Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Mondeo&vectra C


deert01

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o Mondeo to mogę trochę powiedzieć - prawie 6 lat w serwisie Ford'a :gwizdanie:. Ogólnie autko całkiem udane. Zawieszenie wytrzymuje dosyć dużo, a naprawy wcale nie są takie drogie. Trzeba za to bardzo uważać na silniki. Jeżeli chodzi o diesla to główne wady - padają wtryskiwacze, koło zamachowe(dwu mas) i napęd osprzętu. Pozostałe rzeczy raczej rzadko. Benzyna tak pod warunkiem, że bez gazu. Z pewnością nie brać 1.8 tylko 2.0 - spalanie takie samo i dynamika większa. Jeżeli kupować to takiego kupionego u nas w salonie z podbitą książeczką gwarancyjną - chodzi o przeglądy nadwozia. W tych rocznikach zdarza się jeszcze korozja - trzeba sprawdzić łączenie poszycia zewnętrznego drzwi z wewnętrznym (patrz na ranty dolne od wewnętrznej strony). Jeżeli autko ma przeglądy nadwozia to Ford lakieruje na swój koszt :good:. Odnośnie Vectry niech się wypowie ktoś kto miał z nią kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w vectrach podobno cos z silnikiem jest kiepsko bo jakies czesci z aluminium tam robili i ze jak cos siadzie to trzeba od razu wymieniac caly silnik, kolega kiedys chcial kupic i wlasnie pojechal sprawdzic vin do opla i koles mu poradzil zeby go nie kupowac bo wlasnie jest taka wada, dokladnie nie wiem o co z tym chodzi ale poczytaj w necie napewno cos jest napisne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba za to bardzo uważać na silniki. Jeżeli chodzi o diesla to główne wady - padają wtryskiwacze,

Co do silników diesla w Mondeo to 2,2 155KM jest pozbawiony wady wtrysków, są innego rodzaju i nie padają tak jak w 2.0, z osprzętem nie wiem czy były jakieś zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vectry przy większych prędkościach nie skręcają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vectry przy większych prędkościach nie skręcają

:shocked: :shocked: :shocked:

Nie widziałem jeszcze tego. Braciak ma taką, tylko ze starszym ryjem '04. Muszę mu to pokazać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Vectry przy większych prędkościach nie skręcają

Rzeczywiście, Vectrę c zazwyczaj eksploatuje się na torze wyścigowym przy maksymalnych prędkościach :gwizdanie: w normalnej, ulicznej jeździe można poruszać się bez stresu jadąc szybko i szybciej niż inni. Co do Mondeo 3gen to auto jest fajne, przestronne i dobrze się prowadzi, w moim odczuciu lepiej niż A4, które przy nim to taczka. Wersje Ghia i Titanium można dorwać fajnie wyposażone. Tak jak moi przedmówcy pisali, trzeba uważać na silniki diesla w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie mondeo z 2004r.bardzo przyjemne autko nie miałem z nim żadnych problemów,miałem silnik tddi i nic sie tam nie działo,a najlepsze jest to że nie ma paska rozrządu i w eksploatacji jest dużo tańszy od audi,poza tym środek przyjemny bagażnik olbrzymii (miałem kombi) radyjko fabryczne nawet gra,podgrzewana przednia szyba,tylko ten kluczyk do otwierania maski to jakieś nieporozumienie.A tak poza tym to naprawde dobre auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem silnik tddi i nic sie tam nie działo,a najlepsze jest to że nie ma paska rozrządu

w focusie tddi jest pasek rozrzadu i w mondeo tez pewnie jest, tylko sie go wymienia co 150kkm albo co 5 czy 10 lat, nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mondeo bym sobie podarował i jak już to ta Vectra ... A może iść nieco dalej i pomyśleć o Signum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem silnik tddi i nic sie tam nie działo,a najlepsze jest to że nie ma paska rozrządu

w focusie tddi jest pasek rozrzadu i w mondeo tez pewnie jest, tylko sie go wymienia co 150kkm albo co 5 czy 10 lat, nie pamietam

Pasek jest w Tdci a Tddi ma łańcuch :wink4:

Cytat z forum forda " Tddi ma łancuch. Lancucha raczej sie nie wymienia, nie ma takiej koniecznosci."

http://www.ford-esklep.pl/index.php?cat_id=635

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem silnik tddi i nic sie tam nie działo,a najlepsze jest to że nie ma paska rozrządu

w focusie tddi jest pasek rozrzadu i w mondeo tez pewnie jest, tylko sie go wymienia co 150kkm albo co 5 czy 10 lat, nie pamietam

Pasek jest w Tdci a Tddi ma łańcuch :wink4:

Cytat z forum forda " Tddi ma łancuch. Lancucha raczej sie nie wymienia, nie ma takiej koniecznosci."

http://www.ford-esklep.pl/index.php?cat_id=635

właśnie że TDCI ma łańcuch, nie wiem jak TDDI 2.0 ale w focusie 1.8 TDDI jest na bank pasek bo miałem takie auto.

