Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

0JJ - 8E0 413 031 CL

Moim zdaniem jak założysz ten z aukcji 8E0 413 031 CK też bedzie dobry, bo długość jest taka sama

Tył

1BA - 8E0 513 036 AE

1BE - 8E0 513 036 AF

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory czerwone 1BE + Eibach ProKit -30mm + nakładki na tylne sprężyny z 1BR +13mm. Przejechane jakieś 70-80km. Jeśli tył nie opadnie wraz z przebiegiem to usunę te nakładki. Co do samej jazdy to odczuwam że na Eibachu jest bardziej komfotowy choć w zakrętach gorzej nie jest.

Przed/Po

dub4dhgx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zawieszenie 1BV przód OJF tył OYJ i chcem zmienić na komfortowe czyli na 1BA jakie powinny być sprężyny? Auto to audi a4 b6 1.8t 163KM avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

A ja zapytam tak nietypowo mianowicie:

"Mom Ci jo gaz, co by tani jeździło" - a tak na poważnie...
Założyłem dawno temu instalacje LPG wiadomo butla w kole. Wydaje mi się, że tył siedzi za nisko w stosunku do przodu taka wersja "cyganie na wakacje jadą"(jutro wrzuce zdjęcia) patrząc na klasy wagowe przy standardowym zawieszeniu różnica między poszczególnymi klasami to ~ 20 kg czyli mniej więcej waga pustej butli.

W związku z tym, czy mogę pokusić się o klasę wagową o 1 "oczko" cięższą? - w teori zniwelowało by to wagę butli(ale czy dobrze myślę?)

Przy standardowym zawieszeniu o ile dobrze obniżyć auto na felgach lato 17 zima 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może mi ktoś podać oznaczenia wagowe sprężyn w zawieszeniu 1BA w a4 b6 1.8t 163KM BFB avant ? Tak jak wcześniej pisałem, chciałbym zamienić swoje zawieszenie z 1BV (przód OJF tył OYJ) na 1BA komfortowe razem z amortyzatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie sprężyny klasa OJH oraz amory jakbyś chciał - przód.Klasa troszkę większa ale na aucie raczej nie bedzie różnicy

Kolor sprężyny mojej żółty,bały róż,róż

Twoja klasa wagowa przód to: żółty,zielony,róż,róż

tył to:biały,róż,róż

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie Mom Ci jo gaz, co by tani jeździło" - a tak na poważnie...
Założyłem dawno temu instalacje LPG wiadomo butla w kole. Wydaje mi się, że tył siedzi za nisko w stosunku do przodu taka wersja "cyganie na wakacje jadą"(jutro wrzuce zdjęcia) patrząc na klasy wagowe przy standardowym zawieszeniu różnica między poszczególnymi klasami to ~ 20 kg czyli mniej więcej waga pustej butli.

W związku z tym, czy mogę pokusić się o klasę wagową o 1 "oczko" cięższą? - w teori zniwelowało by to wagę butli(ale czy dobrze myślę?)

Przy standardowym zawieszeniu o ile dobrze obniżyć auto na felgach lato 17 zima 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zakupie auta, tył wyglądał na 1BE bo jest z lpg, a miało standardowe zawieszenie 1BA.

Przód wymieniłem na 1BE i teraz równo stoi

W związku z tym, czy mogę pokusić się o klasę wagową o 1 "oczko" cięższą? - w teori zniwelowało by to wagę butli(ale czy dobrze myślę?)

Przy standardowym zawieszeniu o ile dobrze obniżyć auto na felgach lato 17 zima 15?

To chcesz obniżyć czy podnieść auto?

Moim zdaniem zmień sprężyny n 1BE z przodu + amory i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się, że zostając przy tej klasie wagowej tył będzie zbyt nisko siedział w stosunku do przodu gdy założę -30
Chce żeby samochó przy tych -30 siedział równo, a nie jak na klinie, dlatego myślałem o większej klasie wagowej dla tylnego zawieszenia(+20 kg) w teori zniwelowało by wage pustej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w ustaleniu zawieszenia do moje B6

Jest to wersja USA 1.8T Quattro - tiptronic i nie mam od niego książki serwisowej ani też wlepki w miejscu koła zapasowego.

Poprzedni właściciel coś naknocił i auto stoi przodem bardzo wysoko a tył strasznie nisko (obcięte zwoje)

Jest ktoś mi w stanie pomóc jakie powinno być u mnie oryginalne zawieszenie jeśli chodzi o kolory na sprężynach i jakie ewentualnie zastosować zawieszenie gdybym chciał Sline (1BV czy 1BE i jaki kolory sprężyn)

Podam nr VIN: WAULC68E94A217423

Edytowane przez Dano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj kolory ze sprezyn i zdjecie wlepki zrob , a i coza naklejka jest na amorku df, dg bb ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj kolory ze sprezyn i zdjecie wlepki zrob , a i coza naklejka jest na amorku df, dg bb ??

udało mi się odczytać kolory tylko z przednich sprężyn: zielony, zielony, biały

tylne sprężyny nie są chyba oryginalne, bo nie mają żadnych kolorów (pewnie jakieś zamienniki)

Jeśli chodzi o amortyzator to nie dam rady nic z nich odczytać bo są zbyt mocno zardzewiałe.

I co Panowie udało się może coś dowiedzieć w moim temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy studjuje to zawieche i mam pytanie. Klasy wagowe klasami ale jest zakres mas ktore obejmuje i patrzac na klasy wagowe 1ba vs 1be w 1be w zakresie mas mamy o dwie klasy wagowe wyzej z tej samej masie do 1ba. i na co patrzec????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :) czytajac oznaczenia z wlepki wychodzi na to, ze mam 1BE, OYJ, OJG, a teraz mam pytanko, czy po zalozeniu springow H&R -35mm auto teoretycznie/w przyblizeniu siadzie tylko ~15mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie kolory kwadracików posiadają sprężyny do b6 na tył w oznaczeniu OYM? Ewentualnie jeszcze pytanko, którą klasę wagową mają sprezyny z kolorami kwadracikow 3 rozowe 1 biale. Chyba ze ma ktos do sprzedania OYM na tyl do avanta?

Edytowane przez piotrekpiwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam audi a4 b6 1.8 t sedan , zawieszenie 1BE , OYG, OJF, i mam pytanie. z przodu wymieniałem amortyzatory na KYB EXCEL-G gazowe. i po wymianie auto się obniżyło, dlatego chce żeby wróciła ta wysokość sprzed wymiany, czy wymiana sprężyn pomoże? chcę zostac przy zawieszeniu 1BE, ponieważ jeżdzi sie wysmienicie. są jakieś zamienniki na orygniał zawieszenia 1BE? i jeszcze jedno pytanie. czy np. nowa sprężyna ori do zawiechy 1BE bedzie wyższa niz stara? stare, zużyte są bardziej siadnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...