz zalać ten olej do Diesla, myślę ,że nie ma sensu przepłacać :wink:

Opublikowano

Witam , panowie chciałem sie zapytac ponownie czy lac ten motul x cess 5w-40 , bo kolega mi mówił ze na motor z takim przebiegiem niepowinno sie lać tak rzadkiego juz oleju i zeby zalac 10W-40 a przebieg mojej audiczki to 262 tysie , i teraz pytanie jaki olej wlać wrescie ???

Opublikowano

lać x-cessa!

Opublikowano

I zmienić kolegę

Opublikowano

Tak jak koledzy piszą... lej 5W40.

Zrobisz dobrze turbosprężarce.

Po za tym jeździsz V6, a z tamtych lat chyba były bardzo wrażliwe na oliwę... (wycieranie się wałków itp.)

Lanie gęstego oleju do silników z większym przebiegiem zostało nam jeszcze z czasów PRL i dużych Fiatów :grin:

Nie idzie tego wyplenić :wink:

A X-Cessa polecam, sam na nim jeżdżę, pomimo że mam na blacie ciut więcej niż Ty.

I przez myśl mi nigdy nie przeszło żeby przejść na półsyntetyk 10W40.

Numero Uno w sekcji cena/jakość u naszego forumowego handlarza dzika masz go teraz w cenie 130 PLNÓW -> 5L :naughty:

Sam kiedyś bylem świadkiem w sklepie motoryzacyjnym...

Przyszła kobieta i mówi że chce jakiś dobry olej (Golf IV).

Pan podał jej Castrola 10W40 - ten będzie odpowiedni....

Najlepiej sam kupuj oliwę i filtry bo jak oddasz auto do mechanika i dasz mu wolną rękę to ręczę Ci że zaleje Castrola i założy Filtrona :kwasny:

:hi:

Opublikowano
Witam , panowie chciałem sie zapytac ponownie czy lac ten motul x cess 5w-40 , bo kolega mi mówił ze na motor z takim przebiegiem niepowinno sie lać tak rzadkiego juz oleju i zeby zalac 10W-40 a przebieg mojej audiczki to 262 tysie , i teraz pytanie jaki olej wlać wrescie ???

"rzadki" to jest ale Twój kolega :facepalm:

Głąb nie ma bladego pojecia na temat wspolczesnych olei silnikowych.

Opublikowano

Przez jaki czas olej zamknięty fabrycznie w butelce nadaje się do użytku . Czyli chodzi mi o termin ważności olejów silnikowych :wink:

Kupiłem sobie litr na dolewkę i na pojemniku jest napisane:

BATCH: HT1A137827

23-07-2013

to data produkcji ?

Opublikowano

Na bańce oleju zawsze będziesz miał datę produkcji !

Prawidłowo przechowywany olej może stać lata.

Opublikowano

Ten MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 chyba lepszy niz x cess który polecacie x clean czy x cess ??

Opublikowano

wszystko jedno w Twoim przypadku

Opublikowano
Ten MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 chyba lepszy niz x cess który polecacie x clean czy x cess ??

Ten sam Ch.. tylko w innym opakowaniu. Dla Ciebie i Twojego silnika nie będzie różnicy.

Opublikowano

X-cess bedzie lepszym olejem - C3 to oleje ekologiczne chroniace mniej silnik a bardziej dpf.

Wysłane z prodiża

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.