Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płacenie mandatu


BARTOL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wprawdzie tylko manadaty od straży miejskiej, więc upomina się o to urząd miasta, jak przyszedl pan z urzędu to powiedziałam, że wpłacę w przyszłym miesiącu i od tej pory cisza (tfu, tfu) a bylo to ze 2 lata temu. Tak czy inaczej NIE MAM NAJMNIESZEGO ZAMIARU tego zapłacić bo nawet nie są łaskawi dobrze ulic odśnieżyć, więc niech mnie pocałują gdzieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprawdzie tylko manadaty od straży miejskiej, więc upomina się o to urząd miasta, jak przyszedl pan z urzędu to powiedziałam, że wpłacę w przyszłym miesiącu i od tej pory cisza (tfu, tfu) a bylo to ze 2 lata temu. Tak czy inaczej NIE MAM NAJMNIESZEGO ZAMIARU tego zapłacić bo nawet nie są łaskawi dobrze ulic odśnieżyć, więc niech mnie pocałują gdzieś...

oj kolego, żebyś się nie zdziwił za parę lat jak dostaniesz wezwanie do zapłaty o kwocie przywyższającej średnią krajową :decayed:

nie chcę teraz Ciebie wprowadzić w błąd ale moja eks miała parę jakiś starych mandatów za parkowanie bez opłaty (wiecie na mieście gdzie są parkometry) i po 8 czy 9 latach od tamtego zdarzenia przyszedł do niej miły listy, że musi zapłacić prawie 1500 zł, bo mandaty z Urzędu Miasta przedawniają się po dużo dłuższym okresie niż te policyjne :naughty: a na dodatek złego dług przejęła już firma windykacyjna :thumbdown:

a co do reszty postów to podpisuję się pod grupą, która uważa niepłacenie mandatów za buractwo, ponieważ takim zachowaniem właśnie dajemy przykład na to jacy są nasi rządzący, bo w sejmie siedzą tacy samy ludzie jak my, czyli krętacy, matacze, drobni złodzieje itp

wielu mówi: jak ukradnę coś za 50 zł to nic się nie stanie, bo w rządzie kradną za grube miliony :kwasny: ok racja ale z takim podejście to nic nigdy się nie zmieni :wallbash:

ale to nie temat na taką dyskusję :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego

dzięki :disgust: hehe

:polew: :polew: :polew:

spójrz chociaż w profil

Też mogę napisać,że gdy opłacisz mandat to "zmieniłabyś"rządzących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fayera to też nie jest tak, że ja obwiniam rządzących o takie zaniedbania (chociaż pośrednio tak) bo ostatnio szlag mnie trafia jak widze przejeżdzająca piaskarkę z podniesionym spychaczem (czy jak to tam nazwać) i oczywiśćie solą ani piaskiem nie sypie. Nie mogę pojąć dlaczego tak, w końcu gościu i tak musi tamtędy przejechać, więc dlaczego nie odśnieży??!! No ale to już temat z innej beczki, w każdym razie jak ja nie zapłacę mandatu to pan prowadzący piaskarkę nie dostanie premii no bo niby za co? :evil: Oczywiście i tak głównym powodem tego, ze nie płacę tych mandatów, jest to, że szkoda mi 650zł (łącznie) i mam nadzieje, że zostanie to przeoczone :decayed:

Tak właśnie mi się przypomniało że mandaty z jakiegoś okresu (tylko właśnie z jakiego?) wystawiane przez straż miejską były wystawiane bezprawnie. Czy zostały w takim układzie uznane za nieważne? Szukałam w googlach ale nic konkretnego nie znalazłam. Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu jest szkoda kasy na mandaty ale przecież nie dostałaś ich za niewinność :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie policyjne mandaty przedawniają się po pięciu latach a policyjne w ogóle się nie przedawniają tylko czekają w kolejce.

Kolego, nie opowiadaj bzdur. Najpierw sprawdź swoje informacje a dopiero potem "sprzedawaj" je na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie policyjne mandaty przedawniają się po pięciu latach a policyjne w ogóle się nie przedawniają tylko czekają w kolejce.

Kolego, nie opowiadaj bzdur. Najpierw sprawdź swoje informacje a dopiero potem "sprzedawaj" je na forum.

to może napisz jak to jest, chętnie się dowiem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za fayerą.

Skoro nas dymają to hak im w srak (ale ze mnie prostak :embarrassed:)

Mam tylko jeden, którego nie zapłaciłem (raptem 200zł za mega durnotę we Wrocławiu) i oficjalnie go zgubiłem :decayed: A przecież nie będę szedł na policję, żeby poprosić o kopię :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie nie zgadzam się z wysokością obecnego taryfikatora.

