Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Uszvzelki wymien spod pokrywy oleju

i będzie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przepraszam że Was skrytykuje...ale w technicznym dziale operowanie jedynymi określeniami "syntetyk" "półsyntetyk" itp aby określić jakość i typ oleju...to bez urazy, ale jak kobiety które odróżniają auto po kolorze....Czerwony ładny, czarny brzydki...

Są odpowiednie klasy olejów i gradacje...chociaż tym się kierujcie ( na prawdę to wszystko znajdziecie na opakowaniu ) , ja nie mówię o analizie chemicznej, ale troszkę techniczniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To określenia umowne, nie ma co się gorączkować. :wink:

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten MOTUL 8100 X-CESS 5W40 będzie ok do 1.8T z przebiegiem 220 tyś i nie długo dojdzie LPG? Czy może połsyntetyk motula? Jestem Swieżak i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proś o wyrozumiałość, bo to deficytowy towar, kiedy się czyta co chwilę takie posty.
Przeglądnij za to kilkanaście ostatnich stron tego wątku i gwarantuję, że nie będziesz musiał już o nic pytać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy motul X-CLEAN 5W40 nada się do 1.8

Edytowane przez michu123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepszy dla silnika był by xces.jak możesz to odeślij i niech wyślą prawidłowy skoro to pomyłka z ich winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepszy dla silnika był by xces.jak możesz to odeślij i niech wyślą prawidłowy skoro to pomyłka z ich winy.

kurcze ja bralem ze sklepu i powiedzialem ze chce motula do 1,8t niepowiedzialem ze chce xcesa koles mi zamuwil tego xclean czy bedzie tragedia jak pojezdze na nim z 6 tys i wymienie na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-clean zawiera więcej dodatków czyszczących i przeznaczony jest głównie do silników z DPF i katalizatorami trójdrożnymi, ale nie tylko.Ma wyższą lepkość w wysokiej temperaturze silnika.. Na twoim miejscu bym go lał,nic się nie stanie.Norma 502.00 i API oleju spełniają normy dla twojego silnika.Ja jeżdzę od lat na VR1 Racing Valvoline 5W50 i po opiniach pseudo znawców z tego forum powinienem już dawno remontować silnik / bo olej nie ma aprobaty Audi /.

Edytowane przez jakub04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-clean zawiera więcej dodatków czyszczących i przeznaczony jest głównie do silników z DPF ale nie tylko.. Na twoim miejscu bym go lał,nic się nie stanie. ACEA i API oleju spełniają normy dla twojego silnika.Ja jeżdzę od lat na VR1 Racing Valvoline 5W50 i po opiniach pseudo znawców z tego forum powinienem już dawno remontować silnik / bo olej nie ma aprobaty Audi /.

Nie tylko Ty jeździsz na 5w50 .... dużo 1.8 T na nim jeździ.

A propo valvo 5w40 jest ok 5w50 już taki sobie według mnie jeździłem na tym 5w50 valvo a teraz na MOBIL 1 5w50, jest droższy ale lepszy, cichszy silnik z rana i lepsza barwa po kilku tysiącach km. No i pobór mam mniejszy na MObilu. Tylko podstawowy warunek to mobil z pewnego źródła bo podróbek pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniut ze szmalcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat kupuję Valvo w Niemczech i nie mam na nim żadnych problemów. Kiedyś w poprzednich autach lałem Mobila 1 ale po przykrych doświadczeniach z podróbkami dałem sobie z nim spokój. Nigdy więcej Mobila!!!/PODRÓBEK/

Edytowane przez jakub04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrobek

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...