Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki


dreamweb

Rekomendowane odpowiedzi

Jest możliwość oddzielenia tego czarnego, plastikowego korpusu klamki od właściwej klamki, czyli tego uchwytu chromowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja kupiłem klamke tylną za 10 zł i przełożyłem sama sprężynke i ten uchwyt chromowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciskasz w dół

Spróbuję :wink: Potrzebuję je pomalować, a najlepiej to się zrobi po wyciągnięciu. Już jestem po jednej próbie i nie dało rady :facepalm:

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 23:02 ----------

Druga próba zakończona nie powodzeniem.. Może trzeba mi to jakoś bardziej łopatologicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to odchylasz klamkę z obudowy, a od strony tapicerki płaskim śrubokrętem naciskasz od góry na wystający bolec, wszystko się rozlatuje - klamka twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zedrzeć boczek drzwi, żeby ściągnąć linkę, wyciągnąć klamkę z obudową. Na dolnym zdjęciu widać ten wystający bolec - od dołu (oś na którym trzyma się dźwignia i sprężynka) trzeba go wcisnąć najlepiej płaskim śrubokrętem i cała klamka się rozlatuje bez bólu i uszkodzeń, składanie w odwrotnej kolejności.

3139840651

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem :)

Dobrałem się do klamki i wyciągnąlem złamaną sprężynę ale przy próbie założenia nowej od Marcina poległem... Spręzyna układa mi się tak jak na zdjęciu i kompletnie nic nie robi; mam wrażenie że "wąs" powinien biec tak jak czerwona linia - muszę odwinąć pół zwoju czy też może dostałem prawą sprężynę zamiast lewej?

sprezynka_klamki_proper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po obiedzie odpowiadam ale może pomogę innym ;-)

Sprężyna jest ok, ale powinieneś*moim zdaniem ją przy zakładaniu bardziej skręcić/ścisnąć tak, żeby była naprężona bardziej o te 0,5 obrotu - wtedy będzie odpowiednio sprężynować. Jak zaczniesz kombinować z odwijaniem to może już nie być tak elastyczna.

Najłatwiej chyba będzie złapać wąskimi szczypcami (kombinerki za duże) ten krótki fragment co wchodzi we wpust trzpienia i trzymając skręcić sprężynę, a następnie jak będzie mocno napięta, wcisnąć we wpust naprowadzając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , jest opcja zakupienia sprezynki jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakee, zrobiłem dokładnie jak pisałeś - tyle że kombinerkami (pół godziny mi zeszło, nie miałem szczypiec...). Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem zainteresowany zakupem tej sprężynki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem chętny na 1 sztukę :)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...