Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się upewnić co do sprężyn EIBACH które mam, a które chce sprzedać i nie chce wprowadzić nikogo w błąd. Wyciągnięte zostały z A4 B6 1.9TDI quattro, ale ile obniżają? Oznaczenia:

-OY EW 1568001VA

-OQ 11 500310HA

Panowie a ja te sprężyny prawie kupiłem, podpowie ktoś ile to obniży auto (mam 1 BA) i czy podejdzie pod 2.0 tdi Q avant? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniży około -30, nikt Ci nie powie ile będzie dokładnie.

Sprężyny będą pasowały do avanta w quattro z 4cylindrowcem na gnój, na stronie eibacha można sprawdzić sobie => Eibach -

Sam bym je brał gdybym zamiast bili b6 miał b8 ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie male pytanie aby ... czy sprężyny sportline eibacha co obnizaja na dwie różne wysokości sa nie dobre dla zawieszenia 1ba? Tzn przednie amory mi skończą? Chcialem założyć takie sprężyny na moje ori amory 1ba.ale nie wiem czy to bezpieczne.

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Amortyzatory tego nie wytrzymają. Szybko się skończą.:wink:

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:56 ----------

Na razie zdjęcia na zimówkach. Gdy założę letnie zamieszczę fotki. :wink:

1BA----->Eibach Pro Kit -30mm (amortyzatory 1BA)

Przed:

http://i.imgur.com/KM5CwHS.jpg

http://i.imgur.com/mgE3XZ3.jpg

Po:

http://i.imgur.com/Jg4t8lb.jpg

http://i.imgur.com/PnIIif7.jpg

A jak na tych sprezynach duzo twardsze auto?

Auto jest sztywniejsze, ale bez przesady. Lepiej mi się jeździ niż na 1BA. Eibachy fajnie wybierają nierówności, auto trzyma się drogi. Na 1BA wybijało na nierównościach. Nie byłem pewny czy w moim przypadku założenie pro kit -30 coś pomoże, przód stał wyżej niż tył, widać to dobrze na zdjęciach powyżej. Długo się zastanawiałem nad wymianą ale teraz wiem że mogłem to zrobić duużo wcześniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego jak różnią się wysokości po zmianie sprżyn (mowa o Eibachu) weźcie pod uwagę przebieg auta i stopień zużycia zawieszenia oraz stan łozysk pod sprężynami. same gumy to łącznie to ponad 25 mm grubości. wiec jeśli ta grunośc ma w najcięńszym miejscu 10mm to auto usiądzie wizualnie bardziej... ale to złudzenie bo samo auto dzięki sprężynom usiądzie o tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja mam np. różnicę przód a tył 1 cm (tył niżej) i żeby mi to w miarę równo usiadło to co radzisz wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zdjęć audi b6 avant sprężyny sportline -50 przód i -40 tył felga 18 ma może ktoś takie zestawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady mianowicie chodzi mi o obniżenie zawieszenia z przodu sprężynami aktualnie posiadam zawieszenie 1 Be 8E0 411 105 CE – 0JF

i przód stoi trochę za wysoko.. potrzebuję porady jakie sprężyny najlepiej założyć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam pytanie, jesli wymienialem zawieszenie z 1BA na 1BE i mialem kategorie wagowa z przodu 9 dla 1BA to szukam kategori 9 rowzniez dla 1BE czy moze 8 lub 7 bo widze ze zakresy mas sa inne dla tych zawiasow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania zawias 1BA

file.html

a tu już amortyzatory sportowe AP i sprężyny AP -40 przód -30 tył

file.html

myślę że powinno jeszcze trochę usiąśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Panowie dajecie fotki, to prosiłbym o podawanie parametrów kół, by to miało jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki 205/55/R16

jak zmienię na letnie 225/45/R17 to wstawie foto dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam audi a4 b6 1,8TQ. Gdy patrzy się na nie z boku, widać jakby tył siedział... Oznaczenie mojego zawieszenia to 1BV, OYL, OJG. Na pewno was to zadziwi, ale chciałbym UNIEŚĆ tył do góry, aby zniwelować to wizualną różnicę. Moja klasa wagowa z tyłu to 11 i tu moje pytanie jakbym założył 12 lub 13 to czy tył poszedłby do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pokazywanie jak to seryjne zawieszenie 1BE czy 1bA czy 1bv siedzi nisko ... to raczej nie powód do dumy a raczej świadectwo że auto ma przebieg +50% tego co na szafie.

Zwyczajnie wyklepane sprężyny i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by cię to interesowało mam 100% pewny przebieg 247k km. Nie wstawiłem zdjęcia by się chwalić bo nie ma czym, wstawiłem w celu porównania. Co do tyłu to w prawie każdym zawieszeniu s-line tył siedzi niżej niż przód. Ja u siebie z tyłu dałem sprężyny o jedną klasę wagową wyżej i jest bardziej równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...