Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] jaką nawigację GPS kupić?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem kupna nawigacji GPS. Będzie to moja pierwsza nawi i raczej będę jej używał w Polsce. Nastawiam się raczej na wgranie AutoMapy czy jakiejś innej mapy do zakupionego urządzenia, więc nie ma co patrzeć na jej zawartość. Maksymalny pułap finansowy to ok 300 zł. Mam na oku 3 rodzaje, a mianowicie:

1) Mio Moov 200

2) Lark 35.5

3) Pentagram Nomad 35 P5230

Czy może ktoś mi pomóc z wyborem i podpowiedzieć, która lepsza? A może ktoś ma jakieś lepsze propozycje? Jestem kompletnym laikiem pod tym względem. Poszperałem trochę po internecie ale tak naprawdę nie wiem którą wybrać. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Larka 35.5! Bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Nie wymaga odblokowywania w celu zainstalowania preferowanego przez nas oprogramowania :> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tema już był przerabiany kilkakrtonie (jaka kupić navi)... Tutaj masz podobny temacik (jeden z wielu podobnych): http://www.a4-klub.pl/smf/jaka_nawigacja_za_350_400_zl-t95884.0.html;all= Poszukaj a najdziesz kolego. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :>[br]Dopisany: 10 Listopad 2009, 12:23_________________________________________________Niby ten Lark 35.5 jest dobry i tani ale jednak coś może być nie tak jak wyczytałem na różnych forach (łączenie z satelitami). Czy z każdą nawigacja Larka tak jest czy w jakichś starszych modelach, a może w jakichś konkretnych?

Jak myślicie co lepiej kupić Larka czy Mio Moov? Może lepiej dołożyć kilka zł i mieć pewność, że wszystko będzie ok. No chyba, że z Mio Moov też są jakieś problemy.

I jeszcze jeden aspekt, a mianowicie w Larku 35.5 mam do wyboru dwa rodzaje wielkości wyświetlacza 3,5 i 4,3 cala, a w Mio Moov 200 tylko 3,5 cala.

Jak myślicie, który lepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwa Larki 43.0 i 43.1 i nie ma z nimi żadnych problemów. Odblokowaną nawigację Larka do 300pln spokojnie kupisz.

AM, iGO, czy Mapa Map ładnie na nich chodzą, były problemy z Tom Tomem na Larku 43.0

I polecam te większe czyli 43.0 lub 43.1(jest to nowsza wersja 43.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałem dołożyć 100zł i kupić firmowy sprzęt. Wybrałem MIO Moov 500 PL.

Z wgraniem automapy również zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: gdy wyznaczę sobie trasę podróży i w jakimś momencie zjadę z tej trasy to czy nawi automatycznie wyznacza drugą czy uparcie podpowiada żeby zawrócić? Czy to zależy od nawigacji czy od mapy? Gdzieś czytałem, że chyba w Mio jest z tym problem, że za bardzo nie chce wyznaczać nowej trasy.

Jeszcze się trochę waham, którą nawi wybrać Mio Moov 200 czy Lark 35,5. Może ktoś jeszcze podpowie, którą wybrać, a moze poleci coś lepszego i taniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od programu nawigacyjnego.

A to czy chce uparcie żeby zawrócić po zboczeniu z trasy - zależy od sytuacji. Jeśli zjedziesz z trasy i będziesz na drodze, którą nadłożysz dużo to program nawigacyjny stwierdzi, że bardziej opłaca się zawrócić.

Ponadto w takiej AutoMapie masz opcję w rodzaju: "Nadkładaj xx kilometrów żeby nie zawracać" ..czy coś w tym stylu.

A od siebie polecam MIO (ale z automapą). Naprawdę porządne wykonanie, nic nie trzeszczy, ładny, klasyczny panel - a nie jakieś techno.

Jak wyżej - polecam dołożyć 100zł i kupić MIO Moov 500 PL. (Dałem 399zł w RTV Euro). 4,7" robi różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Lark 35.5 - Jak najbardziej polecam.

