Treść opublikowana przez krzysius
-
[ALL B6] Świeci się kontrolka od samopoziomowania xenonów
najpierw odczytaj elektronikę reflektorów i powiedz co zgłasza.
-
Spalanie w Audi A4 B6 1.8T
12 w mieście jazda spokojna , poza miastem ( dojaz do pracy 40km )pali ponizej 10 l ,jazda spokojna.Inaczej nie będzie .
-
Brudne klosze od wewnątrz
Wyjmij graty elektryczne (silnik regulacji wysokości) jedż na myjkę ciśnieniową .piana wlej do środka potrząsaj na lewo ,prawo góra dół ,porządnie wypłucz ostatnim programem i wysusz na kaloryferze sam tak robiłem i jest spoko jak coś to na PW.
-
Bład czujnika połozenia wałka rozrzadu
Sprawdż fazy rozrządu może być żle ustawiony. Odpowietrzenie zbiornika paliwa może być nieszczelne lub uwalony sam zawór .
-
Audi a4 1.8 t BEX 190KM wypadanie zapłonu
AA.....więc już wiemy coś więcej ,po 240 km jazdy na Pb błędów nie mamy wiec pozostaje Lpg .Zanim coś będziemy robić to zamień reduktor na nowy i w tedy test drogowy. Jeśli chodzi o moja pomoc w sobotę to skasuj błędy i jeżdzij na Pb aby móc odczytać podstawowe bloki pomiarowe.
-
Audi a4 1.8 t BEX 190KM wypadanie zapłonu
zdejmij zasilanie z zaworu reduktora i ze zbiornika gazu (12 v) i w tedy zrób pomiar ,wydasz krocie na reduktor a póżniej na całą resztę .Zrób diagnozę czy wywala ci wypadanie zapłonów na Pb czy Lpg.
-
Audi a4 1.8 t BEX 190KM wypadanie zapłonu
Jak na odpytywanie wagiem to dziwne tłumaczenia błędów.I jak widać wywala Ci 2 garki nie 1. Z kąd do głowy Ci przychodzi uszkodzony czujnik wałka rozrzadu? Pierwszy błąd dotyczy zmiennych faz czyli nastawnika .
-
BEX drgania przy przyspieszaniu
Dzis rano jazda po miescie i co?... na 2 biegu mocne drżenie silnika i niewielki spadek mocy po czym drzenie ustępuje i moc wraca .Uważam ,ze cos sie dzieje z silnikiem a nie z podzespołami . Muszę sprawdzić ciśnienie sprężania .Przy okazji wymiany świec zapłonowych zobaczyłem mokre denko tłoka ma to wpływ ? i zapłony cofa o ok 6-8 stopni . Nie trzeba butować silnikiem ,wystarczy 2 bieg gaz ok 30% i gała drży jak zła... Pomiar ciśnienia spręzania. 1 cyl;9.9 bar 2 cyl;8,7 bar 3 cyl;8,9 bar 4 cyl;9,5 bar po próbie olejowej 1 cyl;9,7 (chyba za mało oleju wlałem) 2 cyl;11,0 3 cyl;10,8 4 cyl;11,6 To co zylinder kopf ein und bauen??? Ile wynosi granica zużycia??? 9-14 bar(tolerancja) 7.5 bar granica zużycia 3 bar różnica pomiędzy cylindrami Dane w/g ELSA I co pomysłów brak? Wszystko niby ok a drgania są nadal. Z uwagi na słabą moc wymieniłem pierścienie tłokowe i zregenerowałem głowice . Kopa ma nie mniej jednak w sprawie drgań nic się nie zmieniło. Jazda na 3 biegu ok 1900-2100 obr 10% wciśnięcia gazu mocno drży .na innych biegach również powyżej 130km/h nic prawie nie czuć.
-
Zmienne fazy
Hej ,wiecie w jakim kanale można przeprowadzić test działania zmiennych faz w 1.8 T (BEX) ?
-
1.8T AVJ problem
Jeżeli to było poranne odpalenie, to gdzie się podziały podwyższone obroty, to po pierwsze. Po drugie sprawdż sobie bloki pomiarowe np.czujnik temp płynu chłodzącego.
-
jakie sprzegło
Jakie lub z czego moge dopasować sprzęgło z dwumasą do BEX? Przerabiał ktoś z Was ten temat? nr .org. 06b105266b
-
Zeszyty serwisowe
Bloki pomiarowe są w VAS i tylko w nim mechanika i schematy elektryczne w ELSA.
