Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, zakupiłem Centrę Futurę 77Ah 760A z tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=896052331

Zobaczymy jak sie będzie sprawować przy naszej aurze.

ja kupiłem tą samą, i mróz -23 i pali po 5 sekundach, tylko muszę kąt wtrysku poprawić :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiedzie na taki wynalazek: http://allegro.pl/item898976653_akumulator_zap_piastow_nord_star_74ah_nowy_gratis.html <- niezłe parametry, dobra cena(mogę go zakupić za jeszcze parę złotych taniej). W internecie dość pozytywne opinie.. Posiadam autko jak w profilu. Dołożyć do centry futury(w okolicznym sklepie 72 Ah za 370 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiedzie na taki wynalazek: http://allegro.pl/item898976653_akumulator_zap_piastow_nord_star_74ah_nowy_gratis.html <- niezłe parametry, dobra cena(mogę go zakupić za jeszcze parę złotych taniej). W internecie dość pozytywne opinie.. Posiadam autko jak w profilu. Dołożyć do centry futury(w okolicznym sklepie 72 Ah za 370 zł)?

firma znana i stara. nie wiem jak z jakoscia u nich teraz ale mysle, ze mozna zaryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz w vectrze 6 rok akumulator sznajder ale on jest produkowany przez zap i nadal kreci mimo takich mrozów. Osobiście polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówicie, że to nie będzie bardzo zła inwestycja?

Zakupiłem akumulator firmy Nord Star 74Ah z 24 miesięczną gwarancją, za 190 zł. Obecne mrozy przetestują go dokładnie :gwizdanie:

Ciekawe tylko jak sprawdzić datę produkcji w takim aku, wygląda on tak: http://allegro.pl/item898754371_akumulator_zap_piastow_nord_star_74_ah_680a_en.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż w garażu nie mam światła, dopiero dziś włożyłem mój nowy aku. Audiczka odpaliła od strzała. Nigdy tak nie odpalała :>

Teraz muszę poszperać na forum bo ześfirował mi centralny - nie chce mi otworzyć z pilota :thumbdown:

Acha mam jeszczy pytanko do osób które mają centrę futurę. Chodzi mi o otwór do odpowietrzania. Trzeba wyciągać tą plastikową zaślepkę po prawej stronie (przy plusie)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha mam jeszczy pytanko do osób które mają centrę futurę. Chodzi mi o otwór do odpowietrzania. Trzeba wyciągać tą plastikową zaślepkę po prawej stronie (przy plusie)??

Tak, jak wyciągniesz tę czarna zaślepkę, oryginalny przewód idealnie wchodzi do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z częstymi pytaniami jaki aku do mojej niuni postanowiłem wkleić kody wyposażenia dotyczące baterii,wystarczy dopasaować kod i wszystko wiadomo

J0A

battery 175 A (36 Ah)

J0B

battery 250 A (50 Ah)

J0C

battery 220 A (45 Ah)

J0D

BATTERY 12V/45AH-220A DUTY-FREE AND FREE-OF-CHARGE

J0F

battery 320 A (70 Ah)

J0G

battery 265 A (54 Ah)

J0H

BATTERY 12V/54AH-265A DUTY-FREE AND FREE-OF-CHARGE

J0J

battery 300 A (63 Ah)

J0K

battery 45 Ah (export)

J0L

battery 340 A (70 Ah)

J0M

battery 360 A (80 Ah)

J0N

battery 330 A (61 Ah)

J0P

battery 320 A (50 Ah) duty-free and freeof cost

J0Q

battery 54 Ah (for export)

J0R

battery 380 A (80 Ah)

J0S

battery 220 A (45 Ah) with duty drawback

J0T

battery 320 A (50 Ah) with duty drawback

J0U

battery 265 A (54 Ah) with duty drawback

J0V

battery 300 A (63 Ah) with duty drawback

J0W

battery 410 A (88 Ah)