To jedź do Szwajcarii, Anglii lub innego kraju UE, tam za przekroczenie o 50km/h można od razu stracić prawko i mieć sprawę w sądzie, który nałoży taką grzywnę, że się nie pozbierasz. W Polsce są bardzo łagodne kary za przekroczenie prędkości, dlatego wszyscy mają to w d#pie. W Irlandii znajomy stracił prawko za jechanie 180km/h i nie było pytania czy się zgadza i przyjmuje mandat.

Tylko na zachodzie jak się jedzie zgodnie z przepisami to masz tyle dowolnych autostrad i obwodnic miast ze nie stoisz w durnych korkach i nie przychodzi Ci do głowy żeby to potem nadrabiać. Wystarczy spojrzeć na mapę dróg i autostrad i zobaczysz jak to wygląda gdzie indziej.

A w Polsce autostrada to jakieś nieporozumienie. Jak nie bramki co chwila na A2/A4 to A1 chyba tylko z nazwy jest autostradą bo nie wyobrażam sobie żeby prawym pasem nie dało się jechać - takie koleiny, lewy wcale nie lepszy bo co chwila jakieś poprzeczne nierówności i dziury. Przekręt to nie nas dotyczy tylko tych gamoni na stołkach co kradną naszą kasę.

Także kolego BARTOL szczerze Cie rozumiem. Za co byś tego mandatu nie dostał próbuj przynajmniej zmniejszyć karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mandatów nie płacę... komornik sam sobie przychodzi po kilku miesiącach i ściąga kwotę mandatu + 20-30 zł.

W tym roku miałem 3 mandaty:

Pierwszy za zdjęcie z fotoradaru (od tyłu!!), przyznałem się bo uznałem że w przypadku 130 zł nie ma co walczyć, mandat wystawiony w lipcu, do dnia dzisiejszego cisza, mandat niezapłacony

Kolejny mandat miał być (bo jeszcze go nie ma) też za zdjęcie z fotoradaru zrobione 18 marca, ponad 100/50, jakies 200 metrów przez końcem obszaru zabudowanego gdzie już nie ma żadnych zabudowań. Jak na razie tylko korespondujemy na pismie aby to wszystko przeciągnąć, fotkę dostałem po kilku miesiącach od wykroczenia, po miesiącu(niby miałem 7 dni) odpisałem że nie wiem kto jechał, oni po miesiącu że zdjęcie ewidentnie przedstawia kobietę, a ja im odpisałem znowu po miesiącu ze na pewno nie jechała żadna kobieta i podałem 3 mężczyzn którzy mogli jechać :wink4: To było we wrześniu i od tego czasu cisza jest. Mam nadzieję, że uda się to przeciągnąć do 18 marca, bo jeżeli do tego czasu nie zostanie nałożony mandat to sprawa się przedawnia :kox: Od daty wykroczenia jest rok na wystawienie mandatu. Ma się to zmienić ale prawo nie działa wstecz :kox:

A kwota jakby nie była 500 zł.

A ostatnio co mnie zdziwiło, dostałem mandat 50 zł za przechodzenie w niedozwolonym miejscu, i komornik przyszedł po niecałych 2 miesiącach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mandatów nie płacę... komornik sam sobie przychodzi po kilku miesiącach i ściąga kwotę mandatu + 20-30 zł.

Brawo :good: jestes chluba naszego narodu!

Nie ma to jak unikac odpowiedzialnosci za bledy, jak zrobiles dziadostwo to badz dorosly i przyjmij to na klate.

Jak dziecko zrobisz tez sie bedziesz od alimentow wymigiwal?

:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam niezaplacone mandaty i jako dobry obywatel postanowilem dac ukochanemu krajowi zarobic jeszcze dodatkowo na karnych odsetkach. Kiedys mialem 400 i po roku doplacilem 8.50. A co . Niech maja - bogactwo i dobrobyt same sie nie zrobia, trzeba dopomoc. Pomozecie ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ale porządnych się trafiło :gwizdanie: nie będziesz oszukiwał to będziesz żył w wierze że budujesz lepszą Polskę a tak naprawde to tylko tobie się będzie gorzej żyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będziesz oszukiwał to będziesz żył w wierze

To ogólne pojęcie :gwizdanie:

bo co innego wydymać kumpla lub nawet gościa z allegro który był fair

a co innego skarbówkę i tym podległe placówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...