Ja również posiadam Larka i jestem bardzo zadowolony. Jeździłem wcześniej z mio miov szwagra i było podobnie.

Wszystko zależy od tego jaki program sobie wgrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jeszcze wybrać się do jakiegoś sklepu z nawi żeby obejrzeć sobie z bliska. I w końcu coś muszę wybrać.

A gdybyście mieli jeszcze jakieś rady i propozycje to piszcie.

Dzięki.[br]Dopisany: 12 Listopad 2009, 16:08_________________________________________________A czy między tymi dwoma konkretnymi modelami: Mio Moov 200 i Lark 35.5 jest różnica w procesorach, bo tak jak przeglądam na necie dane techniczne to jest różnie podane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę to, o czym już w innym wątku pisałem.

Nie tak dawno (14.06.2009) Lark zaliczył porządną wpadkę:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=10786

W skrócie: w urządzeniach były inne moduły GPS niż to wynikało ze specyfikacji (miały być SIRF Star III, a było MSTAR). Okazało się, że przyczyną problemu jest niewłaściwe przeliczanie daty przez chipset urządzenia GPS i przez parę dni większość Larków nie widziała satelitów, a co za tym idzie nie działały na nich żadne programy do nawigacji.

Lark na początku durnie się tłumaczył, że było to spowodowane pracami konserwacyjnymi przy satelitach... :blink::polew:

Na pytanie "Dlaczego zatem nawigacje innych producentów działają?" nie umieli już odpowiedzieć. Po paru godzinach do centrali Larka nie można już było się w ogóle dodzwonić - albo zajęte, albo nikt nie odbierał.

Dopiero po (zdaje się) 2 dniach udostępnili jakąś łatkę likwidującą wadliwe działanie modułu GPS.

Podobno Lark zadbał o to, by w ich urządzeniach sytuacja się już nie powtórzyła, ale niesmak jednak pozostał...

Sam używam Mio P560 z Automapą i chwalę to sobie. :>

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam Mio P560 z Automapą i chwalę to sobie. cheesy

ja 360 czyli bez blu i wifi i też jestem bardzo zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę to, o czym już w innym wątku pisałem.

Nie tak dawno (14.06.2009) Lark zaliczył porządną wpadkę:

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=10786

Ale czy te problemy z Larkiem zdarzają się jeszcze?

W skrócie: w urządzeniach były inne moduły GPS niż to wynikało ze specyfikacji (miały być SIRF Star III, a było MSTAR). Okazało się, że przyczyną problemu jest niewłaściwe przeliczanie daty przez chipset urządzenia GPS i przez parę dni większość Larków nie widziała satelitów, a co za tym idzie nie działały na nich żadne programy do nawigacji.

Lark na początku durnie się tłumaczył, że było to spowodowane pracami konserwacyjnymi przy satelitach... :blink::polew:

Na pytanie "Dlaczego zatem nawigacje innych producentów działają?" nie umieli już odpowiedzieć. Po paru godzinach do centrali Larka nie można już było się w ogóle dodzwonić - albo zajęte, albo nikt nie odbierał.

Dopiero po (zdaje się) 2 dniach udostępnili jakąś łatkę likwidującą wadliwe działanie modułu GPS.

Podobno Lark zadbał o to, by w ich urządzeniach sytuacja się już nie powtórzyła, ale niesmak jednak pozostał...

Sam używam Mio P560 z Automapą i chwalę to sobie. :>

--

Pozdrawiam.

Sławek

[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 19:41_________________________________________________Ale czy te problemy z Larkiem zdarzają się jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na Larka, ale jeszcze zobaczę je na żywo.[br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 20:22_________________________________________________A może ktoś napisać jaki model Larka jest najlepszy? Tak do max 300 zł

Dzięki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tomtoma, a garmina wrecz odwrotnie.

a niby dlaczego ? ja jeżdżę na garminie i jestem mega zadowolony :evil:

Ja jeździłem z tym i z tym. Tomtom znacznie bardziej przypadł mi do gustu - bardziej czytelny, pomocny, bla bla bla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...