J0X

battery 400 A (88 Ah)

J0Y

battery 480 A (110 Ah)

J0Z

battery 520 A (110 Ah)

J1A

battery 380 A (64 Ah)

J1B

battery 380 A (64 Ah) duty-free and freeof cost

J1C

battery 380 A (64 Ah) with duty drawback

J1D

battery 380 A (72 Ah)

J1E

battery 220 A (40 Ah)

J1F

battery 265 A (50 Ah)

J1G

battery 450 A (92 Ah)

J1L

battery 280 A (60 Ah)

J1N

battery 420 A (75 Ah)

J1P

battery 220 A (44 Ah)

J1R

battery 420 A (82 Ah)

J1S

battery 265 A (55 Ah)

J1T

battery 300 A (66 Ah)

J1U

battery 450 A (95 Ah)

J1V

battery 480 A (85 Ah)

J1X

battery 375 A (62 Ah)

J2A

battery 330 A (61 Ah) and battery 480 A (85 Ah)

J2B

battery 480 A (85 Ah) and battery 480 A (85 Ah)

J2C

battery 480 A (85 Ah) and battery 520 A (110 Ah)

J2D

battery 380 A (68 Ah)

J2E

battery 380 A (72 Ah) and battery 380 A (68 Ah)

J2F

battery 220 A (44 Ah) and battery 380 A (68 Ah)

J2G

battery 280 A (60 Ah) and battery 380 A (68 Ah)

J2H

battery 340 A (70 Ah) and battery 380 A (68 Ah)

J3A

battery 220 A (44 Ah) "BEM"

J3B

battery 280 A (60 Ah) "BEM"

J3C

battery 340 A (70 Ah) "BEM"

J3D

battery 380 A (80 Ah) "BEM"

J3E

battery 450 A (95 Ah) "BEM"

J3F

battery 520 A (110 Ah) "BEM"

J3G

battery 240 A (48 Ah)

J3H

battery 600 A (111 Ah) "BEM"

pozdrawiam i mam nadzieję że są to wszystkie kody, jeśli ktoś ma jakieś inne dane to proszę uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi A4 1,8 T avant i właśnie skończył mi sie aku i mam pytanie jaki oryginalnie był pakowany do takiej audi?? bo teraz mam 74 A włożony ale wydaje mi sie ze jest chyba za duży bo z tego co poczytałem to 60A wystarczy ale mogę sie mylić?

Podpowiecie jaki najlepiej kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi A4 1,8 T avant i właśnie skończył mi sie aku i mam pytanie jaki oryginalnie był pakowany do takiej audi?? bo teraz mam 74 A włożony ale wydaje mi sie ze jest chyba za duży bo z tego co poczytałem to 60A wystarczy ale mogę sie mylić?

Podpowiecie jaki najlepiej kupić

http://moto.allegro.pl/item973224773_akumulator_moll_12v_44ah_360_a_poznan.html

Taki był montowany w oryginale.

Ten co masz to pewnie padł przez to że był niedoładowany bo jest stanowczo za duży do alternatora 90A.

Można delikatnie wziąć większy aku bo wiadomo samochód sie zużywa i rozrusznik tez i potrzebuje więcej mocy a czasem moze i zapalac za drgim. Jak jest wszystko ok to można zakładać to co było w ori.

Moll to klasa sama w sobie i śmiało polecam tą firmę montowana była do ori. Wytrzymuje nawet 10 lat pracy.

