Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki


dreamweb

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie tak. ale póki, ona nie padnie to nie będę narazie kombinował, tylko miedzy czasie może sie trafi jakaś bardziej odpowiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne prosby o sprezynki bede wynagradzac kropkami. Nie robcie tu burdelu! Umawiajcie sie na PW, albo w dziale sprzedam. To tyle ode mnie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused4: Witam wszystkich po długiej przerwie. Dużo osób do mnie pisze (przepraszam że nie mam kiedy odpowiadać). Tak jak sugeruje moderator jeśli będę miał możliwość to dam ogłoszenie w dziale "sprzedam". Na razie jest zima sroga - co jest chyba dobrym testem dla naszych sprężynek... Może osoby które zamontowały mają jakieś spostrzeżenia - trochę już czasu minęło i nikt się nie skarży... Moja w każdym razie jeszcze się trzyma. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprężynka też hula, klameczka chodzi jak salonówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pękła całkowicie zdobyłem ori idealną z anglika za free wymieniałem i zajeło mi to 15 min z browarem w ręku :):hi: naprawdę mała rzecz a cieszy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też był problem z klameczką to ją rozebrałem. Okazało się że spręzyna ma ułamany jeden koniec, więc złapałem 2 pary szczypiec i rozgiąłem jeden zwój. Założyłem z powrotem tą już "naprawioną" sprężynę i od pół roku jest git malina :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też wziąłem za naprawę obu sprężyn w przednich drzwiach - zeszło chyba po 15 minut na drzwi łącznie z demontażem i montażem boczku :-)

Oczywiście sprężyna była złamana i zrobiłem tak jak niektórzy tu wcześniej pisali - rozprostowałem ze dwa zwoje szczypcami:

dsc0114kn.th.jpg

Później dociąłem na odpowiednią długość żeby nie wystawało:

dsc0115gt.th.jpg

Założyłem na miejscu:

dsc0116yl.th.jpg

I zapaćkałem trochę smarem (po założeniu sprężyny klamka trochę trzeszczała):

dsc0117kv.th.jpg

Działa pięknie :-) Polecam wszystkim jeśli nie macie jak kupić sprężyny - naprawa jest zrobiona od ręki. Jak się znowu urwie to będę kombinował co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent też mnie to czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinowac , sprezyna pasuje z lewej tylnej klameczki!, najlepiej przełozyc ja razem z chromowana klameczka , jest mniej wyrobiona nie stuka nie puka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinowac , sprezyna pasuje z lewej tylnej klameczki!, najlepiej przełozyc ja razem z chromowana klameczka , jest mniej wyrobiona nie stuka nie puka

pozdrawiam

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :) szczególnie dla mnie skoro 99%czasu jezdze autem sam lub z zona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kombinowac , sprezyna pasuje z lewej tylnej klameczki!, najlepiej przełozyc ja razem z chromowana klameczka , jest mniej wyrobiona nie stuka nie puka

pozdrawiam

Najprostsze rozwiązania są najlepsze :) szczególnie dla mnie skoro 99%czasu jezdze autem sam lub z zona :wink:

Tylną kompletną klameczkę można kupić za 10 zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieże troche temat.U mnie wina leży w samej klamce a nie sprężynce.Na allegro są całe klamki jak kolega pisał ale nie wiem jak ją wymienić i wkomponowac w ten krótki plastik (klamka,przycisk no i głosniczek)nie ma żadnej srubki ani sworznia nie da sie wycisnąc.Pomóżcie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tylna klamke i zobacz jak to zlozone jest, wzciga sie bolec do gory, a przy przcisku jest srubka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienic sprezynke tylko mam pytanie czemu musze odkrecac to mocowanie (post 1 fotka 4) skoro klamka jest w innym miejscu:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze obedzie sie bez tego:kwasny: Dzieki za odp:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...