Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy A4 2.8 193PS da radę A4 1.8T (i na odwrót)


eMeM

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram: 1.8 T, mniejsze koszty niż 6cyl. choćby w podatku a mały tuning turbo i objedziesz v6 bez mydła, miałem paska z takim motorem - solidna rzecz

hahaha to pokaz mi A4 1.8T ktore po "malym tuningu turbo" jak to piszesz mnie objedzie.

wydzielone z tematu w zakupie :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16036.0.html

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram: 1.8 T, mniejsze koszty niż 6cyl. choćby w podatku a mały tuning turbo i objedziesz v6 bez mydła, miałem paska z takim motorem - solidna rzecz

hahaha to pokaz mi A4 1.8T ktore po "malym tuningu turbo" jak to piszesz mnie objedzie.

chodzi mu pewnie o chipsa... i ma racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu pewnie o chipsa... i ma racje ;)

ze niby 1.8T z tego wieku po samym programie da rade 2.8 30V ? haha wasze pobozne zyczenia, z 10-12 letniego 1.8T bezpiecznie da sie osiagnac po programie ca.180km, z taka moca to nawet a3 1.8T nie da rady, a co dopiero ciezsze a4.

takze zejdzmy na ziemie, i nie piszmy bajek ze za grosze da sie wystroic 1.8T na 200km+, bo do tego trzeba juz wlozyc wiecej niz 25% wartosci auta, a to juz chyba nie sa takie drobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM myslisz ze dysponujesz jeszcze moca fabryczna,bo ja w to watpie.

HHEh wlasnie jedz na hamownie to zobaczymy ile z tych 193 ci zostalo ;] I tak jak pisza inni 1.8T + chip lyka twoje a jak nie wierzysz to sproboj z kims na kreske albo poszukaj flmikow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a3 1.8T 180km objechalem i to spokojnie 2 dlugosci do konca 3-jki, wiec chcialbym zobaczyc jak mnie a4 1.8T z taka moca objezdza.

jestem otwarty, znajdzcie mi tylko kogos ze szczecina lub okolic z 1.8T po programie, bo tu tylko wszyscy pisza, ze mozna za grosze program do 1.8T zmienic, ale jakos malo ich widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objechalem i to spokojnie 2 dlugosci do konca 3-jki,

przyznam, że pierwszy raz słyszę o ściganiu się "do końca trójki".....

Mieliście jakieś inne zasady oprócz tego powyżej ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle spotkanie na swiatlach, dystans byl taki ze doszedlem do konca 3-jki wrzucilem luz i hamowanko przed rondem, potem krotka rozmowa z wlascicielem a3 na parkingu .... do tego jakies tajne zasady trzeba miec o ktorych nic nie wiem ?? czy moze uwazasz ze powyzej tej predkosci 1.8T by mi odjechalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jakies tajne zasady trzeba miec o ktorych nic nie wiem ?? czy moze uwazasz ze powyzej tej predkosci 1.8T by mi odjechalo ?

nie twierdzę nic - dużo zalezy od kierownika też, a i a3 mogło być zdechnięte oraz "gołe" (bez czipsa).

Po prostu zadziwiło mnie "do trójki", ale teraz rozumiem co miałeś na myśli.

jeszcze do podgrzania emocji trochę teorii :

http://www.zeperfs.com/duel32-42.htm

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze A3 po czipsie spokojnie powinno dac rade. Nie bierzesz tego pod uwage ze jednak silniczek 2.8 troszke wazy. Poza tym cala buda jest wieksza w A4.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze A3 po czipsie spokojnie powinno dac rade. Nie bierzesz tego pod uwage ze jednak silniczek 2.8 troszke wazy. Poza tym cala buda jest wieksza w A4.. :rolleyes:

początkiem dyskusji było jednak A4 1.8T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehs w związku z moim V6 powinienem stanąć po stronie eMeM'a, aleeeeeee. Wracając z Kaletki jechał za mną Dzo-Dzo i ganialiśmy się z 4 i 5 biegu. Zapinając maksa na każdym biegu jego B6 zaczynało wychodzić przede mnie powolu. Tylko my jechaliśmy w dwie osoby z bagażami, więc bez kreski trudno zmierzyć. Silnik 1.8t waży mniej od 2.8V6, a chips nie waży nic ;(

Jutro pierwszy raz będę hamował moje auto , więc się okaże ile koni zostało od serii.

Co do 1.8t z kreski objeżdżam Passata B5 1.8t 150km bez problemu, ale czyste bez czipsa :>

Poza tym eMem ma ośke , ja mam quattro. Nie stawałem nigdy z takim na kresce, ale goniłem się z autem które gania się z 2.8 ośka i ośka 2.8 od quattro 2.8 jest o błotnik szybsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane w swojej ksiazce serwisowej rocznik 97 :

2.8 30V fwd : 7,3 do 100

1.8T fwd : 8,3

ale juz mniejsza z tym, roznice sa bynajmniej podobne

zgadzam sie z tym ze progs na ca. 180km moze dac +1 sek do 100, wiec na papierze mamy wyrownana walke

ale jak wiadomo praktyka a teoria to 2 rozne sprawy, bo na papierze 180konna benzyna powinna zmiazdzyc 125konnego diesla w tej samej budzie, a w teorii jest zupelnie odwrotnie, jak to mialem przyjemnosc zobaczyc na innym forum.

dlatego chcialbym na kresce ustalic, czy te 1.8T objedzie mnie bez mydla jak to ladnie okreslila jakas osoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...