[br]Dopisany: 24 Sierpień 2010, 10:44_________________________________________________

Ja mondeo bym sobie podarował i jak już to ta Vectra ... A może iść nieco dalej i pomyśleć o Signum

Adaś sorry ale miałeś kiedyś forda ? nie chodzi mi o eskorta, fieste, czy sierre lub stare mondeo tylko o focusa lub te nowsze mondeo. Bardzo porządne auta tylko trza zwrócić uwagę na ranty drzwi i tylną klapę. Focusem mi się lepiej niż Audi jeździło, poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się wypowiem bo miałem oba auta.. Mondeo MK3 2.0 TDCi 115 konne 2004 rok, z ŁAŃCUCHEM ROZRZĄDU. zrobiłem nim 25 tysięcy, padły mi wtryski niestety (koszt ok 1000zł za jeden w ASO, ale jak masz stare to oddajesz i dopłacasz 500zł od sztuki za nowe). oprócz tego nic się nie działo. wykończenie w środku... mogłoby być lepsze jak na auto, które jako nowe osztowało ok 100 tysięcy. miałem wersję kombi więc bagażnik 540 litrów to była bajka (przeszkadzały jedynie nadkola, które zachodziły do bagażnika :/) :) największą wadą jest wymiana żarówek z przodu (trzeba wyciągać lampę żeby się do nich dostać) oraz stosunkowo słabe hamulce, światła zwykłe nawet po regulacji świecą bardzo słabo w nocy. vectra c z silnikiem 2.2 dti 2002 rok - komfort dużo lepszy moim zdaniem, wspomaganie takie jak u mnie w A3 (mondeo trzeba mocniej kręcić kierownicą). silnik... masakra, żaden renomowany tuner nie podejmuje się chipowania 2.2 dti bo się nie da ;) ogólnie w tym silniku często zapycha się egr (auto przechodzi w tryb serwisowy i nie możesz przekroczyć 60 km/h) oraz przepustnica. materiały w środku znacznie lepsze i przyjemniejsze niż w fordzie. dodatkowo ople są często lepiej wyposażone (klimatronik w vectrze jest na 2 strefy, w Mondeo na jedną - jeśli w ogóle jest!!! - ja miałem klimę manualną w Fordzie). miałem wersję sedan i prawie 500 litrów bagażnika to fajna sprawa (w kombi ok 530 litrów) :good: poza tym jest to auto fajne. gdybym miał teraz zastanawiać się między mondeo mk3, a vectrą to:

a) jeśli miałoby to być kombi wziąłbym Vectrę C z silnikiem 1.9 cdti 150 koni w wersji elegance/cosmo

B) jeśli miałby to być sedan albo lifback to również wybrałbym Vectrę

dlaczego?

przede wszystkim za lepsze wyposażenie (zwłaszcza z bixenonami z systemem AFL (skrętne)), lepsze wykończenie i właściwości jezdne :)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek użytkownik Mondeo powyżej pisze że wybrał by Vectrę a ty mnie sie czepiasz. Miałem okazję jeździć Mondeo nasłuchałem sie mondeo, Focus to juz porażka - pierwsza generacja w środku to istny space star i nie przepadam za takim wyglądem, te genialne zawieszenie focus/mondeo tak chwalone jest tylko do momentu kiedy nie zacznie sie sypać a na naszych drogach to jest dość szybko. Nowszy Focus - jakoś plastików ... kiszka choc nie wiem czy nie lepsze te twarde siermiężne plastyki od tego co wypuściło VW od lat mniej więcej 98 do 2005 gdzie od paznokcia pozostaja ślady. W ogóle o czym my gadamy Focus to nie ta klasa - kompakt to kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te genialne zawieszenie focus/mondeo tak chwalone jest tylko do momentu kiedy nie zacznie sie sypać a na naszych drogach to jest dość szybko

hehe i mówi to użytkownik wielowahacza audi :tongue4: gdzie w fordzie jest tak samo czyli jak wymienisz na markowej firmy produkty to masz spokój tak samo jak w audi a sypie się jak założysz podróby za grosze.

Ja miałem focusa i jestem za nim, kupiłbym go jeszcze raz: miejsca jest więcej w środku niż w audi a4 a żeby nie było OT to w mondeo zresztą jak i w vectrze to wogóle można na leżąco jeździć w porównaniu z a4.

A co do designu w środku to już rzecz gustu, mi się może podobać tobie nie, prawda? :>

Ogólnie, wydaje mi się że najwięcej opinii o fordach wyrażają ci co ich nie mieli a coś tam słyszeli od "wujka" itp. I w taki sposób właśnie powstają jakieś głupie wierszyki o samochodach na "F". Oczywiście nie mówię tu o tobie Adaś.

A to co napisał jedrekx szacunek :good:

Ja vectry nie miałem więc nie mam porównania, dlatego wypowiadam się jedynie o Fordach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i będzie to dobry wybór :good: ale omijaj z daleka 2.2 dti :decayed: więcej informacji zdobędziesz na klubie Vectry :) powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...