Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. mam pytanie odnośnie sprężyn, jedna sprężyna ułamała mi sie na samym dole, widze że już jakiś czas temu i muszę wymienić na nowe. tylko nie wiem jakie dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi że do mojego modelu ida sprężyny koloru o kolożę szary i brąz. przeglądam internet i nie moge znaleść sprężyn o tym kolorze. tak czytam Wasze wpisy i widze że znacie się na tym, może byś cie doradzili :)

audi a4 b7 1.9 tdi avant s-line felgi 18 235/40 (chętnie sprzedam koła :) )

numeracja na naklejce :

1BE

0YJ

0JF

pomożecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio i prosto możesz podnieść tył o 13mm http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/zmianie-sprezyn-1be-h-and-r-tyl-nisko-siedzia-rozwiazanie-278304/

Odnośnie sprężyn z linku to raczej dopiero po montażu się dowiesz jak to siądzie, moim zdaniem nie warto.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem te podkładki do siebie na tył (8E0 512 145). Zawias 1BA, sprężyny Eibacha -30mm, amory Bilstein B6. Efekt za***isty, siedzi rowno po 65 cm na każdym kole. Najlepsza, najtańsza i najszybsza opcja na podniesienie d*py.

Tak to wygląda:

DSC_0021.jpg

DSC_0026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem te podkładki do siebie na tył (8E0 512 145). Zawias 1BA, sprężyny Eibacha -30mm, amory Bilstein B6. Efekt za***isty, siedzi rowno po 65 cm na każdym kole. Najlepsza, najtańsza i najszybsza opcja na podniesienie d*py.

Tak to wygląda:

http://s27.postimg.org/a6v7dtl6n/DSC_0021.jpg

http://s27.postimg.org/x9lqczmnz/DSC_0026.jpg

A masz może foto przed montażem tych podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomyślałem żeby pstryknac fotę, a qwa szkoda. Przód był bez zmian, tył siedział prawie1,5 cm niżej. Biło po oczach strasznie:-) Oczywiście po założeniu sprężyn tył był tylko 5mm niżej, ale po ok 10tys km usiadł bardziej.

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam coś popieprzone z tym zawiasem. Przód jest ok bo na 205/55/16 jest ok 66cm. Natomiast tył: od strony kierowcy ok 63,5cm a od strony pasażera 62cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam coś popieprzone z tym zawiasem. Przód jest ok bo na 205/55/16 jest ok 66cm. Natomiast tył: od strony kierowcy ok 63,5cm a od strony pasażera 62cm...

No i masz przyklad gdzie tylni amor prawy jest juz do wymiany

zamien je stronami to sie przekonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie co do sprężyn.Szukałem już wszędzie i gdzieś tam pisze coś ale nigdzie do końca.Posiadam zawieche 1be OYL OJH chce podnieść tyłek do góry bo przez butle i delikatny bagaż koła są w budzie.Chciałem założyć wyższe sprężyny ale jak wybrać te wysokie.Niby wszystkie sprężyny na allegro pasują do mojego ASN tylko mnie to dziwi ze sprężyny idą takie same od 1,6 do 3.0.Zastanawiam się też nad plamkami które są często na sprężynach.Niektórzy twierdzą ze to są to testy audi niektórzy zęby sprężyny były parami w końcu niektórzy mówią o twardości.Czy ma ktoś zestawienie tych kolorków i opisanie twardości??Gdzie szukać odpowiednich spręzyn?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zawieszenie 1BA OYG OJF. Chciałbym obniżyć i utwardzic samochód. Doradzcie jak dobrać seryjne sprężyny aby uzyskać wspomniany efekt? Chciałbym żeby samochód usiadł 3-4 cm maksimum. Bardziej zależy km na pewniejszym prowadzeniu w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie co do sprężyn.Szukałem już wszędzie i gdzieś tam pisze coś ale nigdzie do końca.Posiadam zawieche 1be OYL OJH chce podnieść tyłek do góry bo przez butle i delikatny bagaż koła są w budzie.Chciałem założyć wyższe sprężyny ale jak wybrać te wysokie.Niby wszystkie sprężyny na allegro pasują do mojego ASN tylko mnie to dziwi ze sprężyny idą takie same od 1,6 do 3.0.Zastanawiam się też nad plamkami które są często na sprężynach.Niektórzy twierdzą ze to są to testy audi niektórzy zęby sprężyny były parami w końcu niektórzy mówią o twardości.Czy ma ktoś zestawienie tych kolorków i opisanie twardości??Gdzie szukać odpowiednich spręzyn?/

tutaj masz kategorie wagowe wg kolorów na sprężynach

http://www.a4-klub.pl/archiwum/rozne/SiA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.. Pod przednimi sprężynami mam jakąś gumę.. To tak ma być?

Czy to jakiś wymysł i mogę to usunąć? może wtedy zejdzie ten 1cm niżej? :decayed:

D09RBqw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie posiadam a4 b7 avant 2.0 tdi BPW z zawieszeniem 1BA i stoi jak koza co radzicie same sprezyny jak zmienie to cos da ? Kiedyś w b6 zmienialem z 1BA na 1BE ale caly komplet amorki i springi i troszke tylko usiadlo ale bylo ladniej i lepiej sie autko trzymalo . Chce żeby kolo ladnie wygladalo jal wleci 17 lub 18 ale zeby nie bylo za nisko i za sztywno co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj eibach -30mm, jestem w szoku jak duzy jest na tym komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak skuteczność amortyzatorow przy takiej sprężynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...