-
BEX drgania przy przyspieszaniu
Własnie wracam z garażu i ; przeguby wew ok, poduszki pod silnikiem ok, Jedynie co mi pozostaje to sprawdzenie ciśnienia spręzania (może czegoś się dopatrze)i dwumas tylko czy coś zobaczę przeciez wibruje tylko przy max obciazeniu . Czekam na jakies sugestie jak coś ustale dam znac.
-
BEX drgania przy przyspieszaniu
1.Dwumas cicho nic nie stuka nic nie puka. 2.Drzy całe auto (przód) widać to doskonale na filmiku. 3. Prawy przegób sprawny sprawdzę wolnej chwili lewy.
-
BEX drgania przy przyspieszaniu
Drży gałka zmiany biegów jak na filmie ,odczuwalne najbardziej na 2 i 3 biegu ok 1500-3500 obr, na LPG I PB. Czuć to w przedniej czesci samochodu, powyzej tych obrotów prawie zanika . Jadąc na 3 biegu obroty ok 2000 naciskajac na gaz ok 10% czuć lekkie mrowienie .
-
1.8t brak mocy
Samgo grzybka nie da się wymienić, musisz szukać turbiny lub samej ciepłej strony.
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
pompa na krótko zasilasz 12(V) ,wyjmujesz listwę z wtryskami zapinasz dorobiona kostkę na wtryskiwacz i podłączasz do akumulatora na 30 sek ma wypluć 180 (ml) 1 wtryskiwacz .Lub dzwoń w rozsądnych godzinach 604410588 krzysiek
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
Temat rozwiązany powodem całej zadymy był uszkodzony wtryskiwacz cyl1 . problem z uboga mieszanką też należy do przeszłości. Po 80 km jazdy na benzynie blok 32 ok 1.53% moc jest wiec dzięki wszystkim!!!.Elsa ma nieprawidłowe dane dot. ilosci przeplywu paliwa ale to szczegół. pzdr krzysiek
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
Sprawdziłem jakość i ilość rozpylanego paliwa .1 cyl150(ml) 2 cyl180(ml) 3cyl(180) 4 cyl180(ml) ELSA pokazuje ,że musi wynosic ok 135(ml)+-10(ml). Pierwszy był zatkany czymś co przypominało grafit jednak po oczyszczeniu nadaje się tylko do wymiany (jest nieszczelny) .Co do jakości rozpylania to są ok. Ma ktoś do sprzedania jeden wtrysk 06a906031ba ?. Wywala mi ubogą mieszankę więc jak mam rozumieć to wszystko norma ELSA pokazuje ok 135 (ml) a u mnie jest ok 200(ml) skąd uboga?. tak jak pisałem wcześniej turbo ,szczelność dolotu ,przepływka , ciśnienie paliwa ,cewki,świece ok.
-
Wymiana oleju tiptronic - ile płacicie
Wymiana oleju w multitronicu co 60.000 tyś km i przestrzegalbym tego.
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
Na gazie silnik pracuje dobrze a na benzynie "popukuje" .Ciśnieinie paliwa zmierzone statycznie trzyma 4(Bar) no może spada do 3.95 (Bar) .Zamieniłem cewki i świece miejscami lecz dalej mam wypadanie zapłonu 1 cyl. W poniedziałek zamienię wtryski miejscami i dam znać .Ale mocy brakuje i na benzynie i na gazie z tym ,że na gazie jest lepiej( nie ma wypadania zapłonów )
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
przepływka podmieniona o bfb przedwymianą test drogowy i bfb ciągnie od dołu a mój nie.Tak wiec pozostaje tylko turbina i tak podciąga olej to trzeba szukać kasy i regenerować. Turbina sprawdzona jest luz na wirniku osiowy ok 2mm tak więc turbo leci do regeneracji .Jak coś to dam znać (troszke póżniej bo kasę trzeba szykować). Turbo zregenerowane i zamontowano ,jest lepiej ale d*py nie urywa . Z racji na zużycie oleju wyjmę kata i wykonam test drogowy . Póżniej do sprawdzenia przepływka ,dam znać co i jak .Kat odpiety przeplywka zamieniona i silnik nie ma pelnej mocy .Jeszcze raz sprawdze cisnienie paliwa podczas jazdy i zrobie logi .
-
Prośba o analizę logów 1.9TDI AVF. Nagłe zwiększone spalanie
jakieś błedy w sterowniku silnika ?
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
kat koloru białego lub biało szary? coś w tym stylu. blok 32 (Pb) pierwsza pozycja - 0.18% druga 8.0% po ok 80 km jazdy co to oznacza? Błędów brak.
-
Logi BEX, mógłby ktos zerknąc ?
spaliny nie uciekają przez WG sprawdziłem to sciągając katalizator . Natomiast jutro DV podłącze tak jak w AEB . Dam znać co i jak .