Jak zmierzysz prad rozruchowy aku moll jesy dużo większy niż deklaruje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem i nie kumam o co tam chodzi. Mi wyszło ze po kodach (jezeli dobry kod odczytałem) to 60A musze kupic [br]Dopisany: Marzec 28, 2010, 09:23:17 _________________________________________________kolego dzieki za wypowiec i musze ci powiedziec ze mamy taka sama ksywe na mnie tak wolaja wszyscy w moim otoczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego teraz wiem na 100 % ze ma byc 64 Ah

[br]Dopisany: Marzec 28, 2010, 09:53:31 _________________________________________________Juz mogę sie pochwalic co kupiłem wiec wybór padł na akumulator TOPLA 66 Ah i 570 prąd uderzenia do mojej wersji idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Odkopię temat :)

Wyjąłem aku który po którymś już ładowaniu odmówił posłuszeństwa, taki właśnie http://moto.allegro.pl/akumulator-varta-blue-74ah-680a-promocja-i1193215953.html

I pytanie czy kupować taki sam czy o mniejszej pojemności np 630A, robię krótkie dystanse głównie miasto.

Myślę kupić centre bo słyszałem dużo dobrych opinii a dodatkowo dają 3 lata gwarancji, ten ma 72AH czyli o 2AH więcej niż wg kodu ale czy to będzie taka wielka różnica :mysli: Dodatkowo 2 metry ode mnie :decayed: => http://moto.allegro.pl/akumulator-centra-futura-72ah-gwarancja-3-lata-i1209228161.html

Wg kodu wychodzi J0F = Battery 320 a (70 ah) ale myślę że to za mała pojemność tym bardziej że sprzęt car audio trochę bierze prądu :mysli:

Dodatkowo napiszę że jak zostawiłem na pół godziny auto pod realem to już nie chciał odpalić(nawet nie kręcił), poprosiłem pierwszego lepszego gościa i podpięliśmy kable, po czym odpalił ale obroty zaczęły falować cały czas w okolicach 1500obr, gasiłem go, odpalałem ale cały czas to samo, przez 15km drogi powrotnej tak samo się zachowywał a spalanie w okolicach 30l :shocked: Akumulator wyjąłem i był bardzo gorący a od 3 dni kiedy zauważyłem że aku powoli pada (kilka dni wcześniej ładowałem go całą noc 12h) to leci smród z nawiewu i to pewnie jego sprawa (kwas)

Mam nadzieję że po założeniu nowego aku znikną te falujące obroty :([br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 05:04_________________________________________________Kupiłem aku ten co wcześniej w linku podałem => centra Futera 72AH 720A i wszystko wróciło do normy, cena też bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać tą centrę, jeżeli zmiścisz się w tolerancji +/- 5% pojemności akumulatora to nic złego nie ma prawa się wydażyć,przy zakupie większego aku jest różnie,szukaj aku przy tej pojemnośći ale z większym prądem rozruchowym i będzie super np taki http://allegro.pl/akumulator-bosch-s5-diesel-74ah-750a-promocja-i1193216019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz brać tą centrę, jeżeli zmiścisz się w tolerancji +/- 5% pojemności akumulatora to nic złego nie ma prawa się wydażyć,przy zakupie większego aku jest różnie,szukaj aku przy tej pojemnośći ale z większym prądem rozruchowym i będzie super np taki http://allegro.pl/akumulator-bosch-s5-diesel-74ah-750a-promocja-i1193216019.html

Ten też spasował by, ale już kupiłem powyższą centre i nie żałuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem center w tamtym roku i jest wszystko cacy :kox:, a tez miałem takie jaja z prądem w tamtym roku że szok :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie mi proszę. Wg kodów wyposażenia powinienem mieć baterię J0R = Battery 380 A (80 Ah), czyli wg EN prąd rozruchu w okolicach 630 A. Przyglądałem się ostatnio mojemu aku i zobaczyłem, że makaroniarz wcisnął sprawny, bo sprawny, ale chyba za mały aku Exide Excell Ex11 55Ah 460A (EN). Czyli generalnie za mały zarówno prąd rozruchowy jak i pojemność.

Czy mogę zostać przy tym aku czy powinienem wymienić na bardziej odpowiedni? Jakie mogą być nietypowe objawy związane ze stosowaniem za słabego akumulatora? Może elektronika samochodu generować jakieś głupie kody błędów?

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...